Connect with us

Na sygnale

Chciał ukraść samochód, wcześniej uszkodził dwa inne

Published

on

Na początku marca Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, który usiłował ukraść pojazd Mitsubishi – zatrzymany na gorącym uczynku przyznał się do uszkodzenia dwóch innych aut tego samego wieczora w Złotowie. 21-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 marca br. policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Złotowie krótko po północy otrzymali zgłoszenie, dotyczące zakłócania ciszy nocnej przez mężczyzn, którzy na osiedlu bloków mieli krzyczeć i chodzić pomiędzy zaparkowanymi autami.

Jeden z nich miła nogą uderzać w zaparkowane pojazdy. Mundurowi w tym miejscu potwierdzili, że uszkodzone zostały pojazdy Skoda Yeti oraz VW Passat. Na masce jednego z nich było widać odciski sportowego buta. Tej samej nocy, Policjanci w trakcie patrolu miasta, na jednej z ulic „starego miasta” zauważyli wywrócone kosze na śmieci oraz pojemnik na piasek, który wyrzucony był na środek jezdni.

Kilkanaście metrów dalej przy pojeździe Mitsubishi stał mężczyzna, a drugi siedział w środku. Byli to znani złotowskim mundurowym mieszkańcy Złotowa, z wcześniejszych incydentów m.in. z początku lutego, gdy strzelano z wiatrówki w szyby samochodów.

W pojeździe Mitsubishi, wyrwane były kable pod stacyjką oraz otwarta była maska przednia, co świadczyło, że próbowano go odpalić poprzez zwarcie instalacji elektrycznej. Złodziej, który próbował ukraść pojazd, został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności okazało się również, że odcisk jego buta pasował do tego, który policjanci ujawnili na masce pojazdu Skoda.

Advertisement

21 latek, usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz usiłowania kradzieży pojazdu, do których się przyznał.

Na wniosek Prokuratora zastosowany został wobec niego środek karny w postaci dozoru, a za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement