Connect with us

Kultura

Netflix ogłosił nowości na maj. Wśród nich serial ze Schwarzeneggerem, prequel „Bridgertonów” i dwa polskie filmy

Published

on

fot. PAP

Sporo kina akcji i mocne pozycje dla fanów rodzimego kina zaproponuje w maju swoim użytkownikom platforma Netflix.


Na małym ekranie zadebiutuje długo wyczekiwany prequel serialu „Bridgertonowie”, czyli „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”, serial „Fubar” z Arnoldem Schwarzeneggerem oraz film „Matka” z Jennifer Lopez w roli głównej. Lista polskich produkcji wzbogaci się o filmy „Fanfik” na podstawie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej i „Dzień Matki” z Agnieszką Grochowską w roli głównej.

Jedną z pierwszych nowości, która trafi w maju do katalogu Netflix jest serial „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”. Ta długo wyczekiwana produkcja opowiada historię życia królowej Charlotty i jej drodze do władzy oraz o jej małżeństwie z królem Jerzym. Prequel jednej z najchętniej oglądanych produkcji platformy będzie można odlądać już od 4 maja.

 

Kolejnym tytułem, który z pewnością przykuje uwagę widzów, będzie serialowy debiut Arnolda Schwarzeneggera, czyli „Fubar”. Tym razem filmowy Terminator wcieli się w postać emerytowanego agenta CIA. Jego marzenia o spokojnym wypoczynku zakłóca odkrycie rodzinnego sekretu. Bohater dowie się bowiem, że jego córka, która poszła w jego ślady, potrzebuje pomocy doświadczonego tajniaka. „Fubar” trafi do katalogu Netfliksa 25 maja

 

Advertisement

Jeszcze bogatszą ofertę Netflix przygotował dla fanów filmowych nowości, wśród których znalazły się także dwie rodzime produkcje. Od 12 maja widzowie będą mogli podziwiać Jennifer Lopez filmie akcji „Matka”. Wokalistka wciela się w nim w postać świetnie wyszkolonej zabójczyni, która wychodzi z ukrycia, aby chronić córkę, której nigdy nie poznała, przed okrutnymi zbrodniarzami pałającymi żądzą zemsty.

 

17 maja premierę będzie miał film „Fanfik” w reżyserii Marty Karwowskiej. Film, który jest ekranizacją bestsellerowej powieści Natalii Osińskiej, podejmuje trudną tematykę dorastania i szukania własnej tożsamości. „W tej historii jest dużo nadziei i czułości, bo zależało nam na tym, żeby stworzyć w +Fanfiku+ świat, w którym można poczuć się dobrze i bezpiecznie. Trochę w opozycji do tego, z czym możemy się mierzyć w rzeczywistości” – zapewniła w oficjalnym komunikacie Marta Karwowska, reżyserka i współscenarzystka filmu.

 

Advertisement

Drugą rodzimą produkcją jest film „Dzień Matki” z Agnieszką Grochowską w roli głównej. Aktorka sportretuje w nim postać Niny, żyjącej w ukryciu byłej agentki NATO do zadań specjalnych, która musi wykorzystać cały swoje nadzwyczajne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez gangsterów. Film trafi do katalogu platformy 24 maja.

 

W maju na Netfliksie pojawi się też kilka nowych produkcji dokumentalnych. Od 10 maja będzie można oglądać serial „Afrykańskie królowe: Kleopatra”, który jeszcze przed premierą wzbudził spore zamieszanie z powodu powierzenia tytułowej roli Kleopatry czarnoskórej aktorce, Adele James. Niedawno na łamach „Variety” decyzji dotyczącej obsady broniła reżyserka tytułu Tina Gharavi. „Nie wiem na pewno czy Kleopatra była czarna. Wiem, że nie była tak biała jak Elizabeth Taylor” – napisała w felietonie opublikowanym na łamach „Variety”. Fanów dokumentalnych produkcji może zainteresować też film „Anna Nicole Smith: Nie znacie mnie”, który będzie miał premierę 16 maja, a także film o karierze Conora McGregora, którą widzowie będą mogli obejrzeć już 17 maja. (PAP Life)

 

Advertisement

mdn/ gra/

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kultura

W Pile czytali poezję na targowisku

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dzisiaj na Targowisku Miejskim nr 1 w Pile ruszyła kolna edycja “Poezji na Targowisku”.

Do końca listopada br. Spółka Tarpil organizuje wspólne czytanie poezji. Akcja ma na celu zatrzymanie klientów choć na chwilę i zainteresowanie ich poezją.

Dzisiaj poezję czytały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile. Później przyszła kolej na dorosłych. Wiersz czytał m.in. dyrektor targowisk Janusz Graszka.

Po zakończonej recytacji, dzieci  rozdawali klientom targowiska wydrukowane wiersze, do poczytania w wolnej chwili.

Advertisement

Finał cyklu “Poezja na Targowisku” przewidziany jest na 23 listopada br.  Wtedy też nastąpi rozwiązanie konkursu na wiersz związany z rybą.

Continue Reading

Kultura

To była metafizyczna noc

Published

on

By

Sobotni wieczór i noc w Pile były metafizyczne. Wszystko za sprawą artystycznej imprezy “IX Metafizyczna Noc Artystyczna 2023”.

W tym roku impreza odbyła się pod nazwą “Nicość pożera świat”. Tradycyjnie w kilku punktach Parku Miejskiego w Pile odbywały się happeningi.

Byliście na tej imprezie? Co o niej sądzicie?

Advertisement
Continue Reading