Connect with us

Na sygnale

20-letnia piratka drogowa złapana po raz drugi

Published

on

W niedzielę (14.05) na DK 11 w miejscowości Podgaje, policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości. Przed godz. 21.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem BMW, która po minięciu oznakowanego radiowozu w terenie zabudowanym, znacznie przyśpieszyła. Będąc jeszcze w terenie zabudowanym rozpędziła się do 92 km/h gdzie obowiązywało 50 km/h.

Po sprawdzeniu 20-letniej kierującej w policyjnych systemach okazało się, że w pod koniec września ubiegłego roku, został nałożony na nią mandat karny w wysokości 1000zł, za przekroczenie prędkości. Zgodnie obowiązującymi przepisami, kierująca znalazła się w ramach tzw. „recydywy”, wobec czego za przekroczenie prędkości o 42 km/h policjanci nałożyli mandat w wysokości 2000 zł i przypisali do jej konta 11 pkt karnych. Policjanci zwrócili również uwagę na fakt, że kobieta na początku tego roku została również ukarana mandatem za mniejsze przekroczenie prędkości, a prawo jazdy posiada dopiero od 2022 roku.

20-letnia kierująca, nie kryła zdziwienia, gdy usłyszał kwotę mandatu. Tłumaczyła się, że korzystała z aplikacji informującej o kontroli prędkości, jednak gdy minęła oznakowany radiowóz i przyśpieszyła, nie sądziła że zostanie zatrzymana.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod serwis muzyczny Spotify

Published

on

By

fot. PAP

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod serwis muzyczny Spotify. Przestępcy za pośrednictwem fałszywych stron wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

Zespół CERT Polska ostrzegł w środę przed atakiem, w którym oszuści podszywają się pod serwis muzyczny Spotify.

 

Eksperci przedstawili scenariusz ataku, który polega tym, że w masowo rozsyłanych mailach przestępcy informują o problemach z realizacją płatności za subskrypcję serwisu muzycznego. “Wiadomość zawiera m.in. groźbę utraty pieniędzy, a także link (“Zaloguj się, aby rozpocząć”) przekierowujący na fałszywą stronę naśladującą serwis Spotify” – dodali.

Advertisement

 

Wyjaśnili, że za pośrednictwem fałszywych stron oszuści wyłudzają dane logowania do serwisu muzycznego oraz dane karty płatniczej potencjalnej ofiary, co w konsekwencji prowadzi do kradzieży pieniędzy.

 

Przekazali też jak się bronić przed atakami oszustów. Należy zachować spokój i nie reagować pod wpływem emocji. Zawsze uważnie sprawdzać adres e-mailowy nadawcy oraz adres internetowy strony, zwłaszcza w przypadku podawania na niej danych lub dokonywania płatności.

Advertisement

 

Podejrzane wiadomości oraz strony internetowe należy zgłaszać na incydent.cert.pl.(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Kolejny żubr zastrzelony przez kłusownika

Published

on

By

fot. ZTP

To już jakaś plaga. We wtorek w godzinach popołudniowych przypadkowa osoba znalazła w lesie w okolicy Prusinowa Wałeckiego martwego żubra. Na miejsce udali się pracownicy Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Policja.

Po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że był to samiec żubra w wieku 6-7 lat w dobrej kondycji. Na prawym boku zwierzęcia za łopatką znajdowała się rana wlotowa po pocisku, w związku z czym została zawiadomiona policja i zostały wszczęte odpowiednie procedury.

Po przyjechaniu służb lekarz weterynarii w asyście pracowników ZTP przeprowadził sekcję zwłok. Ze zwierzęcia wydobyto dobrze zachowany pocisk, który został przekazany Policji.

Strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy,  co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i śmierci zwierzęcia.

Advertisement

Śmierć nastąpiła dwa dni temu, natomiast sam postrzał 3-4 tygodnie temu ! Żubr ten umierał powoli, w męczarniach przez kilkadziesiąt dni!

Sprawą postrzelenia żubra zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

-Na miejscu znalezienia martwego żubra pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Za to przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała nas st. asp. Beata Budzyń – oficer prasowy KPP w Wałczu.

Śledztwo trwa.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement