Connect with us

Na sygnale

Napadali na plebanie. Teraz posiedzą…

Published

on

fot. Policja

Policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do plebanii. Do przestępstwa doszło w lipcu br. na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Mieszkańcom powiatu wyszkowskiego grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

W dniu 7 lipca br. doszło do kradzieży z włamaniem na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Nieznani wówczas sprawcy weszli do budynku plebani skąd ukradli gotówkę. Podjęte przez policjantów czynności nie doprowadziły do zatrzymania sprawców tego czynu.

Policjanci nadal pracowali nad sprawą. W działania włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy dzięki zdobytym informacjom oraz ustaleniom doprowadzili do rozpracowania i wytypowania włamywaczy. Istotna była także współpraca z policjantami z Piły, których informacje okazały się bardzo ważne dla typowania sprawców.

Advertisement

W rezultacie, w minioną środę (16.08.2023) policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły zatrzymali na terenie powiatu wyszkowskiego, w województwie mazowieckim, trzech mężczyzn w wieku od 32 do 35 lat.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem do plebani na terenie kujawsko-pomorskiego. W miniony piątek sąd przychylił się do wniosku oskarżyciela i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na najbliższe 3 miesiące.

Teraz policjanci i prokurator będą sprawdzać czy aresztowani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement