Connect with us

Na sygnale

12 lat więzienia za podpalenia lasu

Published

on

Na trenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego dochodziło w ostatnim czasie do kilku podpaleń lasu. W Końcu policjantom z Czarnkowa udało się zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 24-latek z gm. Lubasz. Decyzją sądu młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania podpalacza doszło 3 kwietnia br. 24-letni mieszkaniec gm. Lubasz dobrze znany jest czarnkowskim policjantom. Mężczyzna od maja 2018 roku do październiku 2020 roku przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał zasądzony wyrok za wcześniejsze podpalenia. Niestety nic to jednak go nie nauczyło.

-W tym roku powrócił do przestępstwa. W sumie od 13 marca do 3 kwietnia br. trzykrotnie podpalał ściółkę leśną i drzewostany na terenie Nadleśnictwa Krucz. Spaleniu uległo 30 arów wartych ponad 15 tysięcy złotych – mówi Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił do policyjnej celi. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zebrane dowody i ustalenia w sprawie dały podstawę do postawienia mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do podpaleń.

6 kwietnia br. na wniosek śledczych i prokuratora, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na trzy miesiące. Podpalacz działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement