Connect with us

Na sygnale

5 kilogramów narkotyków w rękach pilskich mundurowych

Published

on

Pilscy kryminalni zatrzymali 3 osoby, które posiadały łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Jeden z nich odpowie także za dwie kradzieże z włamaniem, podczas których utracone zostało mienie o wartości 100 tysięcy złotych złotych.

Pierwsza z realizacji, którą przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego miała miejsce 27 października bieżącego roku. Tego dnia policjanci otrzymali informację o włamaniu, do jakiego doszło w jednym z pilskich gabinetów weterynaryjnych. Sprawca przywłaszczył gotówkę w kwocie 60 tysięcy złotych. Prowadzone czynności pozwoliły policjantom wytypować sprawcę. Jak się okazało, ten sam mężczyzna był podejrzewany przez kryminalnych o posiadanie narkotyków.

-Podczas zatrzymania na terenie pilskich ogrodów działkowych policjanci ujawnili przy 39-latku ponad 8 gramów amfetaminy. Kryminalni w trakcie przeszukania altany odnaleźli sejf, w którym sprawca przechowywał nie tylko kolejne 2 kilogramy amfetaminy, ale również gotówkę w kwocie ponad 13 tysięcy złotych – mówi st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

39-letni pilanin został zatrzymany. Prowadzone postępowanie wykazało, że mężczyzna był sprawcą jeszcze jednej kradzieży z włamaniem, podczas której utracona została biżuteria i wartościowe przedmioty o łącznej wartości 40 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jeden dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wszystkie trzy przestępstwa popełnił w ramach recydywy. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

-Na początku listopada funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przeprowadzili kolejną realizację. Zebrane wcześniej informacje wskazywały, że 41-letni mężczyzna może posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. 3 listopada policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszał się podejrzany mężczyzna oraz pasażerka. Podczas kontroli 41-latek przyznał policjantom, że zażywał wcześniej amfetaminę. Funkcjonariusze mając istotne podejrzenia przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny oraz kobiety. Jak się okazało pasażerka przechowywała w domu ponad 36 gramów amfetaminy, natomiast mężczyzna w mieszkaniu posiadał blisko 3 kilogramy tego samego narkotyku – dodaje Zeszot.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zatrzymani. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił przedstawić kobiecie zarzuty posiadania narkotyków oraz ich odpłatnego udzielania innym osobom, za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich odpłatne udzielanie, które także jest zagrożone karą 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania wobec 41-latka.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pilska policja przechwyciła 36 kg narkotyków

Published

on

By

To była wielka akcja pilskich mundurowych. Policjanci wyeliminowali z rynku 36 kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano także 3 mężczyzn.

Wszystko zaczęło się 15 lutego br. kiedy miało miejsce pierwsze zatrzymanie. Kryminalni ustalili mężczyznę, który miał posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze udali się do Poznania, gdzie na dworcu kolejowym potwierdzili swoje przypuszczenia. Znajdował się tam 20-letni mężczyzna, który w swoim bagażu osobistym ukrył 3,2 kilograma marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy.

-Policjanci przeszukali również pojazd, którym się poruszał mężczyzna oraz jego miejsce zamieszkania. Tam dodatkowo zabezpieczona została marihuana oraz haszysz w ilości blisko jednego kilograma. 20-latek został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci z Piły pracując nad sprawą dotarli do informacji, które pozwoliły przeprowadzić kolejną realizację, tym razem na terenie Wrocławia. Tam właśnie 16 marca, na parkingu jednej z galerii handlowych zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Mężczyźni w trakcie zatrzymania przebywali w busie, gdzie w jego części ładunkowej pod pierwszą warstwą podłogi wyciągali plastikowe worki z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie blisko 50 tysięcy złotych oraz 11,5 tysiąca euro.

Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda zostali tymczasowo aresztowani. 20-letni mieszkaniec Poznania oraz 36-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które przewidywana jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał pozwolił również przedstawić 29-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, które jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Policjanci uratowali życie kierowcy

Published

on

By

W miniony piątek dyżurny złotowskiej jednostki odebrał dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwego kierującego dostawczakiem, który miał się poruszać drogą W188 ze Złotowa do Zakrzewa. Mundurowi zastali wskazany pojazd zaparkowany w zatoczce autobusowej. Jak się okazało, mężczyzna wcale nie był pijany.

Aktualności

Kierowca z atakiem cukrzycowym – pomogli policjanci

Data publikacji 21.03.2023

W miniony piątek dyżurny złotowskiej jednostki odebrał dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwego kierującego dostawczakiem, który miał się poruszać drogą W188 ze Złotowa do Zakrzewa. Mundurowi zastali wskazany pojazd zaparkowany w zatoczce autobusowej. Jak się okazało, mężczyzna wcale nie był pijany.

Advertisement

W piątek (17.30) po godzinie 10, na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która przekazała informację, że mężczyzna jadący samochodem dostawczym na drodze W188 ze Złotowa do Zakrzewa, prawdopodobnie jest pijany. Miał on przekraczać oś jezdni, zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Ze wstępnych informacji wynikało, że pojazd zjechał z drogi i zatrzymał się w zatoczce autobusowej. Zgłaszająca zatrzymała się przy pojeździe i czekała na przyjazd patrolu, informując jednocześnie, że wg jej obserwacji kierowca wymaga pomocy medycznej.

Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego mł. asp. Agnieszka Januzik oraz sierż. Jarosław Skowiera, zauważyli, że mężczyzna siedzący w pojeździe zachowuje się nienaturalnie i na pewno nie jest to spowodowane działaniem alkoholu. Kierowca, który chwilę wcześniej miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy dostał drgawek i miał problemy ze złapaniem oddechu. Funkcjonariusze zorientowali się że mężczyzna może mieć atak cukrzycowy, o czym świadczyły porozrzucane w pojeździe paski do glukometru.

Udzielenie pierwszej pomocy, było utrudnione ze względu na to, że kabina pojazdu była zamknięta, a mężczyzna tracił świadomość i nie reagował na wezwania. Funkcjonariusze, sposobem dostali się do wnętrza kabiny i udzielili 62-latkowi pomocy. Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego monitorowali jego stan zdrowia, starając się nie dopuścić do utraty przytomności.

Po przyjeździe pogotowia okazało się, że mężczyzna miał atak cukrzycowy, a badanie poziomu cukru we krwi wykazało, że jest to stan zagrażający życiu. Ratownicy udzielili niezbędnej pomocy, zakazali dalszej jazdy i nakazali wypocząć.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, skontaktowali się z pracodawcą mężczyzny i udali się z nim do Komendy Powiatowej w Złotowie , gdzie umożliwili kierowcy odświeżenie się i regenerację sił.

Advertisement

Dzięki właściwej reakcji zgaszającej oraz złotowskich policjantów, mężczyźnie nic się nie stało. 62 letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego dziękował za postawę, ponieważ ta podróż dla niego i innych uczestników ruchu drogowego mogła skończyć się tragicznie.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement