Connect with us

Na sygnale

Wyciek gazu na jednym z pilskich osiedli

Published

on

Do poważnego wycieku gazu doszło dziś na jednym z pilskich osiedli. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Do zdarzenia doszło przed godz. 10.00 na ul. Kamiennej. Pracownicy budowlani uszkodzili rurę z gazem. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej, w tym specjalna jednostka rozpoznania chemiczno-ekologicznego.

Na miejsce zadysponowano też Pogotowie Gazowe. Jego pracownicy opanowali sytuację i założyli specjalną opaskę, dzięki której wyciek gazu został opanowany.

– Zagrożenie wybuchem pożaru było dość duże – powiedział nam mł. bryg. Paweł Kamiński – oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pile.

Na szczęście zarówno pracownikom budowlanym, jak i mieszkańcom nic się nie stało.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading