Connect with us

Na sygnale

Po narkotykach siadali za kierownicą

Published

on

Policjanci z Chodzieży w ostatnim czasie zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem narkotyków. Każdy z nich odpowie za swoje czyny. Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem i jednocześnie apeluje o rozsądek na drodze.

Pod koniec kwietnia chodzieska „patrolówka” w centrum miasta zatrzymała do kontroli drogowej opla, którym kierował 34-letni mieszkaniec Chodzieży. Podczas interwencji mężczyzna ten był pobudzony i nerwowy, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Jak się później okazało, kierowca prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Policjanci znaleźli także przy nim kilka porcji tego narkotyku. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, a także w formie elektronicznej, jego uprawnienia do kierowania. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
2 maja policjanci w Chodzieży przy ul. Fabrycznej zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Policjanci w tym przypadku także „mieli nosa”, bowiem 28-letni kierowca, jak się chwilę później okazało, prowadził auto będąc pod wpływem amfetaminy, ekstazy oraz metamfetaminy. Podczas przeszukania pojazdu, w bagażniku mundurowi znaleźli woreczek z metamfetaminą.

W tym samym dniu w nocy policjanci w Chodzieży zatrzymali kierowcę, który jechał wraz z kobietą oraz 3-letnim dzieckiem. Jego nerwowe zachowanie go zdradziło. Mężczyzna przyznał w rozmowie z policjantami, że zażył wcześniej amfetaminę. Badanie moczu potwierdziło, że kierował pod jej wpływem. W torbie kobiety mundurowi znaleźli kilka gramów tego narkotyku. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta zostali zatrzymani do sprawy. Oboje już usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, za które grozi do 5 lat więzienia. Dodatkowo kobieta usłyszała zarzut posiadania substancji zabronionej. Małoletni został przekazany pod opiekę babci.

W przypadku każdego z tych kierowców, jeśli badania krwi potwierdzą, że prowadzili pojazdy będąc pod wpływem substancji prawnie zabronionych, wówczas będą mieli uzupełnione zarzuty o ten właśnie czyn.

Advertisement

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Nie jest to żadne novum. Korzystanie z takich używek ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W niektórych przypadkach może powodować senność czy otępienie, w innych pobudzenie, skłonność do agresywnych i ryzykownych zachowań na drodze. Kierowca musi być skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach otoczenia, a narkotyki z pewnością zaburzają tę sprawność i negatywnie oddziałują na zmysły, co w konsekwencji prowadzić może do tragicznych skutków.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement