Connect with us

Uncategorized

Potrącenie na Al. Jana Pawła II

Published

on

Potrącenie rowerzystki na al. Jana Pawła II w Pile. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała i została zabrana do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.00. Z pierwszych ustaleń mundurowych wynika, że 27-letnia kobieta przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych w kierunku ul. Browarnej. Jeden pojazd zatrzymał się , bu ustąpić pierwszeństwa przejazdu, drugi natomiast nie. Doszło do potrącenia. Fiatem Punto kierował 77-letni pilanin. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

27-letnia kobieta została poważnie poszkodowana i przewieziona do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Zdarzenie policja wstępnie zakwalifikowała jako wypadek.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

We wsi Sarbia zalega prawie 9 tysięcy ton odpadów

Published

on

By

Mieszkańcy wsi Sarbia w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim od czterech lat żyją w strachu o swoje życie. Tuż przy ujęciu wody pitnej przywieziono tam około 9 tysięcy ton odpadów, głównie z Niemiec. Mieszkańcy nie chcą żyć w takim środowisku i po raz kolejny zaprotestowali.

Na nielegalnej hałdzie w Sarbi składowanych jest prawie 9 tysięcy ton odpadów. Nielegalne składowisko powstało na początku 2018 roku. W ciągu kilku tygodni zrzucono z ciężarówek kilka tysięcy odpadów.

– Obawiamy się skażenia środowiska – mówi Longina Wika, sołtys Sarbi.

W Sarbi są to odpady głównie pochodzące z Niemiec. Urzędnikom udało się zidentyfikować dwie firmy, z których pochodzą śmieci. Trzecią wykryli dziennikarze “Berliner Zeitung”, którzy w zeszłym roku byli na miejscu. To berlińska firma branży odpadami i recyklingiem. Odpady z tego źródła oznaczone są jako “EBS” – paliwo zastępcze i nie nadają się do recyklingu.

Ministerstwo Środowiska wezwało rząd Niemiec do usunięcia odpadów, jednak nieczystości zalegają do dzisiaj.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. W grudniu 2021 roku śledztwo zostało zawieszone, jednak pod koniec kwietnia tego roku prokuratura podjęła zawieszone śledztwo. Oskarżonych jest 11 osób. Za głównym oskarżonym wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

Advertisement

Powiatu nie stać na utylizację takiej masy odpadów. Starosta widzi rozwiązanie w przetworzeniu tych śmieci na elementy służące do budowy dróg. Starostwo Powiatowe w Czarnkowie otrzymało taką ofertę od jednej z firm, która współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Poznaniu.

Kiedy nastąpi finał tej sprawy i mieszkańcy na dobre pozbędą się niechcianych śmieci? Starosta bezradnie rozkłada ręce. Musi czekać na zakończenie działań prokuratury.

Continue Reading

Uncategorized

Zapraszamy na rozmowę z Lechem Wałęsą

Published

on

By

Już w najbliższą środę, 19 stycznia, naszym gościem specjalnym będzie były Prezydent RP Lech Wałęsa.

Transmisja odbędzie się o godz. 10.00 na naszym profilu na FACEBOOKU.

Skrót z wywiadu zamieścimy w środę wieczorem na naszym portalu. Już teraz można zadawać pytania Panu Prezydentowi pisząc maila na adres: redakcja@7dni.pila.pl

Pytania lub pozdrowienia będzie można zadawać także w transmisji “na żywo”, wpisując je w komentarzu do postu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement