Connect with us

Biznes

Jak nadążyć za technologią i czerpać korzyści z nowych rozwiązań opartych na AI?

Published

on

Dziś, aby odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości, trzeba podążać za aktualnymi trendami i być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie nowych technologii. Znajomość i korzystanie z nowoczesnych narzędzi pozwala bowiem osiągać cele biznesowe. Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść sukces, powinni być otwarci na to, co nowe i nie bać się rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Jak jednak za tym wszystkim nadążyć? Jakie korzyści przynoszą narzędzia AI i jak je mądrze wykorzystać?

Dlaczego warto wykorzystywać potencjał nowej technologii?

Żyjemy w dynamicznie zmieniających się czasach. Szybki rozwój technologii sprawia, że pojawiają się nowe rozwiązania, które przydają się zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Coraz ważniejsze staje się więc bycie na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologii. Śledzić aktualne trendy powinni przede wszystkim przedsiębiorcy, którym zależy na osiągnięciu sukcesu. Dziś właściciele firm muszą być elastyczni i szybko reagować na zmiany, aby nie zostawać w tyle za konkurencją.

Advertisement

Jedną z najważniejszych innowacji ostatnich lat jest sztuczna inteligencja (AI – Artifical Intelligence). Rozwiązania oparte o AI stają się przydatnymi narzędziami pracy, które, jak się okazuje, przynoszą wiele korzyści. Trzeba tylko nauczyć się mądrze ich używać i prawidłowo wykorzystywać ich potencjał.

Sztuczna inteligencja – pomaga czy szkodzi?

W ostatnich miesiącach zrobiło się głośno o rozwoju sztucznej inteligencji. Nie da się nie zauważyć, że to gorący temat, który budzi wiele emocji. Niektórzy są podekscytowani, inni pełni obaw. Nie ma w tym nic dziwnego, wszystko, co nowe i nieznane na początku wywołuje niepewność, a nawet niepokój. Warto jednak mieć świadomość, że nowe rozwiązania technologiczne powstają po to, aby ułatwić człowiekowi życie, a nie po to, by je utrudniać. Trzeba tylko w odpowiedni sposób z nich korzystać.

Urządzenia, które są zdolne do uczenia się, tworzenia i planowania mogą analizować i rozwiązywać wiele problemów oraz realizować wyznaczone cele. Przedsiębiorcy mogą więc czerpać wiele korzyści z nowych narzędzi opartych na AI. Potrzebne są chęci i otwartość na innowacje.

Advertisement

Sztuczna inteligencja to już nie science-fiction, a rzeczywistość. Tak naprawdę rozwiązania AI wykorzystywane są na szeroką skalę od dłuższego czasu. Sztucznej inteligencji używa się m.in. do generowania wyników wyszukiwania w internecie, tłumaczenia tekstów na inne języki czy tworzenia automatycznych odpowiedzi. Już od dawna internauci wchodzą np. w interakcje z chatbotami, które są dostępne w Social Mediach czy na stronach internetowych firm.

Jak zatem widać AI jest wśród nas, a dzięki nieustannemu rozwojowi pomaga nam w kolejnych działaniach. Technologia wspiera zwłaszcza przedsiębiorców, którzy dzięki niej mogą sprawniej prowadzić i rozwijać swoje firmy.

Jak czerpać korzyści z rozwiązań AI w biznesie?

Dziś AI odgrywa już znaczącą rolę w rozwiązaniach biznesowych. Nie bez powodu coraz więcej właścicieli firm wykorzystuje sztuczną inteligencję do sprawnego prowadzenia własnej działalności i realizacji strategii marketingowej. Wszystko dlatego, że narzędzia AI mogą przynieść wiele korzyści biznesowi.

Advertisement

Aby nadążać za technologią i czerpać zyski z nowych rozwiązań, ważne jest, aby najpierw zrozumieć, co dokładnie sztuczna inteligencja może nam dać. Jak ta technologia wpływa na rozwój biznesu?

W przypadku firm zastosowania sztucznej inteligencji są szerokie. Rozwiązania oparte na AI mogą być wykorzystywane do automatyzacji wielu zadań takich jak:

– obsługa klienta,

– planowanie i realizacja kampanii marketingowych,

Advertisement

– analiza danych,

– monitorowanie rynku i konkurencji,

– przygotowywanie contentu – tekstów i obrazów,

– tworzenie firmowej oferty itd.

Advertisement

Dzięki korzystaniu ze sztucznej inteligencji można więc przede wszystkim:

– zaoszczędzić czas i pieniądze,

– zautomatyzować rutynowe prace,

– usprawnić wiele procesów,

Advertisement

– zwiększyć produktywność i efektywność.

Warto wiedzieć, że według badań liderzy biznesowi ufają sztucznej inteligencji. 84% przedstawicieli kadry kierowniczej uważa, że musi wykorzystać AI, aby osiągać swoje biznesowe cele [1].

AI może być świetnym narzędziem, które sprawi, że nasza praca stanie się efektywniejsza. Mali i średni przedsiębiorcy powinni wykorzystywać możliwości, jakie daje im sztuczna inteligencja. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w porównaniu z dużymi graczami na rynku mają znacznie bardziej ograniczony dostęp do AI. Nie dysponują fachowcami, nie mają też czasu, żeby się tym samodzielnie zajmować i często nie nadążają za zmianami – tłumaczy Katarzyna Jezierska, członek zarządu WeNet Group. – Dlatego w ich przypadku najlepiej sprawdzą się gotowe rozwiązania oparte na AI, które zaproponuje ekspert, jak chociażby nasz doradca internetowy. Dzięki połączeniu innowacyjnych narzędzi z wiedzą i kompetencjami naszych specjalistów wykorzystanie sztucznej inteligencji stanie się dostępne, realne i efektywne dla sektora MŚP”- dodaje Katarzyna Jezierska.

Z jakich nowych narzędzi mogą korzystać przedsiębiorcy?

Advertisement

AI pozwala zaoszczędzić cenny czas. To dla przedsiębiorców z sektora MŚP bardzo duży plus. Właściciele małych i średnich firm mają bowiem dużo obowiązków związanych z prowadzeniem swojego biznesu i szukają rozwiązań, które pomogą im w działaniach.

Jakich konkretnie narzędzi mogą używać, aby usprawnić swoją pracę? Otóż z pomocą przychodzą tu przede wszystkim popularne ostatnio generatory tekstów i generatory obrazów AI.

Generatory tekstów AI

Generatory tekstów AI znacznie ułatwiają tworzenie treści np. na firmową stronę WWW lub do sklepu internetowego. Dzięki nim po wpisaniu konkretnej komendy uzyskujemy np. artykuł, nad którym można potem pracować. Aby napisać tekst, można użyć generatora, jakim jest ChatGPT, który bazuje na szerokim zbiorze danych. Na rynku pojawiają się jednak również inne modele stworzone pod konkretne zastosowania, takie jak generator WeNet AI. To rozwiązanie opiera się także na wewnętrznym zbiorze danych, czyli treściach stworzonych przez copywriterów WeNet.

Advertisement

Chcemy wspierać naszych klientów i z myślą o nich i ich rozwoju stworzyliśmy model sztucznej inteligencji oparty o nasze własne treści contentowe. Chcielibyśmy, żeby nasi klienci za każdym razem widzieli korzyści z zastosowanych rozwiązań – mówi Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet Group. – Jako firma specjalizująca się w marketingu internetowym dla MŚP bierzemy pełną odpowiedzialność za wejście w nurt AI. Oznacza to, że naszym klientom dostarczymy bezpieczne, efektywne i nowoczesne narzędzia, które będą wspierać rozwój biznesów z wielu branż” – dodaje Michał Wrzesiński.

Generatory obrazów AI

Inne przydatne narzędzia to generatory grafik, które działają podobnie jak te tekstowe – wystarczy wpisać odpowiednie hasło/słowo kluczowe. Narzędzie generuje obraz zgodny z podanymi wytycznymi. Z generatorów obrazów warto korzystać w momencie, gdy:

– szukamy jakiegoś zdjęcia np. na stronę WWW lub na potrzeby Social Mediów, ale nie możemy go znaleźć w bankach zdjęć,

Advertisement

– nie jesteśmy w stanie zrobić zdjęcia samodzielnie,

– chcemy przygotować logo firmy lub reklamę banerową,

– szukamy pomysłów do przygotowania własnej grafiki.

Warto pamiętać, że duży wpływ na stworzoną przez AI treść ma sposób, w jaki podamy wytyczne – precyzja i ilość szczegółów mają tu znaczenie.

Advertisement

Aby czerpać korzyści z AI, trzeba też zdać sobie sprawę, że tak jak w przypadku każdej technologii, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia błędów. Jest więc potrzebna osoba, która zweryfikuje przeprowadzone działania. Treści wygenerowane przez AI trzeba sprawdzić oraz przeredagować.

To samo dotyczy generatorów grafik. Takie narzędzia mogą pomóc w wielu sytuacjach lub być cennym źródłem inspiracji. Nigdy jednak nie zastąpią doświadczonego, kreatywnego grafika z rozwiniętym zmysłem estetycznym, a jedynie usprawnią codzienną pracę.

Jak nadążyć za rozwojem technologii i wykorzystywać potencjał AI?

Nadążanie za technologią i wykorzystywanie nowych rozwiązań opartych na AI może pomóc firmom wyprzedzić konkurencję i budować przewagę. Dzięki zrozumieniu sposobu działania tych rozwiązań i ograniczeniu wszelkich potencjalnych zagrożeń z nimi związanych firmy mogą czerpać korzyści z ich stosowania w różnych kontekstach. Przy odpowiednim wdrożeniu i zarządzaniu, wykorzystanie narzędzi opartych na sztucznej inteligencji może pomóc w osiąganiu sukcesów.

Advertisement

Oczywiście nadążanie za nowymi trendami nie jest takie proste – zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy mają wiele codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem firmy. To dlatego coraz częściej decydują się na nawiązanie współpracy ze specjalistami od marketingu online, którzy doskonale znają się na technologii i oferują nowoczesne narzędzia dla biznesu.

Przykładem są doradcy internetowi WeNet, którzy stale się rozwijają, a dzięki wprowadzaniu nowych rozwiązań działają jeszcze sprawniej, szybciej i skuteczniej.

Doradca internetowy 2.0 – kim jest i dlaczego warto z nim współpracować?

Sztuczną inteligencję wykorzystują coraz szerzej eksperci do spraw marketingu internetowego. Oferują oni nowoczesne narzędzia, które wspierają na co dzień przedsiębiorców z sektora MŚP, aby ci mogli z łatwością odnaleźć się w cyfrowym, dynamicznym świecie i czerpać z niego korzyści.

Advertisement

Firma WeNet jako lider cyfrowej transformacji wdraża narzędzia oparte na AI do wykorzystania wewnątrz organizacji oraz w postaci innowacyjnych produktów. WeNet jako dostawca rozwiązań online dla biznesu, sięga po sztuczną inteligencję, aby ulepszyć swoje usługi i wzmocnić rynkową pozycję swoich klientów, czyli firm z sektora MŚP.

Marka WeNet jest stale otwarta na nowinki, które pomagają w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Nie inaczej jest tym razem. Wraz z firmą AI REV tworzymy autorski model idealnie przystosowany do naszych działań. Korzystając ze sztucznej inteligencji, tworzymy nowatorskie produkty i unikalne rozwiązania wspierające e-marketing, żeby z naszą pomocą firmy z sektora MŚP jeszcze lepiej konkurowały na rynku – mówi Artur Peterlik, dyrektor operacyjny COO WeNet. – AI to dla nas także przydatne narzędzie ułatwiające codzienną wewnętrzną pracę: od dostarczania analiz, po tworzenie raportów, które pozwalają nam szybciej i skuteczniej reagować na dynamicznie zmieniającą się wirtualną rzeczywistość” – dodaje Artur Peterlik.

Technologia AI staje się coraz bardziej popularna i częściej stosowana przez przedsiębiorców. W przyszłości z pewnością coraz więcej właścicieli firm będzie korzystać z takich praktycznych rozwiązań, aby ułatwić sobie prowadzenie i rozwój biznesu.

Mądre korzystanie z nowych rozwiązań technologicznych pozwala działać efektywniej. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że sztuczna inteligencja zawsze pracuje pod nadzorem człowieka i nie jest w stanie zastąpić ludzkich emocji, kreatywności czy intuicji.

Advertisement

[1] https://www.accenture.com/us-en/insights/artificial-intelligence-summary-index

Źródło informacji: WeNet

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

20 lat Polski w UE: świętowanie sukcesów i fundamentalne pytania o przyszłość

Published

on

By

fot. PAP

1 maja 2024 roku mija 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – przełomowego momentu w historii zarówno naszego kraju, jak i całej Wspólnoty. To doskonały moment na dokonanie bilansu członkostwa oraz zdefiniowanie wyzwań stojących przed „europejską rodziną” w najbliższych latach, czego podjęli się uczestnicy jubileuszowej konferencji zorganizowanej przez Polską Agencję Prasową.

Konferencja „20 lat Polski w Unii Europejskiej” zgromadziła w warszawskiej siedzibie PAP wielu znamienitych gości ze świata polityki, dyplomacji, nauki, biznesu i środowiska samorządowego – wśród nich współautorów sukcesu integracji naszego kraju ze Wspólnotą.

Advertisement

Dzisiejsze spotkanie nawiązuje oczywiście do historii i cieszymy się, mogąc gościć tych, którzy przez dekady, krok po kroku, wprowadzali Polskę do unijnych struktur. Jednak jeszcze bardziej interesuje nas teraźniejszość i przyszłość oraz odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące przyszłości całej UE oraz pozycji Polski w tej Wspólnocie” – powiedział Marek Błoński, szef Polskiej Agencji Prasowej, w przemówieniu otwierającym konferencję.

Bilans dwudziestolecia Polski w UE jest bezdyskusyjnie dodatni, a świętowaniu rocznicy towarzyszy poczucie, że stanowiło ono dla rozwoju naszego kraju najlepszy okres w jego historii. Potwierdzają to dane statystyczne: udało się nam zmniejszyć dystans względem średniego poziomu rozwoju krajów unijnych z 51,5 proc. PKB per capita w 2004 roku do 80 proc. obecnie. Do Polski z samej polityki spójności trafiły środki o wartości przeszło 161 mld euro, które wspierały inwestycje transportowe, energetyczne, w ochronę środowiska, innowacyjność i rozwój przedsiębiorstw czy wreszcie całą sferę społeczną.

Od 2004 roku zarówno Polska, jak i Europa przeszły istotne przemiany, które doprowadziły nas do wykorzystania tego, co najlepsze ze wszystkich państw członkowskich. Dziś Polska stanowi mocny filar Europy, a polscy obywatele należą do osób najbardziej wspierających UE” – powiedziała w przesłaniu skierowanym do uczestników konferencji Roberta Metsola, przewodnicząca Parlamentu Europejskiego.

Jednak obecność w strukturach europejskich oznacza dla krajów członkowskich Wspólnoty znacznie więcej niż tylko potężne dotacje i korzyści płynące z otwarcia granic czy dostępu do jednolitego rynku. Nie bez powodu wejście do UE jest obecnie marzeniem wielu kolejnych społeczeństw, chociażby ukraińskiego, definiujących je jako „żelazną gwarancję bezpieczeństwa” dla swej suwerenności i niepodległości. Wspominał o tym Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP w latach 1995-2005, podczas którego kadencji Polacy wpierw poparli integrację w ogólnokrajowym referendum, a następnie świętowali oficjalnie dołączenie do UE.

Advertisement

Obecność w UE to przede wszystkim szansa na utrzymanie niezależności wobec państw trzecich, takich jak Chiny czy Rosja. Polska może dziś, ze swoim potencjałem, proeuropejskim rządem oraz euroentuzjastycznym społeczeństwem, faktycznie współkształtować główne kierunki rozwoju i reform całej Unii. Wspólnota musi się dostosować do dynamicznie zmieniającego się świata i w kilku fundamentalnych kwestiach, takich jak klimat, bezpieczeństwo czy zdrowie, pogłębiać integrację oraz przemawiać jednym głosem” – zauważył prezydent Kwaśniewski.

Główna część konferencji podzielona była na trzy panele, dotyczące kolejno: geopolityki, kwestii gospodarczych oraz samorządu, czyli wpływu członkostwa na rozwój tzw. Polski lokalnej. W pierwszym z nich, prowadzonym przez Wojciecha Tumidalskiego, redaktora naczelnego PAP, uczestniczyli minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, prof. Jerzy Buzek oraz wiceminister Marek Prawda.

Minister funduszy i polityki regionalnej przypomniała, że świętowanie 20-lecia Polski w UE nie może stanowić przysłowiowego „osiadania na laurach”. Pomimo olbrzymich sukcesów, nasz kraj ma wciąż wiele do nadrobienia, chcąc osiągnąć poziom rozwoju i zamożności najbogatszych krajów UE.

Polska mierzy się z jednymi z największych w Europie różnic rozwojowych pomiędzy poszczególnymi regionami, zwłaszcza metropoliami a tzw. prowincją, które koniecznie musimy niwelować. Mamy również wiele do zrobienia także w innych obszarach, jak innowacyjność czy transformacja energetyczna, stanowiąca warunek dla utrzymania konkurencyjności polskiej gospodarki” – podkreślała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Advertisement

Prof. Jerzy Buzek, premier RP w latach 1997-2001, wskazywał na potrzebę stałego budowania świadomości społeczeństwa co do korzyści wynikających z członkostwa Polski w UE. Wśród młodszego pokolenia, niepamiętającego czasów sprzed akcesji do Wspólnoty, populistyczne hasła wzywające do tzw. polexitu mogą bowiem padać na podatny grunt. Zaznaczył, że w związku z tym liczy na wysoką frekwencję w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, legitymizującą nasze zaangażowanie w losy UE.

UE jest dzisiaj odpowiedzią na wielkie zagrożenia dla Europejczyków, a polska prezydencja w 2025 roku zdeterminuje działania Unii na następne lata. Dlatego ważne jest, by klasa polityczna i całe społeczeństwo solidnie się do tego zadania przygotowali” – ocenił prof. Jerzy Buzek.

Podobną refleksją podzielił się Marek Prawda, wiceminister spraw zagranicznych, przypominając jednocześnie, że Polacy są obecnie jednym z najbardziej euroentuzjastycznych społeczeństw w UE, opowiadającym się również za dalszym rozszerzaniem Wspólnoty m.in. na wschód.

Dostrzegam jednak zagrożenie wiążące się z próbami zniechęcenia Polaków do Wspólnoty prowadzonej przez niektóre środowiska. To bardzo ryzykowna gra, bo podobne, niestworzone teorie i mity stały u podstaw ostatecznego opuszczenia Wspólnoty przez Wielką Brytanię – z olbrzymią zresztą szkodą dla tego państwa” – zaznaczył Marek Prawda, wiceminister spraw zagranicznych.

Advertisement

W kolejnych panelach udział wzięli m.in. prof. Leszek Balcerowicz, b. premier Jan Krzysztof Bielecki, wiceminister finansów Jurand Drop i wiceminister funduszy Jacek Protas, b. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także przedstawiciele świata nauki (prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Monika Stanny z Polskiej Akademii Nauk) oraz samorządu (Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich). Dyskutowali oni o ekonomicznych, społecznych i infrastrukturalnych osiągnięciach minionych dwudziestu lat, jak i wyzwaniach stojących przed Polską i UE w kolejnych dekadach.

Członkostwo w UE nie zwalnia nas z obowiązku prowadzenia rozsądnej, przemyślanej polityki krajowej, również w obszarze gospodarki. Przykład Grecji pokazuje, że obecność we Wspólnocie może nie wystarczyć, by uchronić nas przed negatywnymi konsekwencjami błędnych decyzji” – zaznaczył prof. Leszek Balcerowicz.

Konferencji„20 lat Polski w Unii Europejskiej” towarzyszyła prezentacja raportu przygotowanego przez PAP we współpracy z wybitnymi naukowcami, stanowiącym bilans naszego członkostwa w strukturach unijnych. Gospodarka, społeczeństwo, polska wieś, rolnictwo, środowisko, samorządy, edukacja, zdrowie, transport i wyzwania – to tematy opracowań przygotowanych przez zaproszonych autorów.

Dzięki tej publikacji nasi czytelnicy, zarówno polscy, jak i zagraniczni, poszerzą swą wiedzę o Unii Europejskiej, wiążących ją traktatach, dyrektywach i innych aktach prawnych. Dowiedzą się również o doniosłych wydarzeniach i aktywnościach najważniejszych osób i instytucji Wspólnoty, a także działaniach na rzecz poprawy życia w państwach Unii” – napisał we wstępie do raportu Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Advertisement

Podczas wydarzenia poznaliśmy również laureatów konkursu „Inwestycja z perspektywą” 2024 organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. W konkursie internauci wybrali najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Zwycięzcą zostało miasto Kalety, na podium znalazły się także gmina Sobienie Jeziory oraz miasto Puck.

Konkurs, raport oraz cała konferencja to elementy projektu „20 lat w UE. Parlament Europejski, a życie Polaków”, na który Polska Agencja Prasowa pozyskała dofinansowanie z Parlamentu Europejskiego.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Advertisement
Continue Reading

Biznes

Rusza piąta edycja Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS Polska. Pracownicy zasadzą 4000 drzew

Published

on

By

fot. EY GDS Polska

Sadzenie 4000 drzew, przygotowanie ekoogrodów dla szkół, sprzątanie miasta i przerabianie koszulek na zabawki dla psów ratowniczych. Już 17 kwietnia rusza flagowy projekt CSR w EY GDS – piąta edycja Festiwalu Wolontaryjnego. To jedna z wielu lokalnych inicjatyw, dzięki którym EY chce poprawić życie 1 mld osób na całym świecie.

EY GDS to globalna sieć centrów kompetencyjnych, która dostarcza usługi dla EY na całym świecie. Organizacja angażuje się w różnorodne inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju, w tym organizuje dwa razy do roku Festiwal Wolontaryjny, którego celem jest poprawa jakości życia oraz środowiska, w którym funkcjonuje.

Cel? Pozytywny wpływ na 1 mld osób

Advertisement

Festiwal Wolontaryjny jest częścią globalnego celu EY, który chce pozytywnie wpłynąć na życie 1 miliarda ludzi do 2030 roku. Pracownicy EY GDS mogą dwa razy w roku skorzystać z dwudniowego urlopu wolontaryjnego i zaangażować się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska. Festiwal odbywa się we wszystkich dziewięciu oddziałach EY GDS na całym świecie, w tym w Polsce, Hiszpanii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, na Sri Lance, Filipinach, w Argentynie, Meksyku oraz Indiach.

Piąta edycja rozpocznie się już 17 kwietnia 2024 roku i potrwa do końca miesiąca. Tematem przewodnim jest ekologia i wsparcie środowiska. EY GDS Polska szacuje, że zaangażuje aż 300 pracowników, którzy przez kilkanaście dni połączą swoje siły dla lokalnej społeczności.

Ekoogrody dla szkół i zrównoważony transport

Na potrzeby piątej edycji organizacja EY GDS Polska nawiązała współpracę z Klubem Gaja – polską organizacją ekologiczną, która angażuje się w realne działania na rzecz środowiska naturalnego oraz poszanowania praw zwierzą. Wspólnie stworzą ekoogrody dla lokalnych szkół, dzięki którym chcą zaszczepić w młodych ludziach świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za otoczenie.

Advertisement

Jednocześnie Festiwal Wolontaryjny podniesie świadomość na temat zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. Wolontariusze EY GDS Polska razem z Wrocławskim Stowarzyszeniem Rowerowym zorganizują interaktywną sesję online na temat różnych aspektów jazdy na rowerze: od przepisów drogowych po rolę jednośladów w osiąganiu neutralności klimatycznej. Następnie uczestnicy wezmą udział w wyzwaniu i podzielą się wrażeniami – na jeden dzień zamienią samochody i motocykle na rowery.

Przerabianie starych koszulek na zabawki dla psów ratowniczych

Dodatkowo, organizacja współpracuje z NGO Goodera w projekcie upcyklingu – wolontariusze wezmą udział w warsztatach, podczas których przekształcą stare koszulki w zabawki dla psów ratowniczych. Ten satysfakcjonujący projekt DIY nie tylko dostarcza rozrywki i stymulacji dla psów ratowniczych, ale także promuje zrównoważony rozwój poprzez ponowne wykorzystanie materiałów, które w innym przypadku trafiłyby do śmieci.

Sadzenie drzew i sprzątanie miasta

Advertisement

Elementem Festiwalu Wolontaryjnego będą działania poprawiające jakość powietrza i estetykę miejskiego krajobrazu. Dlatego uczestnicy posprzątają miasto oraz posadzą aż 4000 drzew na wrocławskich Osobowicach.

Tylko w 2023 roku w akcji sadzenia drzew wzięło udział 150 wolontariuszy EY GDS Polska z Wrocławia i Warszawy. Inicjatywy zostały przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologicznym Klub Gaja, Fundacją Las Na Zawsze oraz z Dotlenieni.org. Za to niezwykłe osiągnięcie organizacja została uhonorowana Global Green Business Award – nagrodą przyznawaną firmom przyczyniającym się do posadzenia minimum 1 tysiąca drzew rocznie. EY GDS Polska przekroczyła ten wymóg prawie dziesięciokrotnie.

Zaangażowanie pracowników EY GDS Polska

Tylko w dwóch poprzednich edycjach Festiwalu Wolontaryjnego udział wzięło ponad 650 osób, trafiając ze swoją pomocą do ponad 4000 beneficjentów.

Advertisement

Jestem niesamowicie dumny z naszych wolontariuszy, którzy swoim zaangażowaniem i poświęceniem czynią Festiwal Wolontaryjny EY GDS niezapomnianym za każdym razem. To dzięki Nim możemy tworzyć pozytywny wpływ na społeczność i inspirować innych do działania dla wspólnego dobra” – mówi Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska.

Zaangażowanie EY GDS nie kończy się tylko na wydarzeniach wolontaryjnych. Organizacja wspiera różnorodne inicjatywy społeczne i edukacyjne, angażując się w projekty mające na celu rozwój lokalnych społeczności i edukację młodzieży. Dzięki temu EY GDS nie tylko buduje pozytywny wizerunek jako odpowiedzialny pracodawca, ale również aktywnie przyczynia się do poprawy jakości życia wielu ludzi.

EY Global Delivery Services (GDS)

EY Global Delivery Services (GDS) świadczy usługi dla EY na całym świecie. Jest to stale rozwijająca się, zintegrowana sieć centrów, która zapewnia innowacyjne, skalowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi biznesowe dla firm członkowskich EY.

Advertisement

EY GDS świadczy usługi w wielu obszarach, a różnorodność projektów i zaplecza tworzy dynamiczne, wielokulturowe i integracyjne środowisko pracy, w którym „talent, energia i innowacyjność” to trzy podstawowe wartości pracowników.

Biura EY GDS w Polsce znajdują się we Wrocławiu i w Warszawie. Współpracują z dziewięcioma krajami – Argentyną, Meksykiem, Chinami, Indiami, Filipinami, Sri Lanką, Węgrami, Hiszpanią i Wielką Brytanią – oraz z zespołami ze wszystkich linii usług EY, regionów geograficznych i sektorów, odgrywającymi istotną rolę w realizacji strategii rozwoju EY.

Źródło informacji: EY GDS Polska

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement