Connect with us

Polecane

Bezpłatna pomoc psychologiczna – nowa Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Pile

Published

on

strefapsychologiczna.pl

Strefa Psychologiczna Piła to miejsce, gdzie otrzymacie Państwo pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną i środowiskową dla swoich dzieci. W Poradni pracują psycholodzy i psychoterapeuci dzieci i młodzieży, wspierani przez terapeutów środowiskowych.

Usługi Strefy Psychologicznej świadczone są bezpłatnie, w ramach NFZ i żeby z nich skorzystać nie trzeba mieć skierowania.  Aby się umówić, wystarczy zadzwonić pod numer 789 571 224.

Advertisement

Poradnia mieści się na pilskim Zielonym Wzgórzu, przy ul. Widok 2B lok. 1.

Strefa Psychologiczna Piła funkcjonuje w ramach Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – I stopień referencyjny. Oznacza to, że jej działalność skupia się na specjalistycznym wsparciu dzieci i młodzieży, w sytuacjach, które nie wymagają interwencji lekarza psychiatry i farmakoterapii.

Strefa Psychologiczna Piła oferuje pomoc w zakresie:

– diagnozy i porady psychologicznej,

Advertisement

– psychoterapii – indywidualnej, rodzinnej i grupowej,

– wsparcia psychospołecznego i psychoedukacji,

– konsultacji edukacyjno – profilaktycznych dla osób z otoczenia dziecka – rodziców, opiekunów, rówieśników,

Poradnia współpracuje także z poradniami psychologiczno – pedagogicznymi, szkołami, przedszkolami i innymi podmiotami z otoczenia dziecka.

Advertisement

Kiedy warto zgłosić z dzieckiem do psychologa?

Po bezpłatną poradę do specjalisty zawsze warto udać się, kiedy zauważacie Państwo u swojego dziecka jakieś niepokojące symptomy. Mogą to być na przykład:

długotrwałe i intensywne zmiany nastroju lub zachowania młodego człowieka – gniew, wycofanie, smutek, lęk, rozdrażnienie, niepokój lub agresja.

trudności w relacjach dziecka z rówieśnikami – problemy z nawiązywaniem lub utrzymaniem relacji, odnalezieniem się w grupie, stres z tym związany. Dziecko może mieć problemy z komunikacją – zauważamy brak umiejętności słuchania lub trudności w wyrażaniu swoich myśli i uczuć. Być może cierpi z powodu odrzucenia i wykluczenia z grupy, ktoś mu dokucza lub się nad nim znęca?

Advertisement

problemy szkolne – problemy z koncentracją, słabe wyniki w nauce pomimo długiego czasu spędzanego nad książkami, nagłe pogorszenie wyniku szkolnego

doświadczenie trudnych wydarzeń – przemoc, wypadek, choroba, rozwód rodziców lub śmierć bliskiej osoby ale też zmiana miejsca zamieszkania czy zmiana szkoły. Dziecko może mieć trudności w dostosowaniu się do nowych sytuacji, przeżywać lęk, mieć poczucie winy.

zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia, neofobia, wybiórczość pokarmowa, brak radzenia sobie z presją otoczenia dotyczącą wyglądu.

innego rodzaju zaburzenia – np. ADHD, OCD, depresja, zaburzenia lękowe.

Advertisement

Jeśli rodzic ma wątpliwości, czy dziecko potrzebuje pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej, warto skonsultować się ze specjalistą.

Psycholog dziecięcy pomoże w zidentyfikowaniu problemów, zrozumieniu ich przyczyn i opracowaniu strategii radzenia sobie z nimi. Wspiera rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci, udziela pomocy w radzeniu sobie z trudnościami, udziela też wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży, poprzez terapię, pomaga w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, behawioralnych i relacyjnych, które mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne dziecka i na jakość jego życia. Psychoterapeuta może pomagać także leczyć dzieci i młodzież z poważnymi zaburzeniami psychicznymi takimi jak depresja, lęki, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, zaburzenia przetwarzania bodźców.

Terapeuta środowiskowy to psycholog lub pedagog specjalny, który współpracuje ze środowiskiem młodego pacjenta. Niezwykle ważnym jest poznanie środowiska, aby określić jakie czynniki mogą wpłynąć na jego problemy i zdrowie psychiczne a w konsekwencji pomóc w stworzeniu bardziej stabilnego dla pacjenta otoczenia.

Advertisement

Dlatego, jeśli macie Państwo jakiekolwiek problemy z zachowaniem, emocjami czy relacjami z dzieckiem – jesteśmy gotowi pomóc. Nasza praca opiera się na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta i na współpracy z rodzicami i środowiskiem dziecka.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na pierwszą wizytę w Strefie Psychologicznej Piła. Nasze usługi są bezpłatne, świadczone w ramach NFZ.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, przedstawimy szczegółowe informacje i obejmiemy wsparciem i opieką psychologiczną Wasze dzieci i Wasze rodziny.

Zespół Strefy Psychologicznej Piła

Advertisement

Ul. Widok 2B lok. 1, tel. 789 571 224

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane

Najlepszy generator napisów filmów na TikToku, Shorts czy Reals

Published

on

By

Publikujesz filmy na TikToku, Youtube czy Instagramie? Chcesz by każdy Twój film miał viralową oglądalność i wielomilionowe wyświetlenia? Skorzystaj oprogramowania sztucznej inteligencji.

Submagic szybko staje się standardem branżowym, jeśli chodzi o generatory napisów AI.

Submagic umożliwia przesyłanie krótkich treści i bezproblemowe generowanie dokładnych podpisów w różnych stylach w ciągu zaledwie 2 minut.

Submagic wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego do automatycznego generowania napisów w aż 48 językach i może automatycznie dodawać emotikony i wyróżnione słowa kluczowe do Twoich filmów.

Advertisement

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod tworzenia napisów, Submagic działa w czasie rzeczywistym, oferując natychmiastowe napisy, które nie pozostają w tyle za dźwiękiem.

Zalety Submagic to:

1. Zwiększona dostępność : Submagic rewolucjonizuje dostępność treści, eliminując bariery językowe. Firmy mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zaspokoić potrzeby różnych grup demograficznych, zapewniając tłumaczenia w czasie rzeczywistym na wiele języków. Ta integracja wzmacnia pozycję osób z barierą językową i niepełnosprawnością, umożliwiając im dostęp do treści i korzystanie z nich bez ograniczeń.

2. Dokładność i szybkość : Wysoka dokładność i szybkość przetwarzania dźwięku odróżnia Submagic od innych narzędzi do tworzenia napisów. Zaawansowane algorytmy szybko dostosowują się do różnych wymów i lokalnych dialektów, zapewniając dokładną transkrypcję. Funkcjonalność czasu rzeczywistego zapewnia natychmiastowe generowanie napisów, zapewniając użytkownikom płynne oglądanie.

Advertisement

3. Globalny zasięg : Zdolność Submagic do tłumaczenia mowy na wiele języków pozwala firmom łatwo rozszerzać swój globalny zasięg. Technologia ta eliminuje bariery językowe, umożliwiając firmom dotarcie na rynki międzynarodowe. Udostępniając treści i angażując ludzi na całym świecie, Submagic otwiera nowe możliwości rozwoju i sukcesu.

Aplikacja Submagic oferuje mnóstwo szablonów, które pomogą Ci szybciej rozpocząć tworzenie treści z estetycznymi podpisami. Niektóre popularne szablony to Beast (inspirowany Mr.Beast), Ali (inspirowany Alim Abdaalem) i Devin (inspirowany Devinem Jatho). Dzięki tym szablonom możesz zacząć generować światowej klasy napisy do filmów w kilka sekund po rejestracji!

Submagic może także generować opisy i hashtagi do Twoich filmów, dzięki czemu nie musisz ich samodzielnie wymyślać ani korzystać z narzędzia językowego AI.

To, co najbardziej podobało mi się w Submagic, to dobry interfejs użytkownika. Po wygenerowaniu napisów przez sztuczną inteligencję można łatwo wprowadzić ostateczne poprawki, takie jak dodawanie i usuwanie linii i słów, przed pobraniem gotowego produktu.

Advertisement

UWAGA! Jeśli skorzystasz z mojego linku https://submagic.co?fpr=krzysztof67 to dostaniesz 10% RABATU.

Continue Reading

Polecane

Dawid Kubacki – skoczek i jego wielka pasja

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga / Twoje7dni

Dawid Kubacki – nasz mistrz w skokach narciarskich. Nikomu nie trzeba go przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą o jego wielkiej pasji. Zapraszamy dzisiaj do obejrzenia specjalnej rozmowy z naszym skoczkiem narciarskim, w którym Dawid zdradził jak się relaksuje i co jest jego wielką pasją.

Dawid Kubacki urodził się w Nowym Targu, a obecnie mieszka w Szaflarach. Od dziecka fascynowało go latanie. Już jako mały chłopak zaczął się interesować modelarstwem. To pasja pozostała do dzisiaj. Choć mistrz nie ma zbyt wiele czasu, to jednak w każdej wolnej chwili skleja modele. Kiedyś to były bardzo proste konstrukcje, dzisiaj już są one bardzo skomplikowane, kosztujące kilka tysięcy złotych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Dawidem Kubackim.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement