Zatrzymani przyznali się do winy

Policjanci z Wałcza zatrzymali 20-latka, który odpowie za bezpośrednie narażenie na utratę życia albo zdrowia kilku osób. Wobec podejrzanego sędzia sądu rejonowego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O tym informowaliśmy w niedzielę. Wobec drugiego 34-letniego sprawcy prokurator zastosował dozór policyjny.

Przypomnijmy, że wałeckiego szpitala łącznie w ubiegłym tygodniu trafiło 9 osób. Wszystkie prawdopodobnie zażyły dopalacze.  Policjanci niezwłocznie podjęli intensywne działania celem ustalenia sprawcy i okoliczności, w jaki sposób osoby, które trafiły do szpitala weszły w posiadanie niebezpiecznych substancji.

Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 20- letniego i 34-letniego mężczyznę, którzy okazali się podejrzanymi i przyznali się do popełnionego czynu. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora poprzedzonego wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu i zastosował wobec podejrzanego 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec starszego z mężczyzn, 34-letniego mężczyzny,  prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawcom za udzielenie kilku osobom szkodliwej dla zdrowia substancji, o nieustalonym składzie chemicznym, celem jej spożycia, a tym samym za narażenie tych osób na bezpośrednie zagrożenie utraty życia albo zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart