Connect with us

Na sygnale

RCB ostrzega przed cyberoszustami

Published

on

fot. PAP

Przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze, dane orz hasła ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

“Oszuści nie mają wakacji. Letni wypoczynek to czas, w którym czujność bywa uśpiona. Wykorzystują to ci, którzy chcą nas okraść z pieniędzy, danych, haseł. Uważajcie na SMS-y z podejrzanymi linkami – najczęściej dotyczą dopłat energetycznych i logowań bankowych. Bądźcie czujni” – czytamy na Twitterze RCB.

 

W ostatnich dniach wile osób otrzymało SMS, o treści: “PGE: Na dzień (tu jest podana data – PAP) zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności”. Poniżej podany jest link

 

Advertisement

Karol Łukasik z PGE Dystrybucja przyznał, że od pewnego czasu rozsyłane są tego typu esemesy lub mejle. Podkreślił, że spółka prowadzi kampanię informacyjną, w której zwraca uwagę, by przed dokonaniem jakichkolwiek wpłat sprawdzać dokładnie numer konta, nie wchodzić na podane linki. Zapewnił, że próby oszustw i podszywania się pod spółkę są badane przez organy ścigania. (PAP)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement