WORD -bezpieczny senior w Wysokiej

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, w ramach swoich zadań statutowych, popularyzuje wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród seniorów. Dlatego też starszy specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego pilskiego WORD Ireneusz Michniak odwiedził  seniorów z Klubu Seniora w Wysokiej w celu przeprowadzenia pogadanki: „Senior uczestnikiem ruchu drogowego”.

 

Pracownik WORD przypomniał zasady bezpiecznego zachowania się na drogach jako pieszy, rowerzysta, kierowca oraz pasażer, omówił prawa i obowiązki pieszego oraz podstawowe przepisy wynikające z prawa o ruchu drogowym. Zachęcał też wysockich seniorów do używania kasków podczas jazdy rowerem oraz przypomniał o obowiązku stosowania elementów odblaskowych w odpowiednich sytuacjach. Seniorzy mogli też przekonać się za pomocą tzw. magicznej tuby, jak wygląda widoczność po zmierzchu na drodze, gdy osoba posiada elementy odblaskowe, oraz gdy ich nie posiada.

Zaprezentował też, jak powinien być prawidłowo ustawiony fotel kierowcy i wyregulowany pas bezpieczeństwa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe oraz inne elementy odblaskowe.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart