Znalazł kartę płatniczą i dokonał 14 transakcji

Nawet 10 lat pobytu za kratkami grozi 35-letniemu mieszkańcowi Piły, którzy ukradł kartę bankomatową i dokonał nią 14 transakcji na kwotę blisko pół tysiąca złotych.

W połowie lutego br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że prawdopodobnie w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta skradziono mu kartę płatniczą. Pokrzywdzony poinformował, że schował kartę do kurtki, a po pewnym czasie, gdy po nią sięgnął, niestety już jej nie było. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy.

Kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. Policjanci wpadli na trop sprawcy. 20 lutego br. pilscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł kartę płatniczą na terenie miasta i postanowił płacić nią robiąc zakupy. Łącznie dokonał 14 transakcji na kwotę blisko pół tysiąca złotych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 35-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia. Wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart