Connect with us

Elektronika

The Invincible na PGA!

Published

on

Najnowsza produkcja autorstwa Starward Industries, wydawaną przez 11 bit studios po raz pierwszy na świecie w grywalnej wersji.

The Invincible to fabularna przygoda z gatunku hard sci-fi na motywach powieści “Niezwyciężony” Stanisława Lema, w której potęgę ludzkości neguje tajemniczy fenomen. Odkrywaj tajemnice Regis III jako poszukująca załogi astrobiolog Yasna i dokonuj wyborów, będąc częścią atompunkowej historii pisanej przez naukę.

W Poznaniu, na targach PGA po raz pierwszy na świecie gracze będą mogli przyjść i samemu zagrać w grę The Invincible, autorstwa Starward Industries, wydawaną przez 11 bit studios. Przygotowany w tym celu fragment to około 1 godziny gry.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

Domowa „solidarność energetyczna” – dlaczego jest tak ważna?

Published

on

By

Zużycie energii elektrycznej w naszych domach to niezwykle ważny temat – obecny zarówno w mediach, jak i w codziennych dyskusjach wielu polskich rodzin. Podejmując rozmaite inicjatywy mające na celu obniżenie domowego zużycia energii elektrycznej, powinniśmy pamiętać, że równie ważna jest edukacja pozostałych domowników w tym zakresie, ponieważ ich zachowania wpłyną na finalną wysokość wspólnych rachunków. Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Najlepsze inicjatywy związane z oszczędzaniem energii elektrycznej nie sprawdzą się, jeśli nie zastosujemy się do nich wraz z innymi domownikami. Wyłączanie oświetlenia w momencie, kiedy inne osoby pozostawiają wszędzie zapalone światła, szybciej spowoduje konflikt pomiędzy domownikami, niż realne oszczędności. Dlatego warto przedyskutować w domowym gronie kilka najważniejszych kwestii, które pozwolą na optymalizację zużycia prądu.

Oświetlenie

Jednym z pierwszych kroków, które warto podjąć w całym domu, jest wymiana starych lamp na oświetlenie LED, co spowoduje znaczne obniżenie zużycia prądu. Jak pokazują wyniki analizy Krajowej Agencji Poszanowania Energii przygotowanej dla PKEE, wymieniając 10 lamp halogenowych o mocy 30 W na LED o mocy 4 W możemy zaoszczędzić około 227 zł rocznie.

Advertisement

Kolejnym krokiem będzie wyłączanie oświetlenia wtedy, kiedy nie przebywamy w danym pomieszczeniu. Włączone światło w pustej kuchni albo na korytarzu to zupełnie zbędny „pożeracz” prądu. Jeśli część domowników ma z tym bardzo duży problem, dobrym rozwiązaniem może być zamontowanie czujnika ruchu np. w korytarzach albo pomieszczeniach technicznych, który automatycznie włączy światło, jeśli wejdziemy do danego pomieszczenia i wyłączy je po upływie ustalonego czasu bez naszej ingerencji.

Telewizja

Wiele osób ma nawyk oglądania telewizji do późna, a następnie zasypiania przy włączonym telewizorze. Pomijając już kwestię wygody i tego, czy spanie na kanapie jest zdrowe dla kręgosłupa, takie zachowania powodują, że telewizor zużywa duże ilości prądu w momencie, kiedy nie ma z niego realnego benefitu – „oglądająca go” osoba śpi. Dlatego warto uczulić domowników, by przeanalizowali swoje wieczorne nawyki, jak również pamiętali o opcji automatycznego wyłączania telewizorów po upływie określonego czasu.

