Connect with us

Na sygnale

Wsparcie dla pilskich policjantów

Published

on

Zarząd Powiatu Pilskiego przekazał wsparcie finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu, który będzie użytkowany przez policjantów pełniących służbę w jednostkach terenowych Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Wicestarosta Arkadiusz Kubich. Podczas wizyty przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pile wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Pile podinsp. Marcinem Kowalskim oraz I Zastępcą podinsp. Robertem Kossakiem rozmawiali o bezpieczeństwie mieszkańców powiatu.

Spotkanie było również doskonałą okazją do podsumowania zeszłorocznego porozumienia z przedstawicielami Zarządu Powiatu Pilskiego. Dzięki finansowemu wsparciu możliwy był zakup specjalistycznych urządzeń takich jak m.in. latarki służbowe, kamery obserwacyjne – tzw. „fotopułapki”, rzutki ratownicze, testy narkotykowe, a także elementów odblaskowych oraz edukacyjnej maty z przejściem dla pieszych i sygnalizatorem. Wartość zakupionych elementów wyniosła blisko 5 tysięcy złotych.

Zakupione przedmioty przekazane zostaną funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Wyrzysku, Posterunku Policji w Szydłowie, Ujściu, Kaczorach, Białośliwiu, Wysokiej oraz Łobżenicy. Policjanci będą wykorzystywać je w codziennej służbie, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading