Connect with us

Biznes

170 lat historii – Medal Senatu RP dla „Drawski S.A”

Published

on

Drawski S.A. to 170 lat odlewniczej tradycji i wielkiej przemysłowej historii. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu senator Adam Szejnfeld przyznał Odlewni Żeliwa „Drawski” S.A. Wielki Medal Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie z rąk senatora odebrał pan Ryszard Kielczyk, prezes Odlewni Żeliwa z Drawskiego Młyna. Uroczystość miała miejsce w Trzciance podczas spotkania noworocznego przedsiębiorców Forum Gospodarczego – Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan oraz samorządowców Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego

Jestem pod wielkim wrażeniem bogatej historii Odlewni Żeliwa w Drawskim Młynie. Minione 170 lat to nie tylko kultywowanie wielkiej tradycji, ale też i pokonywanie wielu przeciwności losu, korzystania z koniunktur, ale i walki ze skutkami okresów wielu w tym czasie dekoniunktur. Przetrwanie, także w ostatnich dekadach, to zasługa wspaniałej załogi, ale przede wszystkim oddanemu firmie Zarządu, z panem Ryszardem Kielczykiem na czele. Za państwa pracę i działalność należą się Wam nie tylko gratulacje, ale i podziękowania – powiedział senator Adam Szejnfeld wręczając prezesowi Kielczykowi Wielki Medal Senatu RP.

Dzisiejsza Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” S.A., przekształcona z funkcjonującego w PRL Przedsiębiorstwa Państwowego Odlewnia Żeliwa Ciągliwego w Drawskim Młynie, kontynuuje wspaniałą tradycję odlewniczą swoich poprzedniczek sięgającą roku aż 1854. Odlewnia „DRAWSKI” S.A. po przekształceniu zaczęła rozwijać się zwiększając produkcję i zmieniając asortyment. Zrezygnowała prawie całkowicie z odlewów z żeliwa ciągliwego i rozwinęła produkcję żeliwa sferoidalnego oraz szarego. Zarówno poprawa sytuacji firmy, jak i możliwość uzyskania pomocy z funduszy Unii Europejskiej, przyczyniły się do rozpoczęcia szerokiego programu inwestycji, które ostatecznie ustabilizowały sytuację przedsiębiorstwa.  Dziś Drawski S.A. specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju odlewów, głównie do maszyn rolniczych i przemysłu maszynowego. 

Advertisement

Podczas wręczenia nagrody senator Ziemi Pilskiej podkreślił dużą rolę, którą odegrała spółka w procesie tworzenia nowych miejsc pracy na lokalnym rynku. Senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności podziękował za wkład, jaki Zarząd spółki i jej pracownicy włożyli nie tylko w budowanie swojej firmy, ale też i za zaangażowanie na płaszczyźnie rozwoju gospodarczego całego subregionu. 

Uroczystość wręczenia medalu Senatu RP miała miejsce w Trzciance podczas spotkania noworocznego przedsiębiorców Forum Gospodarczego – Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan oraz samorządowców Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, które jest nie tylko noworocznym świętowaniem, ale przede wszystkim podsumowaniem minionego roku i prezentacją planów przedsiębiorców oraz samorządowców na następne tygodnie, miesiące i cały rok.

Jak niemal każdego roku z przyjemnością wziąłem udział w tej uroczystości. Jako były bowiem samorządowiec i przedsiębiorca, wcześniej także działacz organizacji samorządowych oraz gospodarczych, a teraz parlamentarzysta zajmujący się gospodarką i samorządnością wiem, jak ważna jest współpraca biznesu oraz gmin i powiatów na rzecz lokalnego rozwoju – mówił podczas imprezy senator Adam Szejnfeld dodając, kierując swoje słowa do starosty Feliksa Łaszcza oraz prezesa Jana Polcyna – Gratuluję Państwu pracy i współpracy, a wszystkim dzisiaj nagrodzonym słusznie otrzymanych wyróżnień.

Poza uhonorowaniem przez senatora Adama Szejnfeld Medalem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, za 170-letnią tradycję i ustawiczny rozwój Odlewni Żeliwa Drawski S.A. podczas uroczystości wręczono także wiele innych odznaczeń i wyróżnień.

Advertisement

Odznaką Honorową „Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” nadawanej przez Ministra Rozwoju i Technologii, wyróżnieni zostali:

– Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

– Copal Sp. z o.o.

– Meblomor S.A.

Advertisement

– Asta-Net S.A.

– Plastmet Sp. z o.o. Sp. k.

– Dora Metal Sp. z o.o.

– Metrolog Sp. z o.o.

Advertisement

– Drukarnia Interak Sp. z o.o.

– Meble VOX S.A.

Zgodnie z decyzją Kapituły Odznaki Honorowej oraz uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” uhonorowano następujące firmy:

– Drukarnia Interak Sp. z o.o

Advertisement

– Meble VOX S.A

– Plastmet Sp. z o.o. Sp. k

– Asta-net S.A. Spółka z Piły.

Podziękowania „Za wieloletnią działalność i wpływ na rozwój gospodarki regionu” otrzymali:

Advertisement

– Biuro Usług Rachunkowych „OPTIMUM” Janina Kłos

– „PAEL – PROJEKT” Jarosław Pałasz

– Przedsiębiorstwo Handlowe „JARPEX” Jadwiga Bytyń

– MB MERCBED Przemysław Bednarek

Advertisement

– Usługi Transportowe Wojciech Ławiński

– Hurtownia Owoców i Warzyw Cytrusowych Wojciech Kasztelan Wiesław Wróblewski.

– Piekarnia „BOCHENEK” LESZEK STOLARSKI.

– Odlewnia Żeliwa DRAWSKI S.A.

Advertisement

– Steico Sp. Z o.o

Źródło: Informacja własna oraz Forum Gospodarczego – Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan

Foto: Leszek Malicki

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes

Wakacyjne rabaty na paliwa: Gdzie tankować taniej?

Published

on

By

fot. PAP

Podczas tegorocznych wakacji kierowcy będą mogli skorzystać z licznych promocji na paliwa na stacjach Orlen, bp, Circle K, Shell, MOL oraz MOYA. Dzięki tym ofertom paliwo będzie można kupić taniej nawet o 45 groszy na litrze.

Promocje na Stacjach Orlen

Od 28 czerwca na stacjach Orlen paliwa EFECTA są dostępne z rabatem 35 groszy na litrze, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny zniżka wynosi aż 45 groszy. Promocja obowiązuje do 1 września, w każdy piątek, sobotę i niedzielę, i dotyczy użytkowników programu lojalnościowego VITAY. Maksymalna ilość paliwa, którą można kupić w ramach promocji, to 400 litrów.

Weekendowe Rabaty od bp

Sieć bp Polska ogłosiła promocję „Weekendowe rabaty od bp”, która trwa od 28 czerwca do 1 września 2024 roku. Klienci z kartą PAYBACK mogą liczyć na zniżkę 30 groszy na litrze paliwa podstawowego. Promocja obowiązuje w piątki, soboty i niedziele.

Zniżki na Stacjach Circle K

Od 1 lipca Circle K wprowadza dwie zniżki: 30 groszy na litrze paliwa miles lub milesPLUS oraz 10 groszy na litrze LPG SupraGas. Rabaty będą dostępne przez aplikację Circle K EXTRA na pięć tankowań miesięcznie do maksymalnie 50 litrów.

Advertisement

Podróże z Rabatami w Shell

Promocja „Podróże z rabatami” na stacjach Shell trwa od 21 czerwca do 15 września 2024 roku. Uczestnicy programu lojalnościowego Shell ClubSmart mogą uzyskać zniżki na paliwa Shell V-Power oraz Shell FuelSave. Dodatkowo, promocja obowiązuje na wybranych stacjach przez cały tydzień, bez ograniczenia liczby tankowań.

Zniżki w MOL Polska

MOL Polska oferuje letnią promocję od początku lipca do końca sierpnia, z rabatami do 40 groszy na paliwa premium i 35 groszy na paliwa podstawowe. Klienci zarejestrowani w aplikacji MOL Move otrzymają powitalne zniżki i dalsze rabaty przy kolejnych tankowaniach.

Promocje na Stacjach MOYA

MOYA proponuje użytkownikom aplikacji Super MOYA rabat 30 groszy na litrze benzyny i oleju napędowego oraz 10 groszy na litrze autogazu. Przy zakupach w Caffe MOYA rabaty wzrastają odpowiednio do 40 groszy i 20 groszy. Promocja trwa do 1 września 2024 roku.

Podsumowanie

Wakacje to doskonały czas na skorzystanie z promocji paliwowych, które pozwalają zaoszczędzić na tankowaniu. Zachęcamy do śledzenia ofert na wybranych stacjach i korzystania z rabatów.

Advertisement

Continue Reading

Biznes

Organizujesz garden party? Zainspiruj się bezpłatnym e-bookiem od SodaStream

Published

on

By

fot. SodaStream

art. sponsorowany

SodaStream, marka nowoczesnych saturatorów do wody gazowanej, wydała bezpłatny e-book o organizacji garden party. To niemal 100 stron wskazówek, jak od A do Z przygotować udaną imprezę w plenerze. Jeśli myślisz o zabawie pod chmurką, ten kompleksowy przewodnik doda smaku twojemu wydarzeniu.

E-book od SodaStream dostarcza inspiracji każdemu, niezależnie od doświadczenia w organizowaniu garden party. Został tak skonstruowany, aby krok po kroku przeprowadzić czytelnika przez przygotowania do eventu. Jednocześnie nie brakuje w nim nieoczywistych wskazówek i pomysłów dla tych, co chcą wzbogacić swoje dotychczasowe imprezy o efekt „wow”. By go otrzymać, wystarczy wejść na stronę SodaStream i kliknąć „pobierz”, a po chwili e-book trafi na skrzynkę mailową. Co można w nim przeczytać?

Advertisement

E-book nasycony pomysłami – przepis na udaną imprezę

Poradnik zawiera podpowiedzi, kiedy, gdzie i z jakiej okazji najlepiej zorganizować garden party. Znajdują się w nim również pomysły na modne, stylowe aranżacje przestrzeni. Od dekoracji ogrodu po najdrobniejsze ozdoby na stole – SodaStream zadbała o każdy detal.

W obszernym e-booku nie brakuje praktycznych porad dotyczących:

  • wyboru zastawy stołowej w duchu zero waste,
  • komponowania porywającej do tańca playlisty,
  • nietuzinkowych atrakcji dla gości,
  • stylowego i komfortowego ubioru,
  • zabezpieczenia przed komarami,
  • a nawet… konstruowania zaproszeń, którym nikt się nie oprze.

Wreszcie najważniejsze: w środku czeka ponad 30 stron z przepisami na apetyczne przekąski oraz bąbelkowe drinki na bazie wody gazowanej i syropów smakowych od SodaStream. Lista składników, opis wykonania oraz oryginalne sposoby na dekoracje pomogą efektownie przygotować musujące koktajle. Skorzystaj z checklisty i stwórz własne listy najpotrzebniejszych rzeczy, a nie umknie ci żaden szczegół.

SodaStream – specjalista od wody gazowanej

Advertisement

SodaStream specjalizuje się w produkcji nowoczesnych saturatorów do gazowania wody. W jej ofercie są również stylowe butelki wielorazowe oraz syropy smakowe. Wszystko po to, aby uczynić codzienne nawadnianie maksymalnie przyjemnym doświadczeniem i dbać przy tym o środowisko.

Dzięki temu, że wodę gazowaną oraz dziesiątki musujących napojów z syropami można łatwo i szybko przygotować w domu, znika potrzeba kupowania napojów w jednorazowych butelkach z plastiku. Użytkownikom SodaStream udaje się w ten sposób eliminować miliony butelek PET rocznie. Wspólnie z marką przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem i promują ekologię w swoim otoczeniu… nieustannie odkrywając przy tym nowe smaki.

SodaStream udowadnia, że zrównoważony styl życia może iść w parze z komfortem. Produkty marki są kojarzone z innowacyjnością, bezkonkurencyjną jakością, ekologią oraz zdrowym stylem życia. Dzięki temu zyskują zwolenników na całym świecie. Tak tworzy się bąbelkowa rewolucja.

O SodaStream

Advertisement

SodaStream jest wiodącą marką produkującą saturatory do gazowania wody, należącą do koncernu PepsiCo. SodaStream umożliwia przygotowywanie wody gazowanej w domowym zaciszu, eliminując konieczność dźwigania ciężkich zgrzewek i zaśmiecania środowiska jednorazowym plastikiem. Jedna butelka SodaStream pozwala zastąpić tysiące tych jednorazowych, a sam ekspres zapewnia świeżą wodę gazowaną zawsze wtedy, gdy mamy na nią ochotę za jednym naciśnięciem przycisku, w wybranym stopniu nagazowania. Aby dowiedzieć się więcej o SodaStream, odwiedź stronę sodastream.pl i śledź SodaStream na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Źródło informacji: SodaStream

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement