Znamy wyniki Półmaratonu w Pile

Prawie 3000 zawodników stanęło dzisiaj na starcie 29. Międzynarodowego Półmaratonu Signify Philips w Pile. W ramach biegów rozegrane zostały 28. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie.

Przed biegiem głównym rozegrano bieg dziecięcy oraz bieg VIP-ów. W tym roku termin półmaratonu został zmieniony z pierwszej na drugą niedzielę września, co sprawiło, że w roku bieżącym frekwencja była nieco mniejsza niż w latach ubiegłych.

Start do biegu głównego odbył się na al. Wojska Polskiego punktualnie o godz. 11.00. Pogoda dla biegaczy była wręcz wymarzona. Było około 13-14 stopni Celsjusza i nie było słońca.


Podobnie jak w latach ubiegłych od samego początku prym wiedli biegacze czarnoskórzy. Pierwszy na mecie zameldował się Cosmas Kyeva z Kenii. Przekroczył on linię mety z czasem 1:02:51. Pięćdziesiąt trzy sekundy później na mecie zameldował się Mulu Tulu Jima z Etiopii. Trzeci był Artur Kozłowski z czasem 1:03:56. Ten wynik dał mu także III miejsce w klasyfikacji ogólnej. II miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski wśród mężczyzn zdobył Tomasz Grycko z Władysławowa a III miejsce przypadło Szymonowi Kulce z Poznania.

W kategorii kobiet, najlepsza w klasyfikacji generalnej była Aleksandra Lisowska z Olsztyna, która na mecie zameldowała się z czasem 1:12:45. Wśród Pań druga na mecie była Maryna Damantsevich z czasem 1:13:24, a trzecia Monika Andrzejczak z czasem 1:13:30.
Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale. W tym roku z wizerunkiem maratończyka Zbigniewa Nadolskiego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart