Connect with us

Kultura

Wspaniały koncert kolęd w kościele na Górnym

Published

on

Przepiękny Koncert Kolęd i Pastorałek odbył się w minioną niedzielę w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych na Osiedlu Górnym w Pile.

Wystąpiło aż 5 chórów: Chór Milenium z Ujścia, Chór Towarzystwa św. Cecylii ze Złotowa, Chór di Ortica działający przy Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, Chór Halka z Piły oraz Chór Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.

– Wszystkie brzmiały wspaniale. Ogromne podziękowania dla proboszcza parafii pw. NMP WW w Pile ks. Stanisława Oracza, który jest zawsze otwarty na takie inicjatywy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Advertisement

Organizatorem koncertu był Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile. To było już kolejne takie przedsięwzięcie, które zorganizował, zarówno w kościele na os. Górnym w Pile, jak i w gminach powiatu pilskiego oraz okolicznych, gdzie chóry zrzeszone w Związku koncertują w kościołach, sprawiając wielką radość słuchaczom. Wydarzenie w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

Aktorka Kasia Smutniak po latach znów w Pile

Published

on

By

Kino „KORAL” RCK i WATCH DOCS zapraszają na pokaz specjalny filmu „Mur”, po seansie spotkanie i rozmowa z reżyserką Kasią Smutniak.

Mieszkająca we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak podejmuje ryzykowną wyprawę do jądra ciemności, towarzysząc aktywistom ratującym migrantów w zamkniętej strefie na polsko-białoruskiej granicy.

Debiutancki dokument Kasi Smutniak, to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów.

Protagonistów „Muru” – podobnie jak samą reżyserkę – do działania popycha głęboka niezgoda na ludzkie cierpienie. Nie zważając na konsekwencje, próbują je przynajmniej ograniczyć. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale „Mur” to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, z historią w tle. A jednocześnie – opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.
Tekst: Konrad Wirkowski

Advertisement

“Organizatorem cyklu pokazów specjalnych filmu „Mur” i spotkań z reżyserką Kasią Smutniak jest Festiwal WATCH DOCS.”

„Mur”
reż. Kasia Smutniak
dokumentalny, Włochy (107 min.)

Kino „KORAL” RCK,
9 marca, godz. 18.00
cena biletu: 20 zł

 

Advertisement

Continue Reading

Kultura

Polecamy wystawę fotografii w Centrum Aktywizacji Seniorów

Published

on

By

W Centrum Aktywizacji Seniorów przy ul Spacerowej w Pile otwarto ciekawa wystawę zdjęć Stanisława Stępyry pt. „Tak było”.


Gratulacje autorowi złożył Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile.
 – To niezwykle ciekawa wystawa. Stanisław Stępyra prezentuje na niej zdjęcia rodzinnego miasta oraz wiele fotografii ze swojego życia. Naprawdę polecam.

Wystawę można oglądać w galerii na I piętrze przy Spacerowej 23.

Kuratorem wystawy jest ceniony fotografik artysta Wojciech Beszterda.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement