Konkurs KRUS dla dzieci o zapobieganiu wypadkom w gospodarstwie

Pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.   

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół wiejskich i ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci w gospodarstwie, czego efektem ma być zapobieganie wypadkom dzieci w gospodarstwach rolnych.
Uczestnicy mogli wykonać pracę w dowolnej technice dwuwymiarowej obrazującą sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników.

W tegorocznej edycji wzięło udział 153 uczniów z 11 szkół podstawowych. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 37 prac plastycznych.
23 marca rozstrzygnięto etap regionalny konkursu, któremu patronował Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i który finansowo wsparł Powiat Pilski.

Komisja konkursowa, obradująca w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Pile wybrała laureatów etapu regionalnego, biorąc pod uwagę nie tylko walory artystyczne, ale także trafność ujęcia tematu i pomysł.

LAUREACI:
I grupa (klasy 0 – 3)
I miejsce – Maja Miernowska, klasa III, Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie,
II miejsce – Krzysztof Tomaszewski, klasa II, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosztowie,
III miejsce – Antonina Sokalska, klasa II, Szkoła Podstawowa im. ppor. Alfreda Sofki w Białej.

II grupa (klasy 4 – 8)
I miejsce – Mikołaj Miernowski, klasa III, Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie,
II miejsce – Lena Krzemińska, klasa VI, Szkoła Podstawowa im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim,
III miejsce – Aleksandra Ignasiak, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie.

Wyróżnienie w I grupie wiekowej otrzymał Franciszek Kowalski z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie, w II grupie wiekowej wyróżnienie otrzymał Maciej Kaleta z klasy VI z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie.
Gratulujemy!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart