Connect with us

Na sygnale

Napadali na plebanie. Teraz posiedzą…

Published

on

fot. Policja

Policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do plebanii. Do przestępstwa doszło w lipcu br. na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Mieszkańcom powiatu wyszkowskiego grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

W dniu 7 lipca br. doszło do kradzieży z włamaniem na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Nieznani wówczas sprawcy weszli do budynku plebani skąd ukradli gotówkę. Podjęte przez policjantów czynności nie doprowadziły do zatrzymania sprawców tego czynu.

Policjanci nadal pracowali nad sprawą. W działania włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy dzięki zdobytym informacjom oraz ustaleniom doprowadzili do rozpracowania i wytypowania włamywaczy. Istotna była także współpraca z policjantami z Piły, których informacje okazały się bardzo ważne dla typowania sprawców.

Advertisement

W rezultacie, w minioną środę (16.08.2023) policjanci z Bydgoszczy, Żnina i Piły zatrzymali na terenie powiatu wyszkowskiego, w województwie mazowieckim, trzech mężczyzn w wieku od 32 do 35 lat.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem do plebani na terenie kujawsko-pomorskiego. W miniony piątek sąd przychylił się do wniosku oskarżyciela i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na najbliższe 3 miesiące.

Teraz policjanci i prokurator będą sprawdzać czy aresztowani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement