Connect with us

Na sygnale

Wyciek gazu na jednym z pilskich osiedli

Published

on

Do poważnego wycieku gazu doszło dziś na jednym z pilskich osiedli. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Do zdarzenia doszło przed godz. 10.00 na ul. Kamiennej. Pracownicy budowlani uszkodzili rurę z gazem. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej, w tym specjalna jednostka rozpoznania chemiczno-ekologicznego.

Na miejsce zadysponowano też Pogotowie Gazowe. Jego pracownicy opanowali sytuację i założyli specjalną opaskę, dzięki której wyciek gazu został opanowany.

– Zagrożenie wybuchem pożaru było dość duże – powiedział nam mł. bryg. Paweł Kamiński – oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pile.

Na szczęście zarówno pracownikom budowlanym, jak i mieszkańcom nic się nie stało.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading