Connect with us

Na sygnale

Ukradł pieniądze z sejfu

Published

on

Policjanci z Łobżenicy zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który ukradł blisko 28.000 złotych z sejfu biura gospodarstwa, znajdującego się na terenie gminy Łobżenica.

22 czerwca 2022 r. z terenu gospodarstwa znajdującego się w gminie Łobżenica doszło do kradzieży metalowego sejfu typu kasetka. Sprawca ukradł klucze od kasetki, wyniósł ją z terenu firmy i zabrał z jej środka pieniądze w kwocie blisko 28 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy.

Dobre rozpoznanie mundurowych doprowadziło do wytypowania podejrzanego mężczyzny. Sprawca na widok zbliżających się policjantów zaczął uciekać, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Po skutecznym pościgu, mężczyzna został obezwładniony przez funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze odzyskali całą sumę skradzionych pieniędzy, które jeszcze tego samego zostały przekazane właścicielowi. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement