Złodziejski duet : matka i córka

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwie kobiety podczas „zakupów”. Matka z córką na terenie jednej z galerii w Pile ukradły różnego rodzaju asortyment w postaci odzieży, kosmetyków, artykułów spożywczych na kwotę blisko 3 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwo panie mogą trafić za więzienne kraty nawet na 5 lat.

20 kwietnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację od pracowników jednej z galerii mieszczącej się na terenie Piły, iż dwie kobiety spacerują po sklepach i prawdopodobnie wychodzą z tych obiektów z różnego rodzaju towarem, nie płacąc za nic. W związku z tym na miejsce pojechali policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali na terenie galerii dwie kobiety. Jak się okazało matka i córka wybrały się na „zakupy”, jednak wychodząc ze sklepów z wybranym asortymentem zupełnie zapomniały o tym, że za towar należy zapłacić. Łupem amatorek cudzego mienia padły rozmaite towary, m.in. odzież, kosmetyki, artykuły spożywcze. Część skradzionych rzeczy kobiety miały przy sobie w torbach, a pozostałe w szafkach depozytowych.

Wartość skradzionego mienia wyniosła blisko 3 tys. złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie, które z powrotem trafiło na sklepowe wieszaki i półki. Zatrzymane kobiety to matka i córka w wieku 46 i 18 lat, mieszkanki powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart