Connect with us

Na sygnale

Strażacy szkoli się w zakresie zagrożeń ze strony prądu

Published

on

W dniach 8-10 maja 2017 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile oraz na terenie GPZ Piła Północ przedstawiciele ENEA Operator Sp. z o. o. przeprowadzili dla strażaków z powiatu pilskiego szkolenie w zakresie zagrożeń ze strony prądu elektrycznego podczas działań ratowniczo – gaśniczych.

Warsztaty podzielone zostały na dwa moduły szkoleniowe. Pierwszy – teoretyczny moduł obejmował zagadnienia związane z podziałem sieci elektroenergetycznych oraz zasadami postępowania przy zerwanych liniach elektroenergetycznych. Podczas szkolenia omówione zastały zasady współpracy z pogotowiem energetycznym, w tym możliwości zdalnego wyłączenia napięcia w sieciach. Bardzo ważnym aspektem podczas szkolenia było przedstawienie zasad bezpieczeństwa strażaków podczas prac pod napięciem. Omówione zostały sposoby konserwacji i stosowania środków ochrony w postaci obuwia specjalnego, rękawic i drążków dielektrycznych oraz sprzętu pomiarowego na wyposażeniu pojazdów pożarniczych. Druga – praktyczna cześć szkolenia zrealizowana została na terenie GPZ Piła Północ, gdzie omówione zostały zagrożenia związane z eksploatacją stacji transformatorowych wysokiego i średniego napięcia oraz zaprezentowany został specjalistyczny pojazd pogotowia energetycznego.
Zorganizowane warsztaty szkoleniowe pozwoliły na obustronną wymianę doświadczeń przez uczestników oraz omówienie wniosków z wybranych akcji, które również wzbogaciły wiedzę strażaków w zakresie zagrożeń ze strony prądu elektrycznego podczas akcji ratowniczych.
W szkoleniu uczestniczyło 82 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile oraz strażacy z jednostek OSP w KSRG z Wysokiej, Kruszewa, Starej Łubianki, Białośliwia oraz Wyrzyska.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Karambol pod Piłą. Zderzyło się 5 aut

Published

on

By

Karambol na DK10 w okolicy miejscowości Jeziorki. Doszło tam do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, wypadek zdarzył się w niedzielę przed godz. 15.00 na 184. kilometrze drogi krajowej nr 10.

Wszystkie pojazdy jechały w jednym kierunku. Pierwszy chciał skręcić w drogę leśną, kolejne trzy pojazdy jadące za nim zahamowały, ale ostatni Toyota nie zachował odpowiedniego odstępu i uderzył w poprzedzający go pojazd. Siła była tak duża, że wszystkie pojazdy uderzyły w poprzedzające, aż do pierwszego.

Na miejsce zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na szczęście obrażenia okazały się nie groźne i nikt nie trafił do szpitala.
Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

KD/(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Pilska policja przechwyciła 36 kg narkotyków

Published

on

By

To była wielka akcja pilskich mundurowych. Policjanci wyeliminowali z rynku 36 kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano także 3 mężczyzn.

Wszystko zaczęło się 15 lutego br. kiedy miało miejsce pierwsze zatrzymanie. Kryminalni ustalili mężczyznę, który miał posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze udali się do Poznania, gdzie na dworcu kolejowym potwierdzili swoje przypuszczenia. Znajdował się tam 20-letni mężczyzna, który w swoim bagażu osobistym ukrył 3,2 kilograma marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy.

-Policjanci przeszukali również pojazd, którym się poruszał mężczyzna oraz jego miejsce zamieszkania. Tam dodatkowo zabezpieczona została marihuana oraz haszysz w ilości blisko jednego kilograma. 20-latek został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci z Piły pracując nad sprawą dotarli do informacji, które pozwoliły przeprowadzić kolejną realizację, tym razem na terenie Wrocławia. Tam właśnie 16 marca, na parkingu jednej z galerii handlowych zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Mężczyźni w trakcie zatrzymania przebywali w busie, gdzie w jego części ładunkowej pod pierwszą warstwą podłogi wyciągali plastikowe worki z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie blisko 50 tysięcy złotych oraz 11,5 tysiąca euro.

Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda zostali tymczasowo aresztowani. 20-letni mieszkaniec Poznania oraz 36-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które przewidywana jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał pozwolił również przedstawić 29-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, które jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Advertisement