Connect with us

Na sygnale

Straż Leśna zatrzymała złodziei

Published

on

fot. W. Ostapowicz

Drewno to nie jedyna rzecz, która ginie z lasu. Często łupem amatorów cudzej własności padają elementy infrastruktury technicznej znajdujące się w lesie. Tak było i tym razem.

Straż Leśna Nadleśnictwa Płytnica otrzymała informację o kradzieży przewodu energetycznego zasilającego hydrofornię byłej szkółki leśnej w miejscowości Płytnica.

W piątkowe popołudnie 25 marca be.  strażnicy zorganizowali w lesie zasadzkę na złodziei. Kierowca zielonego Audi A3, na widok samochodu Straży Leśnej z dużą prędkością zawrócił i wyjechał z lasu na drogę krajową nr 11 w kierunku Jastrowia. Strażnicy ruszyli za pojazdem, który przez około 7 km z dużą prędkością poruszał się drogą krajową, po czym w okolicach miejscowości Ptusza skręcił do lasu. Tam też został zatrzymany przez Straż Leśną.

-Pojazdem uciekało dwóch mężczyzn. Wezwana na miejsce policja po przeszukaniu samochodu znalazła w bagażniku m.in. szpadle, wciągarkę, nożyce do cięcia drutu oraz narkotyki. Obaj mężczyźni byli poszukiwani w związku z włamaniem do dwóch budynków w Płytnicy – informuje Marta Bajsarowicz – rzeecznik prasowy RDLP w Pile.

Po dokonaniu oględzin miejsca kradzieży ustalono, że sprawcy ukradli około 224 mb kabla miedzianego.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement