Connect with us

Na sygnale

Policyjny pościg w pow. chodzieskim

Published

on

Policjanci zatrzymali 44-letniego kierowcę, który uciekał przed radiowozem. Do zatrzymania doszło po dłuższym pościgu. Ucieczka przed kontrolą drogową to nie jedyne przewinienie kierowcy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu surowa kara.

W miniony piątek podczas patrolowania miasta w pewnym momencie policjanci dali kierowcy peugeota sygnał do zatrzymania. Ten zlekceważył polecenia funkcjonariuszy i gwałtowanie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Podjęli próbę zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów dźwiękowych i błyskowych, jednakże kierowca nadal nie reagował na wydawane polecenia i uciekał, zwiększając swoją prędkość.

Pościg zakończył się dopiero w miejscowości Pietronki. Policjanci podczas obezwładniania mężczyzny wyczuli od niego woń alkoholu. W związku z odmową poddania się badaniu trzeźwości, w szpitalu wykonano badania krwi i moczu. Te dadzą odpowiedź na pytanie, w jakim stanie prowadził on pojazd.

Sprawdzenia w policyjnych bazach odsłoniły kolejne informacje o kierowcy. Okazało się, że 44-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Advertisement

Mieszkaniec Chodzieży odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu. Oba te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat więzienia. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub innej, prawnie zabronionej substancji, wówczas będzie miał uzupełnione zarzuty o ten właśnie czyn.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement