Connect with us

Biznes

WeNet i WebWave jako partnerzy strategiczni pro bono wspierają Stowarzyszenie OlimpijczycyPL

Published

on

art. sponsorowany

WeNet, lider w zakresie marketingu internetowego w Polsce, zaprojektował i wykonał pro bono stronę internetową dla Stowarzyszenia OlimpijczycyPL zrzeszającego wybitnych polskich sportowców, którzy zakończyli swoją karierę sportową. WeNet widzi ogromny potencjał polskich olimpijczyków oraz chce wspierać ich w dalszym rozwoju osobistym i zawodowym.

Strona internetowa olimpijczycy.pl powstała dzięki połączeniu sił WeNet i Stowarzyszenia OlimpijczycyPL zrzeszającego wybitnych polskich sportowców, którzy zakończyli swoją karierę i poszukują nowych sposobów na realizację celów osobistych i zawodowych. Stowarzyszenie zostało założone przez olimpijczyków, medalistów olimpijskich, którzy pragną działać na rzecz wszystkich olimpijczyków w naszym kraju oraz propagować idee i wartości olimpijskie.

Advertisement

WeNet od lat angażuje się w inicjatywy wspierające popularyzację osiągnięć sportowych, a od niedawna wspólnie ze Stowarzyszeniem OlimpijczycyPL, działając pro bono, aktywizuje sportowców do działania po zakończeniu kariery. Poświęcona olimpijczykom strona powstała na podstawie najnowszych technologii i know-how WeNet, który posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu wizerunku firm w świecie online. Warto przypomnieć, że WeNet zbudował także stronę internetową Roberta Korzeniowskiego i realizuje dla 4-krotnego mistrza olimpijskiego także kampanię w internecie.

WeNet jest dumnym partnerem polskich olimpijczyków i będzie kontynuował swoją działalność pro bono, wspierając środowisko sportowe w Polsce. Od kilku lat współpracujemy z Robertem Korzeniowskim, który jest ambasadorem marki WeNet, a w tym roku dołączyła do tego grona również Maja Włoszczowska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek w kolarstwie górskim na świecie. Widzimy ogromny potencjał wśród byłych polskich olimpijczyków i chcemy wspierać ich w rozwoju osobistym i zawodowym. Dzięki zaangażowaniu WeNet sportowcy mogą łatwiej odnaleźć się we współczesnym biznesie oraz odkryć nowe pasje i cele po zakończeniu swojej kariery sportowej” – mówi Marcin Durzyński, wiceprezes zarządu Grupy WeNet.

Podejmowanie działań pro bono jest ważnym elementem działalności WeNet, a środowisko sportowców jest firmie szczególnie bliskie. Sport i biznes mają wiele wspólnego, łączą je te same wartości, jak wytrwałość w pokonywaniu trudności, systematyczny, zaplanowany wysiłek w dążeniu do celów i rywalizacja w duchu fair play. Dlatego też WeNet chętnie wspiera sportowców w ich rozwoju i osiąganiu sukcesów poprzez oferowanie im pro bono profesjonalnej pomocy w zakresie działań marketingowych i promocji osobistej. Doświadczenie WeNet w biznesie może być cennym wkładem w aktywizację środowiska olimpijczyków w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca ze sportowcami może być korzystna dla obu stron – oni zyskują wsparcie i doradztwo w dziedzinach, w których mogą nie być specjalistami, a my z kolei uczymy się od nich determinacji, wytrwałości i zaangażowania. Wierzymy, że poprzez współpracę możemy wspólnie osiągnąć sukcesy zarówno na polu sportowym, jak i biznesowym” – podkreśla Anna Pszczółkowska, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Grupie WeNet.

Advertisement

Strona internetowa zawiera informacje o działalności stowarzyszenia, możliwościach wsparcia dla sportowców po zakończeniu kariery, aktualnościach dotyczących inicjatyw realizowanych przez zespół OlimpijczycyPL. Dzięki nowoczesnemu designowi i intuicyjnemu interface’owi strona jest przyjazna dla użytkowników i łatwa w nawigacji. Dodatkowo zespół WeNet zajmie się również aktualizacją i optymalizacją SEO, aby strona spełniała funkcje komunikacyjne Stowarzyszenia i docierała do jak największej liczby zainteresowanych sportowców i organizacji.

Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie sportowcy będą mieli łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji i wsparcia po zakończeniu kariery, co pozwoli im lepiej radzić sobie ze zmianami i nowymi wyzwaniami. Jesteśmy dumni, że wspólnie z WeNet możemy wspierać sportowców w tak istotny sposób i z pewnością będziemy kontynuować naszą działalność na rzecz społeczności sportowej” – komentuje Robert Korzeniowski, prezes Stowarzyszenia OlimpjczycyPL.

O WeNet

WeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1500 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma ma w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 70 tys. małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i ma biura w 17 lokalizacjach.

Advertisement

O WebWave

WebWave od 11 lat rozwija kreator stron internetowych, umożliwiający ich tworzenie bez potrzeby kodowania, zarówno w wersji od zera, jak i na podstawie gotowych szablonów. Od 2013 roku pozyskał on ponad 600 tys. zarejestrowanych użytkowników z całego świata. Flagowymi rozwiązaniami firmy są narzędzia AI Builder™ oraz AI Writer™, umożliwiające stworzenie strony od zera w kilka minut, na podstawie algorytmów AI oraz krótkiej ankiety wypełnianej przez użytkownika.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Grupa Żabka na 2. miejscu w rankingu Top 100 Global Most Loved Workplaces 2024

Published

on

By

fot. Grupa Żabka

art. sponsorowany

Grupa Żabka znalazła się na 2. miejscu rankingu Top 100 Global Most Loved Workplaces® 2024. Ranking został opublikowany przez amerykański tygodnik Newsweek i gromadzi 100 najbardziej lubianych miejsc pracy na świecie. Zestawienie zostało przygotowane przy współpracy z Best Practice Institute (BPI), firmą zajmującą się rozwojem przywództwa i badaniami porównawczymi.

Jestem dumny, że Grupa Żabka znalazła się na podium prestiżowego rankingu Top 100 Global Most Loved Workplaces 2024. Naszą organizację tworzą ludzie, którzy pragną zmieniać otaczającą rzeczywistość, a ich zaangażowanie odzwierciedla dziś wysoka pozycja rynkowa Grupy Żabka. Wspólnie, każdego dnia, budujemy środowisko pracy oparte na szacunku, współdziałaniu i dzieleniu się doświadczeniami, a dzięki temu możemy tworzyć innowacje na międzynarodową skalę.  Wyróżnienie jest ukoronowaniem naszej 6-letniej współpracy z Instytutem Gallupa, dzięki której nasza organizacja stała się jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie” – mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.

Advertisement

Ranking powstał w oparciu o wyniki badań satysfakcji ponad 2 milionów osób z firm zatrudniających od 30 do ponad 10 000 pracowników. Na liście wyróżniono firmy, które w centrum swojego modelu biznesowego stawiają szacunek, troskę i uznanie dla swoich pracowników, a w ten sposób zdobyły lojalność i szacunek osób, które dla nich pracują.

W miarę ciągłych zmian, w miejscach pracy staje się bardziej oczywiste niż kiedykolwiek, że wspieranie współpracy, pozytywne nastawienie i dostosowywanie wartości mają kluczowe znaczenie. Firmy wyróżnione na liście Global Most Loved Workplaces® 2024 naprawdę ucieleśniają te zasady. Pokazują nam, że promując szacunek i wyniki zorientowane na zespół, nie tylko tworzą świetne miejsca pracy, ale kształtują lepszą przyszłość dla wszystkich” – mówi Nancy Cooper, redaktor naczelna Newsweeka.

Założyłem Most Loved Workplaces z inspiracji moją społecznością ludzi, którzy świadomie umieszczają miłość do swoich pracowników w centrum swojego modelu biznesowego” – powiedział Louis Carter, założyciel i dyrektor generalny BPI oraz psycholog społeczny i organizacyjny, lider myśli, przedsiębiorca i autor.

Pełną listę 100 najbardziej lubianych miejsc pracy® w 2024 r. według Newsweeka można znaleźć na stronie: https://www.newsweek.com/rankings/global-most-loved-workplaces-2024

Advertisement

Raport Odpowiedzialności (ESG) Grupy Żabka dostępny jest na stronie: https://zabkagroup.com/pl/nasza-odpowiedzialnosc/#raport-ESG

Źródło informacji: Grupa Żabka

Advertisement
Continue Reading

Biznes

Niemal 30 proc. polskich firm zamierza powiększyć floty pojazdów

Published

on

By

fot. Arval - Robert Antczak - Barometr Flotowy 2024

W ciągu trzech lat prawie 30 proc. firm w Polsce ma plany powiększenia floty. 39 proc. przedsiębiorstw korzystających z samochodów dostawczych ma zamiar zwiększyć ich liczbę, natomiast 34 proc. polskich firm chce wprowadzić do flot elektryczne samochody osobowe – wynika z 20. edycji „Barometru Flotowego” tworzonego przez Arval Mobility Observatory na podstawie badań przeprowadzonych w 30 krajach, w tym w Polsce.

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą. „Barometr Flotowy” to tworzony przez Arval Mobility Observatory raport, zawierający opinie osób zarządzających flotami samochodowymi. Przepytano około 8,5 tys. menedżerów z 30 krajów świata, w tym przedstawicieli 300 firm z Polski, różnej wielkości i z różnych segmentów rynku.

Według analiz rozbudowa polskich flot nie ustaje, szczególnie gdy w grę wchodzą pojazdy dostawcze. Niemal 30 proc. badanych firm w Polsce ma plany powiększenia floty w perspektywie trzech najbliższych lat. Polska wyprzedza pod tym względem większość europejskich krajów. Szczególnie duże zapotrzebowanie będzie dotyczyć pojazdów dostawczych – aż 39 proc. przedsiębiorstw korzystających z takich samochodów zamierza zwiększyć ich liczbę.

Advertisement

Dwadzieścia edycji raportu pokazuje trendy rynkowe w długim horyzoncie czasowym. W tym czasie obserwowaliśmy jak bardzo i jak dynamicznie ewoluował rynek flotowy. I jeszcze rok temu, przy poprzedniej edycji badania, główne pytanie dotyczyło dostępności aut zakłóconej przez kryzys półprzewodników i poprzerywane łańcuchy dostaw. Dziś sytuacja z dostępnością aut wróciła do normy, jednak na rynek flotowy coraz bardziej wpływają globalne trendy i kontekst, w którym funkcjonujemy. Przykładowo działania zmierzające do przeciwdziałania zmianom klimatycznym, regulacje europejskie, agenda ESG dla rynku flotowego oznacza trwałą zmianę miksu napędowego aut” – zauważył Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Choć firmy deklarują duże zainteresowanie zelektryfikowanymi pojazdami, to zmiana tradycyjnych samochodów na elektryczne w Polsce dokonuje się jednak wolniej niż w innych krajach UE. Głównym argumentem na „przesiadkę” do elektryków jest chęć redukcji kosztów paliwa.

Transformacja energetyczna polskich flot przebiega powoli, choć stabilnie. Z przynajmniej jednego w pełni elektrycznego auta korzysta 18 proc. firm (wzrost o 2 pkt. proc. r/r). Skokowy wzrost odnotowano w dużych firmach – z 16 proc. do 25 proc. Co trzecie przedsiębiorstwo deklaruje, że w perspektywie trzech lat zamierza mieć we flocie co najmniej jeden pojazd elektryczny.

Auta dostawcze zasilane wyłącznie energią elektryczną są wciąż rzadkością w polskich flotach. Korzysta z nich 4 proc. przedsiębiorstw biorących udział w badaniu. Widać jednak wzmożone zainteresowanie takimi pojazdami, ponieważ w ciągu trzech lat ten odsetek może, według deklaracji, wzrosnąć do 17 proc.

Advertisement

Łącznie z napędów innych niż spalinowe korzysta 43 proc. badanych firm, co daje Polsce 15. miejsce na 18 badanych krajów. Na pierwszych miejscach listy znajdują się państwa, w których udział zelektryfikowanych napędów przekracza 80 proc. Tak jest np. w Szwecji (84 proc.), Francji (83 proc.) i Wielkiej Brytanii (82 proc.). Polskie przedsiębiorstwa chcą jednak nadrobić tę lukę – w ciągu trzech lat zelektryfikowane samochody mają funkcjonować w 70 proc. rodzimych flot.

Mimo dynamicznego rozwoju infrastruktury największą barierą dla rozwoju elektromobilności, w opinii flotowców, wciąż pozostaje ograniczony dostęp do publicznych punktów ładowania – jako problem wskazało go 47 proc. ankietowanych.

A co motywuje polskie firmy do wdrażania aut z alternatywnymi napędami? W przeciwieństwie do europejskiej średniej w Polsce najczęściej jest to redukcja wydatków na paliwo (48 proc. vs 29 proc. w UE).

Rozbudowa parków pojazdów ma zauważalny wpływ na wiek aut flotowych. Polscy przedsiębiorcy deklarują, że średni czas użytkowania samochodów osobowych w ich firmach to obecnie 5,8 roku, w porównaniu z 7 latami deklarowanymi rok temu.

Advertisement

Badanie pokazuje też, że polscy przedsiębiorcy, w porównaniu do innych krajów UE, znacznie rzadziej włączają do firmowej floty samochody używane. W naszym kraju co czwarta firma wykorzystuje we flotach pojazdy z drugiej ręki, natomiast w UE jest to ponad 40 proc.” – informuje Radosław Kitala, Consulting & Arval Mobility Observatory Manager w Arval Service Lease Polska.

W badaniu Arval Mobility Observatory zakup ze środków własnych znów wysunął się na prowadzenie, jeśli chodzi o najpopularniejszą formę finansowania nowych samochodów firmowych. Jako główny sposób pozyskiwania aut do firm wskazało go 35 proc. ankietowanych. W co trzecim przedsiębiorstwie to leasing jest główną formą finansowania pojazdów, a wynajem długoterminowy został wskazany przez niemal co czwartego respondenta (23 proc.). Zakup samochodu na kredyt to rozwiązanie, które z roku na rok traci na popularności – już tylko 6 proc. respondentów traktuje je jako podstawę finansowania floty.

Zwiększa się natomiast potencjał wynajmu długoterminowego – co trzecia firma planuje skorzystać z tej formy finansowania lub zwiększyć korzystanie z niej w ciągu trzech lat, a w przypadku największych korporacji jest to nawet 37 proc.

W ciągu najbliższych trzech lat 92 proc. firm w UE i 85 proc. w Polsce chciałoby korzystać z alternatyw dla samochodu służbowego. Rozwiązania mobilnościowe, które mogą być alternatywą dla tradycyjnie rozumianego samochodu służbowego, stały się w Europie ważnym uzupełnieniem flot. Już 79 proc. ankietowanych w UE stosuje takie rozwiązania jak rowery, hulajnogi, car sharing, budżet na mobilność itp.

Advertisement

Alternatywne formy mobilności najczęściej udostępniane pracownikom polskich firm to: finansowanie przejazdów transportem publicznym (13 proc.), rowery i inne jednoślady (11 proc.), a także dopłata do samochodu prywatnego wykorzystywanego do celów służbowych (11 proc.).

Powody powiększania flot w naszym kraju bardzo wiele mówią zarówno o sytuacji gospodarczej, jak i o trendach związanych z mobilnością. Aż 83 proc. ankietowanych przedstawicieli polskich przedsiębiorstw wskazało planowany rozwój firmy jako główną przyczynę inwestowania w pojazdy. To bardzo dobra wiadomość, bo świadczy o tym, że polski biznes trzyma się mocno.

Raport można pobrać tutaj: https://raport-arval.pl/barometr-2024.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement