Connect with us

Ludzie

PIŁA Skate Festiwal 2022 – Zapraszamy na Skate Plaza!

Published

on

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów aktywności sportowych i spędzania czasu wolnego na skate parkach. Rusza cykl wydarzeń pod hasłem Piła Skate Festiwal! Będzie to wielkie święto deskorolki, hulajnogi, rolek/ wrotek i BMX.

W najbliższą sobotę i niedzielę (18-19.06.2022, godz. 11.00 – 19.00) na Skate Plaza w Pile odbędzie się pierwsze z trzech zaplanowanych wydarzeń. Przez cały weekend otwieramy przed Wami szeroko drzwi i zapraszamy nie tylko praktykujących zawodników ale także tych, którzy chcieliby nauczyć się podstawowych technik jazdy, by pod opieką instruktorów postawić swoje pierwsze kroki na pilskiej Skate Plazie. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności i wzejść na jeszcze wyższy poziom. Podczas dwóch dni wydarzenia instruktorzy grupy FlowUP! prowadzić będą warsztaty i pokazy w dziedzinach hulajnoga i rolki/ wrotki (18.06.2022), a także deskorolka i BMX (19.06.2022).

Drugiego dnia na Skate Plazę zapraszamy również miłośników rowerów MTB. Instruktorzy przygotowali serię konkursowych zmagań również dla tej grupy widząc ich poczynania na pilskim parku. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w konkursach. Rywalizacje zostaną dostosowane do poziomu zawodników. Utworzone zostaną grupy rekreacyjne – slalomy/ technika jazdy/ szybkość i wyczynowe – konkursy trików/ewolucji. Dla najlepszych zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe (odzież, sprzęt, akcesoria).

W strefach dodatkowych pojawią się strefy szkoleniowe: Trickboard, Spooner, Slackline, Trick’Tramp.
Skateboardowe Centrum Testowe: deski Fishskateboards typu: Longboard, Cruiser, Surfskate (bowl), Fishboard. Program KIDS BIKE HERO park szkoleniowych przeszkód dla rowerków mini BMX & rowerków biegowych. Centrum Testowe hulajnóg wyczynowych FishScooters oraz wyczynowych i rekreacyjnych Movino. Centrum testowe: rolkowo – wrotkarskie. Ponadto dla dzieci przygotowano specjalną strefę ekstremalnego malucha , w której każdy maluch będzie mógł wyszaleć się na dwóch wielkich dmuchanych zamkach. Niech to będą pierwsze miękkie ewolucje. W strefie artystycznej będziemy malować skateboardowe drewniane mini deseczki. Każdy zatem wróci do domu z festiwalową zawieszką.
Całości tego czasu muzycznie umilać nam będzie DJ RED, a pełen relaks zapewni chill tropikalna strefa porośnięta palmami.

Takiego wydarzenia na pilskiej Skate Plaza jeszcze nie było i dlatego zapraszamy wszystkich mniej i bardziej odważnych by wspólnie przeżyć wspaniałe chwile pod opieką grupy FlowUP.

Advertisement

Kolejna, druga edycja warsztatów i pokazów w ramach Piła Skate Festiwal odbędzie się 9-10.07.22, natomiast na 13-14.08.22 zaplanowano ogólnopolskie zawody w dyscyplinach: deskorolka, hulajnoga, rolki/wrotki oraz BMX.

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

Noc Świętojańska w Nowej Wsi

Published

on

By

24 czerwca, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi „Gosposie znad stawu” zorganizowało dla mieszkańców Noc Świętojańską. Mieliśmy przyjemność gościć Burmistrza Trzcianki Pana Krzysztofa Jaworskiego, Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance Panią Dominikę Jeske, Kierownik Biblioteki i Centrum Kultury Panią Ewę Szczepańską oraz radną Panią Janinę Kamińską. Imprezę rozpoczął debiut Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, które zaśpiewały piosenkę „W moim ogródecku”.

W organizację włączyła się również nasza bibliotekarka Pani Renata z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance – filia w Nowej Wsi, która wcieliła się w postać Kupały – słowiańskie bóstwo płodności, urodzaju oraz miłości i przygotowała opowieść o tradycjach Nocy Świętojańskiej. Mieszkańcy i zaproszeni goście spalili w ognisku ziele bylicy – odpędzając w ten sposób złe moce.

Po emocjonującym turnieju w którym brali udział zaproszeni goście i mieszkańcy, nie mogło zabraknąć przejścia nad staw i puszczania wianków. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi „Gosposie znad stawu” ugotowały dla mieszkańców pyszną grochówkę i upiekły słodkości: rogaliki, drożdżówki i ciasta. Można było również upiec kiełbaskę na ognisku. Zabawa trwała do białego rana. Noc Świętojańska odbyła się na terenie „Ogródka społecznego” gdzie sadziliśmy w maju wspólnie drzewa, krzewy i kwiaty zakupione w ramach projektu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania w konkursie „Aktywni Mieszkańcy”. Cieszymy się że powstało piękne miejsce do wspólnej integracji wszystkich mieszkańców.

Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy oraz strażakom z OSP Nowa Wieś za czuwanie nad bezpieczeństwem.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi
„Gosposie znad stawu”

Advertisement

Continue Reading

Ludzie

Pilski Okrąglak zmieni swoje przeznaczenie

Published

on

By

Budynek przy ulicy Okólnej zostanie wyremontowany i zmodernizowany. Kiedyś mieściło się tu przedszkole, później budynek służył osobom bezdomnych, a teraz w tzw. Okrąglaku powstanie Pilski Instytut Integracji i Edukacji. Będzie to miejsce przyjazne seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz całym rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Koszt przebudowy, wyposażenia i prowadzenia działalności to ponad 3 miliony złotych.

Pilski Instytut Integracji i Edukacji stworzy doskonałą przestrzeń, która służyć będzie wzmocnieniu integracji społeczności miejskiej oraz rozwijaniu i aktywizowaniu grup zagrożonych wykluczeniem. Organizowane w instytucie wydarzenia integracyjne, ekologiczne, edukacyjne i kulturalne będą budować relacje międzypokoleniowe,
świadomość ekologiczną i społeczną mieszkańców.

Koszt projektu to około 2 701 000 złotych na przystosowanie istniejącej infrastruktury do nowych celów, zmiany terenów wokół budynku oraz wyposażenie obiektu. Kolejne ponad 670 tys. zostanie przeznaczona na działalność, która będzie tu prowadzona.

W obszarze społecznym w ramach działalności Centrum Aktywizacji Seniorów zaplanowano m.in. innowacyjne zajęcia poprawiające funkcje terapeutyczne, edukacyjne i pomagające osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej oraz życiu codziennym.

W ramach aktywizacji gospodarczej przewidziano m.in. organizację wydarzeń w zakresie edukacji zawodowej, co pozwoli dostosować młodzież do wyzwań zawodowych związanych z Nową Ścieżką Rozwoju (m.in. pod nazwą Piła na Start, Pilska Akademia Umiejętności), zachęcić do zakładania własnej działalności gospodarczej lub rozwoju
zawodowego, co ma tym samym poprawić relatywnie złą sytuację finansową mieszkańców i niedobory na rynku pracy (szczególnie osób wysoko wykwalifikowanych). Partnerami Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji są uczelnie wyższe i samorządy gospodarcze.

Advertisement

Projekt jest realizowany w ramach projektu “Miasto Piła z nową energią!” finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

Continue Reading
Advertisement