Złodziej w markecie budowlanym

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 34-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna ukradł z jednego z marketów budowlanych mienie o wartości ponad 100 zł. Gdy ochroniarz próbował zatrzymać klienta do kontroli, ten uderzył go w twarz i uciekł. Amator cudzego mienia usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.

-6 grudnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że na terenie jednego z marketów budowlanych w Pile doszło do kradzieży. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Kryminalnego, aby doprecyzować szczegółowo okoliczności i przebieg zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z klientów został zauważony przez ochroniarza, jak wkłada do kieszeni jakieś produkty. Inny asortyment trafiał do kosza z zakupami. Mężczyzna przechodząc przez linie kas zapłacił tylko za towar w koszu, a pozostały ukradł – dodaje podkom. Ż. Kowalska z KPP w Pile.

Po zapłaceniu za towar, jeden z ochroniarzy postanowił zatrzymać do kontroli klienta, jednak ten zaczął uciekać i w pewnym momencie uderzył ochroniarza w twarz, a następnie uciekł. Pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Przeanalizowali zebrane informacje i szybko wpadli na trop złodzieja. Policjanci ustalili, że sprawcą jest 34-letni mieszkaniec Piły. Amator cudzego mienia został zatrzymany przez kryminalnych następnego dnia w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Ukradł elementy hydrauliczne oraz akcesoria ślusarskie o wartości ponad 100 złotych. 34-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart