Connect with us

Na sygnale

Ukrywał się 14 lat przed policją

Published

on

Policjanci z Piły zatrzymali 42-latka, który przez 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany za oszustwa.  Mężczyznę zdradziło nerwowe zachowanie, gdy mijał policyjny patrol. Nie był to jedyny poszukiwany, który wpadł w ręce pilskich mundurowych. W styczniu br. zatrzymano aż 40 takich osób.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Piły, zauważyli kierującego audi. Podczas mijania się z policyjnym radiowozem mężczyzna gwałtownie odwrócił głowę, a następnie skręcił w najbliższą możliwą uliczkę. Policjanci zawrócili za pojazdem i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Podczas legitymowania okazało się, że 42-latek jest osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym.

Zatrzymany to mieszkaniec Piły, który od 14 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna wiedział, że jest poszukiwany. Z tego względu od wielu lat przebywał za granicą, sporadycznie pojawiając się w kraju. Chcąc uniknąć aresztowania często zmieniał miejsca zamieszkania i samochody. Pojazd którym poruszał się podczas kontroli kupił dwa dni wcześniej. Za popełnione w przeszłości oszustwa poszukiwany najbliższe 1,5 roku spędzi w Zakładzie Karnym.

Działania przeprowadzone przez pilskich policjantów w styczniu br. doprowadziły do zatrzymania łącznie 40 osób, który były poszukiwane przez organy ścigania.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Warsztaty w zakresie prowadzenia prac podwodnych

Published

on

By

fot. KP PSP w Pile

W dniach 8-12 kwietnia 2024 r., w siedzibie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku odbyły się pierwsze warsztaty pt. „Bezpieczeństwo i współpraca jednostek MSWiA w zakresie prowadzenia prac podwodnych”. Brali w nim udział także strażacy z Piły.

Warsztaty te miały na celu przygotowanie kadry instruktorskiej i kierowniczej jednostek MSWiA w zakresie:

  • konfiguracji sprzętu nurkowego,
  • planowania nurkowania,
  • wypracowania metod zapobiegania zagrożeniom podczas wykonywania prac podwodnych.

W trakcie warsztatów, poza zajęciami teoretycznymi, zadbano o ćwiczenia praktyczne na obiektach hydrotechnicznych oraz wrakach zlokalizowanych w Zatoce Gdańskiej, a także na obiekcie nieczynnej elektrowni jądrowej w Żarnowcu, w których uczestnicy doskonalili:

  • techniki pływalności,
  • techniki poszukiwań,
  • nawigację podwodną,
  • zarządzanie zespołem nurków,
  • koordynację i zabezpieczenie działań ratowniczych na obszarach wodnych.

Na uczestników warsztatów czekała niespodzianka przygotowana przez gospodarzy. Było nią zwiedzanie okrętu podwodnego ORP Orzeł stacjonującego w 3 Flotylii Okrętów im. kmdr. B. Romanowskiego w Gdyni oraz patrolowca SG-301 im. gen. Józef Haller stacjonującego w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte.

W warsztatach wzięło udział :

25 przedstawicieli kadry dowódczej każdej z 6 grup odpowiedzialnych w swoich strukturach za ratownictwo wodno-nurkowe tj. :

Advertisement

WZD MOSG w Gdańsku, KM PSP w Gdańsku; SPKP w Gdańsku; CPKP Boa w Warszawie; DGRSZ w Warszawie; KP PSP w Kościanie; KP PSP w Pile – w tym 5 instruktorów nurkowania MSWiA.

Zrealizowane w pełnym, planowanym zakresie warsztaty, były okazją do doskonalenia umiejętności oraz wspólnej wymiany doświadczeń między służbami.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na DW 178. Nie żyje kierowca BMW

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Tragicznie rozpoczyna się ten tydzień na drogach w naszym regionie. Na drodze krajowej nr 178, wczesnym rankiem, między Gostomią a Łąkami (gm. Wałcz) doszło do śmiertelnego wypadku.

– Kierowca BMW z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna jechał sam – powiedziała nam st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.
Na miejscu pracują policyjni technicy.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement