Wielki sukces Dawida Sieka

We Włoszech w miejscowości Lido Di Jesolo zakończyły się Mistrzostwa Świata w kick boxingu kadetów i juniorów!
Impreza zakończyła się wielkim sukcesem pilskiego zawodnika Sportów Walki Dawida Sieka, który ostatecznie został brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów starszych w K1.

Pilski zawodnik stoczył dwa wygrane pojedynki zwyciężając kolejno Tuleymana Assylkhana z Kazachstanu i Noela Kunya z Węgier. Lepszy od Polaka okazał się dopiero w półfinale Estończyk Daniil Gayduk i tym sposobem Siek zakończył występ na 3 pozycji. Jest to niewątpliwie największy sukces w krótkiej karierze Dawida Sieka, ale także najcenniejszy bo pierwszy medal rangi mistrzostw świata w historii klubu Sporty Walki jak podkreślają klubowi trenerzy Dawida – Przemysław Drajer i Przemysław Leniec.
Dla Dawida Sieka obecny rok to nieustanna passa sukcesów. Został potrójnym Mistrzem Polski w trzech formułach kick boxingu (K1, Low Kick i Kick Light), srebrnym medalistą międzynarodowego Pucharu Polski, zdobywcą Pucharu Świata a także zwycięzcą walk chociażby na turnieju w Pile czy Gali w Chodzieży! Jest także ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy!
W mistrzostwach świata uczestniczyła jeszcze trójka pilan – kadeci Alicja Bartosińska i Kacper Krygier oraz junior Piotr Woźniak. Dla nich tym razem występ w turnieju zakończył się bez zdobyczy medalowej, ale każdy z zawodników do Polski wrócił z zebranym wielkim doświadczeniem. Wszyscy godnie reprezentowali Polskę, a o przegranych decydowały minimalne różnice punktowe na sędziowskich kartach. Jak relacjonują trenerzy klubu Sporty Walki poziom kick boxingu stale rośnie a mistrzostwa potwierdziły, że nasi zawodnicy mimo jeszcze niedużego doświadczenia są w światowej czołówce i na pewno jeszcze nie raz o nich usłyszymy!
Ostatecznie Polska Kadra Narodowa zdobyła w mistrzostwach 51 medali (3 złote, 13 srebrnych i 35 brązowych).
W mistrzostwach wzięło udział ponad 2400 zawodników z 65 krajów całego świata.
Wszystkich zawodników, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata będziemy mogli zobaczyć już 6 października w Pile, na turnieju im. Tadeusza Pietrzykowskiego, który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych.

 

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart