Connect with us

Na sygnale

40-latek znęcał się nad Ojcem

Published

on

Za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoim ojcem odpowie 40-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Białośliwia tuż po awanturze domowej. Jak się później okazało sprawca obrażał, poniżał, prowokował do kłótni, a także uderzał pięścią w twarz pokrzywdzonego powodując liczne rany. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 

22 lutego br. policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu interweniowali w związku z awanturą domową. Z relacji pokrzywdzonego 70-letniego mężczyzny wynikało, że jego syn bez powodu wszczął kłótnię, w trakcie której popychał, kopał, uderzał, a nawet wepchnął seniora do zagłębienia w ziemi. Doprowadziło to do powstania widocznych i otwartych ran na ciele poszkodowanego. Obecny na miejscu wnuk pokrzywdzonego dodał, że nie była to sytuacja incydentalna, a stosowana przemoc trwa już od dłuższego czasu.

-W związku z podejrzeniem stosowania przemocy nad swoim ojcem oraz koniecznością odizolowania agresora 40-letni mieszkaniec gminy Białośliwie został zatrzymany. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad dwa promile. Wykonane przez mundurowych czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna od ponad dwóch lat znajdując się pod wpływem substancji psychoaktywnych znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem – informuje sierż. Magdalena Mróz z zespołu prasowego KPP w Pile.

W przypadku przestępstw związanych z przemocą postępowanie mundurowych jest zdecydowane i stanowcze. Z uwagi na konieczność objęcia wsparciem i pomocą pokrzywdzonego policjanci wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży 40- letni mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli posiadasz informacje, że osoba z twojego środowiska potrzebuje pomocy, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Advertisement

Przypominamy, że na terenie miasta Piły przy ul. Okrzei 18 funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Oferuje on bezpłatną pomoc prawną, mediacyjną oraz wsparcie psychologiczne bądź psychiatryczne. W ramach prowadzonego punktu udzielana jest pomoc pokrzywdzonym na każdym etapie: przed zgłoszeniem przestępstwa, w trakcie procedury karnej, a także po zakończonym procesie, gdy trwają wciąż skutki przestępstwa. Celem udzielanej pomocy jest dążenie do zniwelowania skutków przestępstwa doświadczanych przez pokrzywdzonego, tak aby osoba po doświadczeniu przestępstwa: odzyskała dobrostan psychiczny, była w stanie skutecznie korzystać z przysługujących jej praw w dochodzeniu sprawiedliwości oraz by znormalizowała się jej sytuacja bytowa.

 

Terminy dyżurów w Lokalnym Punkcie Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Pile przy ul. Okrzei 18:

  • poniedziałek w godzinach 15:00-20:00,
  • środa w godzinach 8:00-13:00.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Karambol pod Piłą. Zderzyło się 5 aut

Published

on

By

Karambol na DK10 w okolicy miejscowości Jeziorki. Doszło tam do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

Jak poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA, wypadek zdarzył się w niedzielę przed godz. 15.00 na 184. kilometrze drogi krajowej nr 10.

Wszystkie pojazdy jechały w jednym kierunku. Pierwszy chciał skręcić w drogę leśną, kolejne trzy pojazdy jadące za nim zahamowały, ale ostatni Toyota nie zachował odpowiedniego odstępu i uderzył w poprzedzający go pojazd. Siła była tak duża, że wszystkie pojazdy uderzyły w poprzedzające, aż do pierwszego.

Na miejsce zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na szczęście obrażenia okazały się nie groźne i nikt nie trafił do szpitala.
Obecnie ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Utrudnienia na odcinku Piła – Wyrzysk mogą potrwać ok. dwóch godzin.

KD/(PAP)

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Pilska policja przechwyciła 36 kg narkotyków

Published

on

By

To była wielka akcja pilskich mundurowych. Policjanci wyeliminowali z rynku 36 kilogramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano także 3 mężczyzn.

Wszystko zaczęło się 15 lutego br. kiedy miało miejsce pierwsze zatrzymanie. Kryminalni ustalili mężczyznę, który miał posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze udali się do Poznania, gdzie na dworcu kolejowym potwierdzili swoje przypuszczenia. Znajdował się tam 20-letni mężczyzna, który w swoim bagażu osobistym ukrył 3,2 kilograma marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy.

-Policjanci przeszukali również pojazd, którym się poruszał mężczyzna oraz jego miejsce zamieszkania. Tam dodatkowo zabezpieczona została marihuana oraz haszysz w ilości blisko jednego kilograma. 20-latek został zatrzymany – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Policjanci z Piły pracując nad sprawą dotarli do informacji, które pozwoliły przeprowadzić kolejną realizację, tym razem na terenie Wrocławia. Tam właśnie 16 marca, na parkingu jednej z galerii handlowych zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat. Mężczyźni w trakcie zatrzymania przebywali w busie, gdzie w jego części ładunkowej pod pierwszą warstwą podłogi wyciągali plastikowe worki z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kilogramy marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz haszyszu, a także tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę w kwocie blisko 50 tysięcy złotych oraz 11,5 tysiąca euro.

Wszyscy mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda zostali tymczasowo aresztowani. 20-letni mieszkaniec Poznania oraz 36-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za które przewidywana jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał pozwolił również przedstawić 29-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków oraz udzielania ich znacznej ilości, które jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Advertisement