Connect with us

Na sygnale

Pożar torowiska i ściółki leśnej koło Starej Łubianki

Published

on

6 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze Dromader gasiły pożar torowiska i ściółki leśnej w okolicach Starej Łubianki.

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 10.33. Pożar został zauważony przez obsługę pociągu. Kierownik pociągu dał znać dyżurnemu ruchu, a tej zawiadomił strażaków. Na miejsce zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej z Piły, Starej Łubianki oraz Szydłowa, a także dwa samoloty gaśnicze z bazy lotniczej w Krępsku, które dokonały łącznie pięciu zrzutów wody.

Ostatecznie spaleniu uległo ponad 0,5 hektara trawy i ściółki leśnej. Przez pewien czas był także wstrzymany ruch pociągów. W akcji gaśniczej brało udział 23 strażaków.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading