Connect with us

Biznes

Porównywarka kredytów hipotecznych? Masz ją na wyciągnięcie ręki

Published

on

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to zobowiązanie na kilkanaście lat, a niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. To sprawia, że decyzji o wzięciu kredytu hipotecznego nie należy podejmować pochopnie. Wcześniej dobrze jest dowiedzieć się, co składa się na koszt kredytu hipotecznego i od czego ten koszt jest uzależniony. Przed wyborem konkretnej propozycji, warto dokładnie przeanalizować symulacje różnych banków i sprawdzić swoją zdolność kredytową. Wykorzystaj do tego nowe narzędzie – porównywarkę kredytów hipotecznych Policz Kredyt, która pomoże Ci zdecydować, w którym banku warto złożyć wniosek.

Kompleksowe porównanie kredytów hipotecznych

Policz Kredyt: https://policzkredyt.pl/ to intuicyjne w obsłudze i kompleksowe narzędzie, które przyda się wszystkim, którzy planują w najbliższym czasie zaciągnąć kredyt hipoteczny. Serwis umożliwia skorzystanie m.in. z kalkulatora raty kredytowej i kalkulatora zdolności kredytowej, ale to nie wszystko. Na stronie można znaleźć ranking kredytów hipotecznych i porównywarkę kredytową. Do dyspozycji klientów jest również baza wiedzy z dostępem do rozmaitych artykułów na temat kredytu hipotecznego i słownikiem finansowym, który przyda się każdemu, kto dopiero wkracza w świat kredytów. To rozwiązanie będzie szczególnie przydatne dla tych, którzy słabo orientują się w temacie kredytów hipotecznych i chcieliby uzupełnić swoją wiedzę przed zaciągnięciem zobowiązania.

Advertisement

Najlepsze symulacje kredytów? Wystarczy kilka kliknięć

Porównywarka kredytów hipotecznych to narzędzie, które pozwala w łatwy i szybki sposób znaleźć najlepszą propozycję kredytu hipotecznego. Podstawowa funkcjonalność, z jakiej można skorzystać na stronie, to kalkulator raty kredytowej. Wystarczy wpisać takie dane jak: wartość nieruchomości i wysokość wpłaty własnej – na ich podstawie system samodzielnie wyliczy potrzebną kwotę kredytu. Dodatkowo trzeba podać preferowany okres kredytowania. Zaledwie tych kilka informacji wystarczy, żeby uzyskać najlepsze symulacje kredytów hipotecznych, które aktualnie dostępne są na rynku. Narzędzie porównuje informacje o dostępnych kredytach wielu banków, wśród których znalazły się: Alior Bank S.A., Bank Millenium S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., Pekao S.A., PKO Bank Polski S.A. i Santander Bank Polska S.A.

Dostęp do szczegółowych danych

Porównanie poszczególnych kredytów hipotecznych obejmuje takie parametry jak: RRSO, liczba rat, oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie kredytu, rata miesięczna, kwota kredytu, wpłata własna, suma odsetek w okresie kredytowania i całkowity koszt kredytu. Oprócz tego przy symulacjach poszczególnych banków można znaleźć najważniejsze informacje o danej propozycji, a więc to, co wyróżnia wybraną opcję na tle innych. Dzięki dostępowi do tak szczegółowych informacji, wybór najlepszego rozwiązania będzie o wiele prostszy niż wcześniej.

Advertisement

Policz Kredyt – przejrzysta porównywarka kredytowa

Kolejną przydatną funkcjonalnością jest przyjazna i intuicyjna w obsłudze porównywarka kredytowa. To nowatorskie rozwiązanie Policz Kredyt, niedostępne do tej pory w innych porównywarkach bankowych. Tego typu funkcjonalność jest dobrze znana użytkownikom, chociażby ze sklepów internetowych, które umożliwiają porównywanie ze sobą np. parametrów smartfonów lub różnego rodzaju sprzętu AGD i RTV. W porównywarce kredytowej można zestawić ze sobą trzy wybrane symulacje kredytów dostępnych w różnych bankach. Wyniki są prezentowane w formie przejrzystej tabeli, która umożliwia szybki przegląd wybranych parametrów poszczególnych propozycji. Porównywać można ze sobą informacje o kredytach dostępnych w różnych bankach, w odniesieniu do takiej samej kwoty kredytu, ale nie tylko. Wyniki można zawęzić do jednego banku i w ramach niego zestawić ze sobą np. różne kwoty kredytu czy okresy spłaty. Ta druga opcja pozwala zobaczyć, np. o ile wzrośnie RRSO wraz z wydłużeniem okresu kredytowania i jak zwiększają się odsetki, w zależności od poszczególnych parametrów kredytu.

Ranking kredytów hipotecznych

Na stronie Policz Kredyt umieszczone są trzy rankingi kredytów hipotecznych: dla kredytu na 300 000 zł na 25 lat, 400 000 zł na 25 lat i 500 000 zł na 30 lat. Rankingi są na bieżąco aktualizowane, dlatego zawsze można znaleźć w serwisie trzy aktualnie najlepsze symulacje kredytów dla podanych kryteriów.

Advertisement

Kalkulator zdolności kredytowej

Oprócz kalkulatora raty kredytowej Policz Kredyt daje możliwość skorzystania z kalkulatora zdolności kredytowej. Żeby sprawdzić swoją zdolność kredytową, wystarczy podać kilka danych: łączny dochód netto, łączne zobowiązania miesięczne, wiek osoby, która ubiega się o kredyt, liczbę osób w gospodarstwie domowym i preferowany okres kredytowania. Na podstawie podanych informacji, system będzie w stanie podać szacowaną zdolność kredytową. Dzięki temu klient sprawdzi, jaka jest maksymalna wysokość zobowiązania, które może zaciągnąć.

Policz Kredyt – pomoc doświadczonego eksperta

Uzyskane w porównywarce kredytów hipotecznych wyniki można przeanalizować samodzielnie lub omówić je z ekspertem finansowym. To kompetentna osoba, która zawsze chętnie wspiera klientów swoją wiedzą w podjęciu optymalnej decyzji. Ekspert fachowo poinstruuje klienta, na jakie przeszkody może natrafić, decydując się na kredyt hipoteczny. Wątpliwości może pojawić się dużo, na przykład:

Advertisement
 • dlaczego bank nie chce przyznać kredytu, mimo tego, że klient ma dochody,
 • jakie pułapki mogą się pojawić na drodze do uzyskania kredytu,
 • czy na jaki rodzaj stóp procentowych się zdecydować.

Żeby umówić się na konsultację z ekspertem finansowym, wystarczy podać swoje imię, numer telefonu i miasto.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego ani usługi doradztwa kredytowego.

Źródło informacji: Policz Kredyt

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

Retro Motor Show 2023 już za 2 tygodnie

Published

on

By

Sezon motoryzacyjnych zlotów i spotkań powoli dobiega końca. Jednak zanim klasyki schowają się w garażach, zjadą do Poznania. Po ubiegłorocznej rekordowej edycji, Retro Motor Show nie zwalnia tempa i zapowiada się jeszcze ciekawiej. Wszystko to już 6-8 października 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Największa taka impreza w Polsce

Patrząc na liczby, to zdecydowanie będzie co oglądać. W skrócie:

 • 4 duże pawilony

 • 31.000m² powierzchni wystawienniczej

 • Niemal 1000 zabytkowych pojazdów

 • Ponad 80 wystawców + wystawcy indywidualni

Obok takich zapowiedzi trudno przejść obojętnie. To brzmi jak największa impreza poświęcona zabytkowej motoryzacji, której po prostu nie można przegapić. A kto wśród wystawców? M.in. Automobilklub Wielkopolski, Bytowski, Automobil Klub Turek, Mustang Klub Polska, Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie, Porsche Club Poland czy Złombol. Poza tym nie zabraknie firm zajmujących się sprzedażą samochodów, takich jak Giełda Klasyków czy BRP Bracia Goźlińscy. Stawkę uzupełnią specjaliści od renowacji zabytkowych pojazdów.

Advertisement

5 okazji do świętowania

Jak się okazuje, rok 2023 to dla wielu moment ważnych jubileuszy. Swoje 100-lecie obchodzi Automobilklub Wielkopolski, a ich Komisja Pojazdów Zabytkowych kończy okrągłe 50 lat. Z tej okazji zaprezentują wystawę pt. “100 lat pasji i tradycji”. Pokażą m.in. pojazdy (w tym jednoślady), które w 1929 roku brały udział w poznańskiej Powszechnej Wystawie Krajowej. Scenografia nawiąże również do okresu II wojny światowej i roli motoryzacji w tym czasie. Kolejne sceny poświęcą uwagę historii Toru Poznań, a także sukcesom kobiet w sportach motorowych.

Imponującego stażu doczekała też firma Novol, specjalizująca się w produkcji materiałów dla lakiernictwa samochodowego, obchodząca właśnie swoje 45-lecie. Z kolei ich linia Novol for Classic Cars ma już 10 lat. 

W tym roku 10-latkiem stała się też Giełda Klasyków, oferująca najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż. Na Retro Motor Show pojawią się
w pawilonie 3, gdzie zwiedzający będą mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma ofertami w różnych przedziałach cenowych.

Advertisement

Nie tylko wystawa, ale i klimat

Retro Motor Show znane jest z niepowtarzalnego klimatu, jaki tam panuje. Bo nie jest to wyłącznie wystawa. To prawdziwe święto pasjonatów motoryzacji. Klimatyczna, swingowa muzyka dobiegać będzie zapewne z wielu zakątków, a tym kulminacyjnym momentem będzie koncert Retro Hobby Band, w sobotę i niedzielę, na scenie w pawilonie 3. Do tego piękne stroje wystawców, ale nie tylko ich. Szafa Retro zadba o to, by każdy zwiedzający miał okazję sprawdzić, jak prezentowałby się
w strojach z minionych epok. Ponadto samemu
można też stać się częścią tego wydarzenia, przebierając się w klimacie dawnych lat i wchodząc dzięki temu na targi z biletem za niższą cenę.

Co? Gdzie? Kiedy?

Termin: 6-8 października 2023

Advertisement

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, 60-734 Poznań

Wejście:

 • Wschodnie, ul. Głogowska 10

 • Północne, ul. Bukowska 12

Tegoroczna ekspozycja mieścić się będzie w pawilonie 3, 3A, 4 i 5.

Godziny otwarcia:

Advertisement
 • piątek, 6.10.2023: 11:00-19:00

 • sobota, 7.10.2023: 10:00-18:00

 • niedziela, 8.10.2023: 10:00-17:00

Ceny biletów do 5 października (w dni wydarzenia ceny będą wyższe):

 • Ulgowy: 34 zł

 • Normalny: 40 zł

 • Specjalny (dla osób przebranych: 29 zł

 • Wstęp dla dzieci do 6 roku życia (które nie ukończyły jeszcze 7 lat) bezpłatny.

Więcej informacji: www.retromotorshow.pl

Advertisement
Continue Reading

Biznes

Gospodarstwa domowe w PGE zapłacą około 120 zł mniej za energię elektryczną

Published

on

By

Gospodarstwa domowe, będące klientami PGE, zapłacą o około 120 zł mniej za energię elektryczną w 2023 r. Takie rozwiązanie wprowadza znowelizowane rozporządzenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną.

Obniżenie rachunku o ok. 120 zł będzie przysługiwało każdemu gospodarstwu domowemu, które spełni jeden z następujących warunków:

 • zmniejszy w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy pomiędzy styczniem 2023 r., a wrześniem 2023 r. zużycie energii elektrycznej o 5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2022 w okresie,
 • sprawdzi i potwierdzi poprawność swoich danych u sprzedawcy energii,
 • wyrazi zgodę na otrzymywanie elektronicznych rachunków,
 • wyrazi zgodę na otrzymywanie elektronicznie od sprzedawcy informacji o produktach i usługach, które oferuje ten sprzedawca,
 • jest prosumentem energii odnawialnej,
 • złożył oświadczenie w ramach rządowej tarczy solidarnościowej (gospodarstwa domowe z Kartą Dużej Rodziny, gospodarstwa domowe z osobą z niepełnosprawnością lub rolnicy).

To kolejna po rządowej tarczy solidarnościowej, która zamraża ceny energii na poziomie z 2022 r., inicjatywa chroniąca odbiorców energii elektrycznej w Polsce.

Dzięki podejmowanym przez polski rząd działaniom energia elektryczna dla klientów indywidualnych jest jedną z najniższych w Europie. Polskie gospodarstwa domowe w większości płacą za energię średnio 110,17 Euro/MWh to preferencyjna stawka za energię zużywaną do limitu 3000 – 4000 kWh (w ramach tarczy solidarnościowej). W Czechach jest o 37 proc. drożej (255 EUR/MWh) w Niemczech o 116 proc. (400 EUR/MWh) a we Włoszech nawet o 165 proc. (491,37 euro/MWh) (dane: Agencja Rynku Energii).

Advertisement

Continue Reading