19-latek podpalił mieszkanie swojej matki

19-letni pilanin postanowił spełnić groźby, które kierował wobec swojej matki. Sprawca oblał benzyną drzwi od mieszkania, które następnie podpalił. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano 30 osób. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W czwartek, 7 października bieżącego roku w godzinach nocnych doszło do pożaru w jednym z bloków wielorodzinnych na pilskim Zamościu. Na miejscu pojawiły się zastępy Państwowej Straży Pożarnej, które ugasiły ogień znajdujący się na klatce schodowej. W trakcie działań z budynku zostało ewakuowanych 30 osób.

Wstępne informacje wskazały, że pożar powstał na skutek celowego podpalenia drzwi od jednego z mieszkań przy użyciu substancji łatwopalnej. Policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za narażenie na niebezpieczeństwo mieszkańców budynku jest 19-letni pilanin, który tego dnia wcześniej pokłócił się ze swoją matką. Mężczyzna wysyłał również kobiecie wiadomości z groźbami.

Funkcjonariusze ustalili, że przed północą 19-latek udał się na pobliską stację benzynową po paliwo, a następnie pojawił się pod drzwiami od mieszkania swojej rodziny. Po podłożeniu ognia mężczyzna zbiegł z miejsca pożaru. Policjanci szybko odnaleźli sprawcę. Okazało się, że mężczyzna podczas podpalenia uległ oparzeniu i przebywał w pilskim szpitalu. 19-latek po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej został zatrzymany.

Zebrany materiał w sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty związane z kierowaniem groźby karalnej oraz spowodowaniem pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart