Connect with us

Polityka

Politycy PiS o seniorach i nie tylko

Published

on

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dzisiaj konferencję prasową, na której mówili m.in. o rządach PSL-PO, głównie w kontekście wieku emerytalnego.

Krzysztof Czarnecki z PiS wspomniał, że w czasach rządów Donalda Tuska “pomimo zapewnień, że nie podwyższy wieku emerytalnego, to zrobił. Mało tego, zabrał też pieniądze z funduszy emerytalnych”.

Marcin Porzucek z PiS powiedział dlaczego Prawo i Sprawiedliwość przypomina to co działo się 10 lat temu.

-Bronisław Komorowski przed wyborami prezydenckimi, a później Donald Tusk przed wyborami parlamentarnymi zarzekali się, że wiek emerytalny nie będzie podniesiony. Po prostu kłamali. Zaraz po wyborach Donald Tusk podjął decyzję, że podnosi wiek emerytalny. Przypominam, że protesty wtedy były olbrzymie. Było ponad 2 miliony podpisów pod referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Zostało to zbagatelizowane przez rząd PO i PSL – dodaje Marcin Porzucek.

Wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich porównał seniorów z Polski do seniorów z Niemiec.

Advertisement

-Dlaczego seniorzy z naszego kraju mają żyć gorzej? My przywracamy godność starszym ludziom, którzy jesień swojego życia powinni spędzić w godnych warunkach – dodał A. Kubich.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polityka

Donald Tusk odwiedzi Piłę

Published

on

By

W najbliższy czwartek tj. 21 września, o godz. 18:00 w Hali MOSiR odbędzie się spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami Piły i północnej Wielkopolski.

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z szefem Platformy Obywatelskiej. Będzie okazja do wymiany zdań i zadania pytań przewodniczącemu PO.

Continue Reading

Polityka

Lewica w trasie. Przystanek Piła

Published

on

By

Bez Roberta Biedrona, ale z Krzysztofem Śmiszkiem i Joanną Scheuring-Wielgus odbyło się spotkanie z mieszkańcami Piły.

-Ja bym chciała, jeśli będziemy rządzić, abyśmy mieli politykę społeczną. Drugie ministerstwo, które byśmy chcieli to ministerstwo edukacji. Ministrem sprawiedliwości mógłby rządzić Krzysztof Śmiszek – mówiła na spotkaniu w Pile posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Nowa Lewica chce też oddzielenia kościoła od państwa.

Podczas spotkania w Pile przedstawiono kandydatów do Sejmu. Jedynką jest Dariusz Standerski, dwójką Agnieszka Grzechowiak, a wyborczą trójką Jacek Najder z Wągrowca. Wśród kandydatów na dalszych miejscach jest także Jan Lus  czy Kamil Bocian z Piły.

 

Advertisement

Continue Reading