Zakup nowych sprzętów

Nie zawsze najtańsza w zakupie opcja to najlepsze rozwiązanie. Tak jest w przypadku sprzętów gospodarstwa domowego. Często te najtańsze sprzęty mają niską klasę energetyczną i w efekcie zużywają bardzo dużo prądu. A to z kolei przekłada się na zwiększenie domowych rachunków za energię elektryczną. Jeśli dodatkowo mówimy o urządzeniach, które działają non stop albo przez wiele godzin, takich jak np. lodówka, ma to istotne znaczenie dla naszego portfela. Przykładowo – wybierając lodówkę klasy A zamiast D, możemy zaoszczędzić około 84 zł rocznie.

Advertisement

Warto również dobrać sprzęt do swoich realnych potrzeb i nie kupować zbyt dużego urządzenia. Jeśli nie potrzebujemy dużej zmywarki, powinniśmy wybrać mniejszą, ponieważ używając jej, zużyjemy mniej energii, a także wody. Używając zmywarki 45 cm zamiast 60 cm, możemy zaoszczędzić około 18 zł rocznie.

Racjonalne podejście wszystkich domowników do kwestii oszczędzania energii elektrycznej to klucz do mniejszych rachunków. Aby zobrazować, w jaki sposób możemy skutecznie obniżyć zużycie prądu, na nowej stronie internetowej kampanii edukacyjnej PKEE www.LiczySieEnergia.pl możemy znaleźć m.in. interaktywny „domek”, który pokaże nam, które pomieszczenia i sprzęty zużywają go najwięcej. A jeśli chcemy dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę, strona oferuje mnóstwo praktycznych porad dotyczących racjonalnego wykorzystywania energii elektrycznej – mówi Maciej Maciejowski z Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Continue Reading

Elektronika

Jak nagrywać dobre filmy, vlogi i tik tok-i?

Published

on

By

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak nagrywać dobre filmy na Youtube, Tiktok-a czy Rolki ? Wystarczy kilka przydatnych informacji, które sprawią, że nagrania będą rewelacyjne.

Chcesz by Twoje filmy nie wyglądały amatorsko, tylko profesjonalnie? Jaki jest sekret na dobre filmy i olbrzymie zasięgi?

Przede wszystkim warto zadbać o dobre oświetlenie. Taki sprzęt nie kosztuje dużo, a może diametralnie zmienić twoje filmy.

Rób zdjęcia lub filmy za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dołączoną lampę można podłączyć do wszystkich smartfonów za pomocą Bluetooth. Po podłączeniu do telefonu możesz robić zdjęcia lub filmy w odległości 10 metrów.

Selfie ring nadaje się na różne sytuacje: idealne urządzenie do selfie dla blogera, sieciowego, influencera, YouTubera, również świetny dodatek do makijażu, sztuki ślubnej, oświetlenia wnętrz, fotografii zewnętrznej, fotografii reklamowej, nagrywania wideo, streamingu, czytania, codziennego życia itd.

Advertisement

Ustaw pierścień do selfie  Yoozon ze stabilnym statywem na stole, aby zapewnić fantastyczne wrażenia w otoczeniu, w pełni równomierne, równomierne światło. Dzięki zdalnemu wyzwalaczowi idealnie nadaje się do robienia zdjęć lub filmów, czatowania, malowania w pobliżu lustra itd. Dzięki przegubowi kulowemu można bardzo dokładnie ustawić światło i pręt telefonu, co jest bardzo praktyczne. Oznacza to, że można je zginać, w prawo i w lewo, do przodu i do tyłu, bardzo elastyczne, aby spełnić różnorodne wymagania.

Wiele efektów świetlnych

Światło pierścieniowe posiada 3 możliwe temperatury światła: ciepła biel, neutralna biel i zimna biel. Każdy kolor światła można ustawić w 10 różnych jasnościach, aby spełnić wszystkie Twoje wymagania w różnych warunkach. Złącza USB można podłączyć do ładowarki USB, powerbanku, komputera i laptopa itd. Kabel zasilający ma długość 200 cm w większości sytuacji.

Rewelacja do nagrywania własnych filmów

Lampa pierścieniowa

Advertisement
Continue Reading