Connect with us

Na sygnale

Pilska policja odzyskała skradzione pojazdy

Published

on

Policjanci z Piły odzyskali dwa pojazdy, które zostały skradzione z powiatu kołobrzeskiego oraz nowosolskiego. Sprawcy zostali zatrzymani i czekają na wyrok.

Na pierwszy skradziony pojazd policjanci wpadli zupełnie przypadkowo. W minioną niedzielę, po godzinie 10.00 na al. Poznańskiej w Pile 21-latek poruszał się motorowerem bez kasku ochronnego. Fakt ten zauważył będący po służbie policjant Wydziału Ruchu Drogowego. Przekazał tę informację patrolowi, który był w pobliżu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazany jednoślad.

-Podczas kontroli, gdy funkcjonariusze potwierdzali tożsamość mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany jako podejrzany o kradzież pojazdu, która miała miejsce pod koniec maja na terenie powiatu obornickiego. Ponadto w trakcie sprawdzenia jednośladu w policyjnych systemach, mundurowi ujawnili, że motorower został skradziony dwa dni wcześniej z parkingu przy jednym z marketów w Kołobrzegu – relacjonuje st.sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci zatrzymali 21-latka oraz zabezpieczyli utracony pojazd. Mężczyzna przyznał się do kradzieży jednośladu. Funkcjonariusze potwierdzili również fakt, iż nie posiadał on uprawnień do kierowania motorowerem. Mężczyzna odpowie przede wszystkim za kradzież jednośladu, za którą może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec 21-latka będzie toczyć się postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach dotyczące kradzieży samochodu osobowego.

To nie jedyny pojazd, który został odzyskany. Dzień wcześniej na stacji paliw w gminie Szydłowo nieznany mężczyzna dokonał kradzieży paliwa. Będący po służbie funkcjonariusz Szkoły Policji w Pile rozpoznał i ujął sprawcę. Na miejsce zostali wezwani policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy potwierdzili, że mężczyzna był sprawcą kradzieży ponad 20 litrów oleju napędowego.

Advertisement

Okazało się również, że 28-letni mieszkaniec województwa lubuskiego pozostawił samochód kilkaset metrów dalej. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pojazdu w policyjnych systemach ustalili, że został on skradziony dwa dni wcześniej z terenu powiatu nowosolskiego (woj. lubuskie). Mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli skradziony pojazd. Wobec mieszkańca województwa lubuskiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu w związku z popełnionymi wykroczeniami prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz kradzieży paliwa. Jest on również podejrzany w sprawie kradzieży pojazdu prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Rozpoczął się ostatni etap rozbudowy KP PSP w Pile

Published

on

By

Rozpoczął się IV etap inwestycji pn. : „Rozbudowa i przebudowa budynku strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile przy ul. Moniuszki 1.

Nowy budynek Jednostki Ratowniczo Gaśniczej będzie w kształcie litery „L”, dwukondygnacyjny, o wysokości 10,90 m i powierzchni użytkowej blisko 2200 m².

 

W ramach prowadzonej inwestycji, zrealizowane zostały następujące prace:

  • Rok 2017 – opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Środki pochodziły z budżetu państwa i opiewały na kwotę 177,7 tyś zł.
  • Rok 2018 – I etap inwestycji obejmował roboty wyburzeniowe, wykonano palowanie nad  nowo projektowanym obiektem, wykonano próby nośności jednego pala metodą belki odwróconej, wykonano ławy fundamentowe pomiędzy osiami budynku, izolację termiczną zewnętrznych pionowych płaszczyzn ław fundamentowych na pełnej wysokości ław. Środki na kwotę 1 mln zł pochodziły z budżetu państwa oraz z programu „Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020 ” w kwocie 170,0 tyś zł.
  • Rok 2019 – II etap inwestycji  wykonano wszelkie konstrukcje nośne oraz ściany murowane nośne w poziomie przyziemia- pomiędzy osiami budynku, strop nad przyziemiem- pomiędzy osiami budynku, żelbetowe schody wewnętrzne- pomiędzy osiami budynku, instalacje pod posadzkowe wraz z wyprowadzeniami ich poza obrys budynku, płyty żelbetowe, posadzki parteru w całości obiektu. Środki pochodziły z programu „Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020 ” i wynosiły 2,03 mln zł.
  • Rok 2021 -III etap inwestycji obejmował stan surowy zamknięty bez bram garażowych, ślusarka drzwiowa zewnętrzna oraz okienna wyposażona w nawiewniki higrosterowane oraz parapety wewnętrzne i zewnętrzne, wykonanie stropodachu wentylowanego, wewnętrzne instalacje elektryczne z wszystkimi rozdzielnicami elektrycznymi z osprzętem bez opraw oświetleniowych, gniazd i wyłączników, wewnętrzne instalacje wody i kanalizacji sanitarnej bez białego montażu, wewnętrzne instalacje CO bez grzejników,  instalacja odgromowa, tynki stropów i ścian, ocieplenie elewacji wraz z tynkiem strukturalnym, instalacje wod-kan zewnętrzne wraz z przyłączami, przełożenie węzła CO wraz z kanałami CO i instalacjami do budynku istniejącego. Środki na ten etap inwestycji wynosiły 6 mln zł. i pochodziły z budżetu państwa.
  • Rok 2022 – IV etap inwestycji (aktualnie realizowany) obejmować będzie następujące prace: montaż instalacji fotowoltaicznej, montaż bram garażowych wraz z odciągiem spalin, montaż instalacji wentylacyjnej oraz klimatyzacji, montaż sufitów podwieszanych, wykonanie gładzi gipsowych, montaż grzejników oraz nagrzewnic wodnych, montaż agregatu prądotwórczego.  Środki na realizację zadania pochodzą z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Państwa w latach 2022-2025 ” i opiewają na kwotę 2 mln zł.

Continue Reading

Na sygnale

Akcja strażaków na moście na Noteci

Published

on

By

26 września 2022 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Chodzieży, przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa wodnego, realizowane zgodnie z rocznym harmonogramem doskonalenia zawodowego. Tym razem odbyły się one na moście na Noteci w okolicy miejscowości Milcz.

 

Tematem przewodnim była organizacja działań na wodach szybko płynących. Strażacy przećwiczyli sposoby podejmowania i ewakuacji z wody osób poszkodowanych.

W kolejnej części szkolenia zostało zrealizowane założenie  dotarcia do osoby poszkodowanej  z wykorzystaniem technik ratownictwa wysokościowego, poprzez opuszczenie z mostu zabezpieczonego w specjalistyczny sprzęt ratownika.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement