Connect with us

Na sygnale

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Pile

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Tragiczny wypadek na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Wawelskiej w Pile. W południe zginęła tam 58-letnia kobieta.

Pociąg osobowy relacji Piła – Bydgoszcz uderzył w samochód osobowy marki Renault.
W wyniku zderzenia śmierć poniosła kierująca samochodem, 58-letnia mieszkanka powiatu chodzieskiego.
W chwili wypadku pociągiem podróżowało około 50 pasażerów, żaden nie odniósł obrażeń.
Dla pasażerów zostanie zorganizowana komunikacja zastępcza.
Na miejscu trwają czynności. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Skandal w Poznaniu: Policja rozpracowuje aferę z handlem opioidami

Published

on

By

Policjanci z Poznania prowadzą sprawę związaną z handlem receptami. Kilka miesięcy temu zatrzymali nieuczciwą lekarkę, która sprzedała kilkaset recept na opioidy, w tym Fentanyl. Wartość refundowanych leków wynosiła około 450 tys. zł.

Policjanci w Akcji

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajmują się sprawą handlu receptami. W marcu tego roku zatrzymali lekarkę jednego z poznańskich szpitali, która wystawiała, a następnie sprzedawała recepty na silne leki przeciwbólowe. Były to Fentanyl, ale przede wszystkim Oxycontin, Oxydolor, Reltebon i inne. Są to bardzo silne leki przeciwbólowe, silniejsze nawet sto razy od morfiny. W maju policjanci zatrzymali także mężczyznę, który za recepty płacił nieuczciwej lekarce.

Kontrola Szpitala

Latem 2023 roku poznański szpital w wyniku kontroli wewnętrznej stwierdził, że jedna z zatrudnionych lekarek wystawiała niewspółmiernie dużo recept na opioidy. Zawiadomienie w tej sprawie zostało przesłane do Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald, a następnie do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że lekarka wystawiła prawie 800 recept na silne leki przeciwbólowe. Co ciekawe, część recept była wystawiona na nieżyjących pacjentów.

Szeroko Zakrojona Operacja

Recepty przekazywane były mężczyźnie, który za nie płacił. Osoba ta następnie zrealizowała te recepty w różnych miastach, wykupując ponad 1600 opakowań. Łączna wartość tych refundowanych farmaceutyków została oszacowana na około 450 tys. zł.

Advertisement

Zarzuty i Konsekwencje

Podejrzanej lekarce i mężczyźnie, który odbierał od niej recepty, postawiono zarzuty z art. 286 kk w związku z art. 54 ust. 2 Ustawy o refundacji leków. Grozi im za to do 8 lat więzienia.

Continue Reading

Na sygnale

Kradzież samochodu w centrum Piły: Sprawca zatrzymany na gorącym uczynku

Published

on

By

fot. KPP Piła

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile oraz Posterunku Policji w Kaczorach dokonali skutecznego zatrzymania mężczyzny, który ukradł samochód w centrum Piły. Pojazd został odzyskany w stanie nienaruszonym, a sprawca będzie odpowiadał za kilka przestępstw.

Szybka reakcja na zgłoszenie

W czwartek, 13 czerwca, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zawiadomienie o kradzieży samochodu dostawczego w centrum Piły. Policjanci szybko potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że kierowca zaparkował przed punktem ksero tylko na chwilę, aby dostarczyć dokumenty, zostawiając jednak otwarty pojazd z kluczykami w środku.

Sytuacja wykorzystana przez złodzieja

Na tę okazję czekał 36-letni mężczyzna, który szybko wsiadł do busa marki Nissan i odjechał w nieznanym kierunku. Podczas interwencji, do pokrzywdzonego zadzwoniła znajoma, która zauważyła jego samochód poruszający się drogą w kierunku jeziora Płotki. Policjanci przejęli rozmowę ze świadkiem i natychmiast ruszyli w pogoń za sprawcą.

Skuteczna akcja policyjna

Dzięki współpracy patroli Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariuszy Posterunku Policji w Kaczorach, koordynacja działań pozwoliła mundurowym odciąć drogi ucieczki. Samochód został zatrzymany na trasie pomiędzy Śmiłowem a Zelgniewem.

Advertisement

Sprawca z wieloma wykroczeniami

Okazało się, że 36-letni mieszkaniec Piły to nie tylko sprawca kradzieży pojazdu. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz orzeczony sądowy zakaz ich prowadzenia. Policjanci podejrzewali także, że mógł być pod wpływem narkotyków. Badania wykazały obecność amfetaminy w jego organizmie.

Możliwa kara 5 lat więzienia

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne konsekwencje zadecyduje sąd.

– Nasza szybka reakcja oraz skuteczna koordynacja działań pozwoliły na odzyskanie skradzionego pojazdu i zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku. To pokazuje, jak ważna jest czujność obywateli oraz współpraca z policją – podsumował sierż. sztab. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement