Włamywacze z okolic Wyrzyska

Włamali się do 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Złapali ich policjanci. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

-Od jakiegoś czasu na terenie gm. Wyrzysk i gmin ościennych dochodziło serii włamań. Funkcjonariusze przyjmowali zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem dokonanych przez nieznanych sprawców do samochodów oraz pomieszczeń gospodarczych. Stróże prawa wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za te zdarzenia. W końcu włamywaczy udało się dopaść. To mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo sprawcy bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tys. złotych. Większość skradzionego mienia udało się odzyskać.

Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna dostał policyjny dozór. Teraz za kratkami mogą spędzić nawet 10 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart