Connect with us

Na sygnale

5 kilogramów narkotyków w rękach pilskich mundurowych

Published

on

Pilscy kryminalni zatrzymali 3 osoby, które posiadały łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden z nich odpowie także za dwie kradzieże z włamaniem, podczas których utracone zostało mienie o wartości 100 tysięcy złotych złotych.

Pierwsza z realizacji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miała miejsce 27 października bieżącego roku. Tego dnia policjanci otrzymali informację o włamaniu, do jakiego doszło w jednym z pilskich gabinetów weterynaryjnych. Sprawca przywłaszczył gotówkę w kwocie 60 tysięcy złotych. Prowadzone czynności pozwoliły policjantom wytypować sprawcę. Jak się okazało, ten sam mężczyzna był podejrzewany przez kryminalnych o posiadanie narkotyków.

-Podczas zatrzymania na terenie pilskich ogrodów działkowych policjanci ujawnili przy 39-latku ponad 8 gramów amfetaminy. Kryminalni w trakcie przeszukania altany odnaleźli sejf, w którym sprawca przechowywał nie tylko kolejne 2 kilogramy amfetaminy, ale również gotówkę w kwocie ponad 13 tysięcy złotych – mówi st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

39-letni pilanin został zatrzymany. Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna był sprawcą jeszcze jednej kradzieży z włamaniem, podczas której utracona została biżuteria i wartościowe przedmioty o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wszystkie trzy przestępstwa popełnił w ramach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

-Na początku listopada funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przeprowadzili kolejną realizację. Zebrane wcześniej informacje wskazywały, że 41-letni mężczyzna może posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. 3 listopada policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się podejrzany mężczyzna oraz pasażerka. Podczas kontroli 41-latek przyznał policjantom, że zażywał wcześniej amfetaminę. Funkcjonariusze mając istotne podejrzenia przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny oraz kobiety. Jak się okazało pasażerka przechowywała w domu ponad 36 gramów amfetaminy, natomiast mężczyzna w mieszkaniu posiadał blisko 3 kilogramy tego samego narkotyku – dodaje Zeszot.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił przedstawić kobiecie zarzuty posiadania narkotyków oraz ich odpłatnego udzielania innym osobom, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich odpłatne udzielanie, które także jest zagrożone karą 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania wobec 41-latka.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Bili roczną córkę gałęziami i szukali do niej egzorcysty

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Pod Gryficami doszło do wstrząsającego zdarzenia, w którym policja zatrzymała rodziców podejrzanych o bicie swojej rocznej córki gałęziami oraz poszukiwanie dla niej egzorcysty. Dziewczynka przebywa w szpitalu, jej stan jest określany jako dobry, natomiast matka została umieszczona na oddziale psychiatrycznym, a ojciec trafił do aresztu.

Szokujące szczegóły rytuału oczyszczenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokuratora Piotra Wieczorkiewicza, rodzice dziecka przeprowadzali czynności, które określali jako “rytuał oczyszczenia”. Wcześniej na terenie Gryfic poszukiwali egzorcysty. Po otrzymaniu zgłoszenia od kobiety, która zauważyła dziwnie zachowujących się rodziców z małym dzieckiem, policja natychmiast przystąpiła do działania.

Błyskawiczna reakcja policji

Funkcjonariusze szybko namierzyli rodzinę na terenie budowy stacji benzynowej. Dziewczynka miała obrażenia w postaci zadrapań i zasinień, które prawdopodobnie powstały w wyniku uderzeń gałęziami. Dziecko zostało natychmiast przetransportowane do szpitala w Gryficach, gdzie lekarze określili jej stan jako dobry.

Postępowanie prokuratorskie

Prokuratura Rejonowa w Gryficach prowadzi postępowanie w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez narażenie na wychłodzenia oraz spowodowanie obrażeń ciała. Sprawa jest rozpatrywana zgodnie z art. 160 par. 2 kodeksu karnego, co oznacza, że sprawca może być skazany na karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Dalsze kroki prawne

Ojciec dziecka ma zostać przesłuchany w najbliższych dniach. Matka dziewczynki, której stan zdrowia nie pozwala na uczestnictwo w czynnościach procesowych, została umieszczona na oddziale psychiatrycznym. Prokurator powiadomił sąd opiekuńczy, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i odpowiednią opiekę. Sąd zdecyduje, czy dziewczynka trafi do rodziny zastępczej, czy pod opiekę dziadków.

Podsumowanie

Zdarzenie pod Gryficami budzi wiele emocji i pytań o stan psychiczny oraz motywację rodziców, którzy dopuścili się tak okrutnego czynu wobec własnego dziecka. Dalsze postępowania prokuratorskie i sądowe wyjaśnią szczegóły tej tragicznej sprawy oraz zapewnią dziecku bezpieczną przyszłość.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Śmiertelny wypadek na DW nr 163 w pobliżu Kłębowca

Published

on

By

fot. KP PSP w Wałczu

Przed godziną 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w pobliżu Kłębowca doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 38-letni mieszkaniec gminy Wałcz.

Nieoficjalne źródła podają, że mężczyzna najpierw zderzył się na skrzyżowaniu z Karsiborem z kierowcą peugeota, a następnie, nie zatrzymując się, pojechał dalej i uderzył w drzewo. Niestety, mimo podjętych działań ratunkowych, mężczyzny nie udało się uratować.

Szczegóły Wypadku

Według naszych informacji, do pierwszego zderzenia doszło na skrzyżowaniu z Karsiborem, gdzie 38-latek jadący samochodem nie zatrzymał się po kolizji z peugeotem. Kontynuując jazdę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Służby ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu, jednak obrażenia okazały się śmiertelne.

Bezpieczeństwo na Drogach

Drogi wojewódzkie często są miejscem niebezpiecznych zdarzeń. W tym kontekście, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Advertisement
  1. Zawsze zatrzymuj się po kolizji: Nawet najmniejsza stłuczka wymaga zatrzymania się i sprawdzenia stanu zdrowia wszystkich uczestników zdarzenia.
  2. Ogranicz prędkość: Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
  3. Utrzymuj koncentrację: Unikaj rozpraszania uwagi, szczególnie podczas jazdy na skrzyżowaniach i w pobliżu drzew oraz innych przeszkód.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmuje się KPP w Wałczu.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement