Zatrzymani przez CBA nie przyznają się do zarzutów

Wczoraj media lokalne i ogólnopolskie informowały o zatrzymaniu przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego wicestarosty pilskiego i naczelnika jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Pile. Obaj zatrzymani, to działacze PSL.  Dzisiaj w siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego w Pile odbyła się konferencja prasowa.

Zarówno wicestarosta Stefan Piechocki, jak i dyrektor jednego z wydziałów Jan Marek Pikulik nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

Obaj Panowie wydali oświadczenie w którym czytamy m.in.:

„Aktualnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, którego przedmiotem jest ustalenie wiarygodności donosu na procedurę zatrudnienia Głównego Administratora w jednym z Domów Pomocy Społecznej w powiecie pilskim. Uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym złożyliśmy obszerne wyjaśnienia, przedstawiając obiektywnie okoliczności związane z przebiegiem konkursu na ww. stanowisko i prawidłowości jego przebiegu.(…) W stosownym czasie ustosunkujemy się do Postanowienia Prokuratora, natomiast w dniu dzisiejszym informujemy, że dla dobra sprawy odstępujemy od pełnienia obowiązków służbowych.

Szanowni Państwo. Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że doniesienie do Prokuratury nie jest przypadkowe i może mieć ścisły związek ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jednak głęboko wierzymy, że niezależnie od działań przygotowawczych prowadzonych przez Prokuraturę, Pilanie i Mieszkańcy powiatu pilskiego w sposób obiektywny ocenią nasze dotychczasowe dokonania i przy urnie wyborczej podejmą rozsądne decyzje, które będą najlepsze dla powiatu pilskiego. (…) Pozostając w zaufaniu do wymiaru sprawiedliwości jesteśmy głęboko przekonani o naszej niewinności. Dziękujemy za okazane nam wsparcie!”

Stefan Piechocki

Jan Marek Pikulik

Jednocześnie obaj Panowie sprostowali informacje podawane za CBA, jakoby w ich domach doszło do przeszukania. Taka sytuacja nie miała miejsca.

Obaj podejrzewani zgodzili się ujawnienie ich wizerunku i podanie danych personalnych.

Jan Marek Pikulik dodał, że nie wie w jaki sposób jest wiązany z tą sprawą, bo do 31 grudnia 2017 roku był zatrudniony na stanowisku administratora DPS w Falmierowie, a od 1 stycznia 2018 roku jako Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pile. Konkurs o którym mowa w zarzutach odbył się w kwietniu br., więc JM Pikulik nie miał z tą sprawą nic wspólnego. Dodał, że nie zasiadał też w komisji konkursowej na to stanowisko.

Krótka relacja z konferencji prasowej także  w Telewizji Internetowej www.ITVPILA.pl.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart