Sport

Pracowity weekend Sokoła

Published

on

Od czwartku do niedzieli Grudziądz był gospodarzem Pucharu Polski Juniorów w boksie. W zawodach wystartował zawodnik pilskiego Sokoła Filip Szpakowicz. Filip zaprezentował się rewelacyjnie pokonując kadrowiczów, faworytów turniej.

W pierwszej walce wygrał z Mikołajem Mańką Sporty Walki Gostyń uczestnikiem mistrzostw Świata i Europy. Następnie nie dał szans Kacprowi Łaszczykowi medalisty OOM.
Kolejny pokonany to Kami Szydełko medalista mistrzostw Polski juniorów
W finale niestety nie poradził sobie z mistrzem Polski Mateuszem Wojtasińskim z Wrocławia.
Jest to jak na razie największy sukces Filipa myślę że nie ostatni.
Wyjazd do Grudziądza możliwy był dzięki Jacek Pionke – VESKEZ oraz Rafał Szyperski.

Z kolei w Lesznie odbył się turniej J. Pawlaka. Pod wodzą Dariusza Adamskiego udali się Krzysztof Przybylski i Marcin Szydlak. Pierwszy z nich zremisował z Ptaszyńskim Sporty Walki Rawicz. Z kolei Marcin pokonał bardziej doświadczonego Dominika Jurdzińskiego z Prosny Kalisz.
Podziękowania dla Bartosza Ostrowskiego ,,Auto Naprawa i Serwis Ogumienia w Wieleniu za pomoc w wyjeździe do Leszna.