Connect with us

Polska i Świat

W weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się Targi Hobby

Published

on

fot. PAP

Wyścigi aut zdalnie sterowanych, gry planszowe, wystawa klocków lego, muzeum komiksu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców i turystów w ramach odbywających się od soboty „Targach Hobby”. Wydarzenie na MTP potrwa do niedzieli.

Tegoroczna edycja Targów Hobby odbywa się w ten weekend w pawilonie 3 i 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie dedykowane jest m.in. kolekcjonerom, pasjonatom, a także tym, którzy poszukują nowych zainteresowań.

 

Wystawcy prezentują stoiska związane z modelarstwem, rajdami samochodowymi, planszówkami, szyciem, tańcem i innymi dziedzinami.

Advertisement

 

„Targi Hobby to przede wszystkim ciekawe atrakcje – pokazy, turnieje, wystawy i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami. Na ekspozycji znajdziecie m.in. znane już z poprzednich edycji atrakcje, jak tor dla samochodów RC, makiety kolejek i prezentacje indywidualnych modelarzy czy strefy gier planszowych, LEGO, sportu, tańca czy szycia” – wskazali organizatorzy.

 

Na odwiedzających czekają także m.in. strefy służb mundurowych, akademia piłkarska, muzeum komiksu, ekspozycja fanów robotyki i elektroniki, czy warsztaty florystyki, malowania figurek, makramy i pracy w drewnie.

 

Advertisement

„Tegoroczną nowością będzie m.in. Galaktyka Mocy – strefa trzech organizacji kostiumowych uniwersum Gwiezdnych Wojen (Legion 501, Rebel Legion i Mando Mercs Costume Club). Na ich stoisku będzie można spotkać m.in szturmowców, imperialnych oficerów, pilotów rebelii, mandaloriańskich łowców nagród i samego Lorda Vadera! W strefie stanie fragment korytarzy Gwiazdy Śmierci, na tle których będzie można zrobić zdjęcie z bohaterami gwiezdnej sagi” – podali organizatorzy.

 

W trakcie wydarzenia odbędzie się także VI edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Mistrzostw Wielkopolski Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

 

Targi Hobby potrwają do niedzieli, do godz. 17. (PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska i Świat

Wypadek na S11 z Koszalina do Piły

Published

on

By

Z powodu pożaru samochodu osobowego w pobliżu miejscowości Kłanino zablokowana jest droga S11 prowadząca z Koszalina w kierunku Szczecinka i Piły. Na miejscu są strażacy, GDDKiA poinformowała, że utrudnienia mogą potrwać godzinę.

„Informację otrzymaliśmy od straży pożarnej, na drodze S11 zapalił się samochód, nasze służby tam jadą. Zablokowana jest jedna jezdnia, w kierunku Szczecinka i Piły. Nie ma osób poszkodowanych” – wyjaśniła dyżurna punktu informacji drogowej GDDKiA w Szczecinie.

Do niebezpiecznego zdarzenia na S11 prowadzącej z Koszalina do Piły doszło przed godz. 13. Samochód osobowy zapalił się na ekspresówce, na odcinku Zegrze Pomorskie – Bobolice, w pobliżu miejscowości Kłanino. Na miejscu są już strażacy.

GDDKiA informuje, że przewidywany czas utrudnień to jedna godzina.

Advertisement

Droga S11 to w sezonie turystycznym bardzo popularna trasa prowadząca nad Bałtyk. Korzystają z niej przede wszystkim mieszkańcy Wielkopolski jadący do Mielna, Darłowa czy Kołobrzegu.

PAP

Advertisement
Continue Reading

Polska i Świat

Żyje górnik poszukiwany po wstrząsie w kopalni Rydułtowy

Published

on

By

fot. PAP

Żyje górnik poszukiwany od czwartku po wstrząsie w kopalni Rydułtowy, czeka na niego śmigłowiec LPR – poinformował w sobotę Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Na godz. 15:30 w sobotę PGG zapowiedziała konferencję, na której mają zostać przekazane szczegóły dot. odnalezienia górnika.

 

Do silnego wstrząsu w kopalni Rydułtowy doszło w czwartek o godz. 8.16. W zagrożonym rejonie 1150 m pod ziemią było 78 górników, którzy prowadzili prace konserwacyjne maszyn i urządzeń. 76 z nich zostało wycofanych, 17 trafiło do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, część poszkodowanych jeszcze tego samego dnia wróciła do domów.

Advertisement

 

Od czwartkowego rana trwało poszukiwanie dwóch pozostałych górników. Późnym popołudniem tego dnia prezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Litwa przekazał informację o zlokalizowaniu jednego z nich, wieczorem PGG przekazała informację o śmierci mężczyzny. Drugiego z pracowników odnaleziono w sobotę.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement