Zawody konne w Rychliku

W minioną niedzielę, już po raz piąty Stowarzyszenie „Leśna Podkowa” zorganizowało zawody konne w skokach i w powożeniu zaprzęgami.

Te widowiskowe konkurencje zyskały już wielu miłośników wśród mieszkańców gminy Trzcianka, którzy regularnie, z całymi rodzinami zjeżdżają do Rychlika w celu kibicowania zarówno zawodnikom, jak i ich koniom.

Organizatorzy zadbali, by wszyscy, którzy postanowili spędzić niedzielę blisko natury nie byli głodni. Przygotowano stoiska z domowymi wypiekami, ciepłymi napojami i potrawami z grilla. Na zawodników wraz z końmi czekały przygotowane puchary z dyplomami, floo’s oraz nagrody rzeczowe. Podobnie, jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gmina Trzcianka wsparła organizację Święta Konia przekazując dotację w wysokości 2.880 zł.

Zawody rozegrano w pięciu konkursach: dla najmłodszych – mini debiuty, klasa 1 – mini LL „Debiuty”, klasa 2 – LL „Super Amator”, klasa 3 – L i klasa 4 – L1. Odbyły się również zawody towarzyskie w powożeniu. Sędzią głównym zawodów był Pan Robert Bartkowiak, który oceniając skoki, jednocześnie je komentował udzielając cennych wskazówek oglądającym – amatorom.

Z roku na rok przybywa zawodników i miłośników Święta Konia. W niedzielnych zawodach wzięło udział ponad stu uczestników. Ta prestiżowa impreza jest swoistego rodzaju promocją Leśnej Podkowy, a przy tym Rychlika i gminy Trzcianka. Na stałe wpisała się w roczny kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowo – kulturalnych. W tym roku wyjątkowo zawody zamiast w czerwcu odbyły się w sierpniu. Na kolejne, organizatorzy zapraszają już 8 października, tym razem odbędą się zawody o Puchar i Mistrzostwa Wielkopolski w ujeżdżaniu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart