Connect with us

Na sygnale

5 kilogramów narkotyków w rękach pilskich mundurowych

Published

on

Pilscy kryminalni zatrzymali 3 osoby, które posiadały łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden z nich odpowie także za dwie kradzieże z włamaniem, podczas których utracone zostało mienie o wartości 100 tysięcy złotych złotych.

Pierwsza z realizacji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miała miejsce 27 października bieżącego roku. Tego dnia policjanci otrzymali informację o włamaniu, do jakiego doszło w jednym z pilskich gabinetów weterynaryjnych. Sprawca przywłaszczył gotówkę w kwocie 60 tysięcy złotych. Prowadzone czynności pozwoliły policjantom wytypować sprawcę. Jak się okazało, ten sam mężczyzna był podejrzewany przez kryminalnych o posiadanie narkotyków.

-Podczas zatrzymania na terenie pilskich ogrodów działkowych policjanci ujawnili przy 39-latku ponad 8 gramów amfetaminy. Kryminalni w trakcie przeszukania altany odnaleźli sejf, w którym sprawca przechowywał nie tylko kolejne 2 kilogramy amfetaminy, ale również gotówkę w kwocie ponad 13 tysięcy złotych – mówi st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

39-letni pilanin został zatrzymany. Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna był sprawcą jeszcze jednej kradzieży z włamaniem, podczas której utracona została biżuteria i wartościowe przedmioty o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wszystkie trzy przestępstwa popełnił w ramach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

-Na początku listopada funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przeprowadzili kolejną realizację. Zebrane wcześniej informacje wskazywały, że 41-letni mężczyzna może posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. 3 listopada policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się podejrzany mężczyzna oraz pasażerka. Podczas kontroli 41-latek przyznał policjantom, że zażywał wcześniej amfetaminę. Funkcjonariusze mając istotne podejrzenia przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny oraz kobiety. Jak się okazało pasażerka przechowywała w domu ponad 36 gramów amfetaminy, natomiast mężczyzna w mieszkaniu posiadał blisko 3 kilogramy tego samego narkotyku – dodaje Zeszot.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił przedstawić kobiecie zarzuty posiadania narkotyków oraz ich odpłatnego udzielania innym osobom, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich odpłatne udzielanie, które także jest zagrożone karą 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania wobec 41-latka.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zablokowana DK11 w Dobrzycy. Ranne dzieci

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Po zderzeniu trzech pojazdów w Dobrzycy zablokowana jest  droga krajowa nr 11 Jastrowie-Piła. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 11.00 na 175 kilometrze drogi krajowej nr 11 w Dobrzycy.

Zderzyły się tam trzy pojazdy: ciężarówka, bus przewożący dzieci oraz samochód osobowy.

Poszkodowana jest jedna osoba. Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

Advertisement

Wkrótce na naszym kanale na YOUTUBE materiał video z akcji ratowniczej.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading