Wywieźli do lasu. Kazali kopać grób

Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu nadzoruje śledztwo w sprawie przeciwko Dawidowi D. oraz Patrykowi T. podejrzanym o pozbawienie wolności oraz groźby karalne wobec małoletniego Mikołaja D. Dwaj młodzi ludzie wywieźli nieletniego do lasu i grożąc bronią, kazali kopać mu grób.

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu ustalili, że późnym wieczorem 30 października 2018 roku do Mikołaja D., 17-letniego mieszkańca miejscowości Łęgowo przyjechał jego znajomy, 19-letni Dawid D. Zawiózł go w ustronne miejsce na teren pobliskiej budowy. Po chwili doszedł do nich 19-letni – Patryk T., który wycelował do pokrzywdzonego z przedmiotu przypominającego broń i zaczął mu grozić pozbawieniem życia. Następnie kazał pokrzywdzonemu, by ten kopał sobie grób. Po chwili odłożył broń i przyłożył do czoła Mikołaja D. nóż, cały czas wypowiadając groźby. W tym czasie Dawid D. przeglądał telefon pokrzywdzonego. W momencie, gdy Patryk T. odepchnął Mikołaja D. temu udało się uciec. Pokrzywdzony powiadomił Policję, która zatrzymała obu podejrzanych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu ogłosili zatrzymanym Dawidowi D. i Patrykowi T. zarzuty pozbawienia wolności małoletniego pokrzywdzonego, gróźb karalnych i zmuszania go do określonego zachowania. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Wągrowcu w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart