Connect with us

Na sygnale

20-letnia piratka drogowa złapana po raz drugi

Published

on

W niedzielę (14.05) na DK 11 w miejscowości Podgaje, policjanci ruchu drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości. Przed godz. 21.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem BMW, która po minięciu oznakowanego radiowozu w terenie zabudowanym, znacznie przyśpieszyła. Będąc jeszcze w terenie zabudowanym rozpędziła się do 92 km/h gdzie obowiązywało 50 km/h.

Po sprawdzeniu 20-letniej kierującej w policyjnych systemach okazało się, że w pod koniec września ubiegłego roku, został nałożony na nią mandat karny w wysokości 1000zł, za przekroczenie prędkości. Zgodnie obowiązującymi przepisami, kierująca znalazła się w ramach tzw. „recydywy”, wobec czego za przekroczenie prędkości o 42 km/h policjanci nałożyli mandat w wysokości 2000 zł i przypisali do jej konta 11 pkt karnych. Policjanci zwrócili również uwagę na fakt, że kobieta na początku tego roku została również ukarana mandatem za mniejsze przekroczenie prędkości, a prawo jazdy posiada dopiero od 2022 roku.

20-letnia kierująca, nie kryła zdziwienia, gdy usłyszał kwotę mandatu. Tłumaczyła się, że korzystała z aplikacji informującej o kontroli prędkości, jednak gdy minęła oznakowany radiowóz i przyśpieszyła, nie sądziła że zostanie zatrzymana.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Nowe informacje w sprawie śmierci spadochroniarza na pilskim lotnisku

Published

on

By

50-letni skoczek spadochronowy zginał w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Pile. Z nieznanych przyczyn mężczyźnie nie otworzył się spadochron.

-50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wykonywał skok ze spadochronem z pokładu samolotu. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie otworzył tego spadochronu i spadł na ziemię. W wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu – mówi sierż. szt. Wojciech Zeszot – oficer prasowy KPP w Pile.

Wiadomo, że skoczek spadł z około 2000 metrów. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin śledczy prowadzili działania mające przybliżyć okoliczności zdarzenia.

-50-latek był doświadczonym skoczkiem. Wykonał kilkaset skoków – dodał policjant.

Prócz Policji Prokuratury śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Państwowa Komisja Badania wypadków Lotniczych.

O sprawie pisaliśmy także TUTAJ.

Advertisement

 

 

Continue Reading