Z prawem jazdy w dorosłość

Już raz 15. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile we współpracy z firmą „Credo” p. Jacka Bogusławskiego zorganizował konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: „Z prawem jazdy w dorosłość”. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych do pilskiego WORD dotarło 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu pięciu powiatów północnej Wielkopolski, którzy zwycięsko przebrnęli przez eliminacje szkolne.

Poziom konkursu był – jak zwykle – bardzo wysoki. Zwyciężczyni odpowiedziała prawidłowo na wszystkie 32 pytania, a o pozostałych dwóch miejscach „na pudle” musiała zadecydować dogrywka, gdyż obie laureatki popełniły po jednym błędzie.
W tym roku dominowały dziewczęta. Zwyciężyła Aleksandra Sobczak reprezentująca I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Złotowie. Drugie miejsce zajęła Natalia Morańska z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, a trzecie Natalia Szefler – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile.

Zwycięzcy otrzymali dofinansowanie do kursu na prawo jazdy w wybranym przez siebie Ośrodku Szkolenia Kierowców w kwocie odpowiednio 1500 zł, 1000 zł i 800 zł oraz zwolnienie z opłaty egzaminacyjnej w pilskim WORD. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez właściciela firmy „Credo” p. Jacka Bogusławskiego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu wiedzy teoretycznej, prezentowanej przez uczestników konkursu. Dzięki temu, już niebawem, po pozytywnym wyniku egzaminu na prawo jazdy, będą oni mogli dołączyć do grona kierowców bezpiecznie poruszających się po naszych drogach – informuje dyrektor pilskiego WORD Zbigniew Przeworek.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart