Connect with us

Na sygnale

W pożarze zginęły trzy osoby, 11 poszkodowanych

Published

on

fot. PAP

W pożarze budynku mieszkalnego w Bydgoszczy w środę zginęły trzy osoby, a 11 zostało poszkodowanych. Trwająca kilka godzin akcja gaśnicza została zakończona – poinformował oficer prasowy bydgoskiej Komendy Miejskiej PSP st. kpt. Karol Smarz.

Pożar objął dwukondygnacyjny i częściowo podpiwniczony budynek murowany z dachem o konstrukcji drewnianej, pokrytym blachodachówką. Kiedy strażacy przystępowali do akcji pożar był bardzo rozwinięty, ogień ogarniał prawie cały budynek.

 

Zginęły trzy osoby – dziecko, kobieta i mężczyzna. Do szpitala przewiezionych zostało 11 osób, którzy zostali poszkodowani w różnym stopniu. Wśród poszkodowanych było dwóch strażaków uczestniczących w akcji. Jeden strażak zasłabł w tracie prowadzonych działań. Na drugiego z nich spadła belka, ale obrażenia okazały się na tyle niegroźne, że po opatrzeniu w szpitalu, wrócił na miejsce akcji.

Advertisement

 

W budynku zamieszkiwało kilkadziesiąt osób. Kilkanaście z nich samodzielnie opuściło budynek przed przybyciem straży, a kilkanaście zostało ewakuowanych przez strażaków.

 

W akcji uczestniczyło 11 zastępów PSP – 60 strażaków. “Przyczyny pożaru nie są znane. Nawet trudno wskazać przypuszczalną przyczynę, bowiem gdy strażacy rozpoczynali akcję pożar był bardzo rozwinięty. Przyczyny i okoliczności tragicznego pożaru będą wyjaśniane w czasie śledztwa” – powiedział st. kpt. Smarz. (PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading