Wielkanocne jaja od pilskich policjantów

Tradycyjna akcja pilskiej policji  – „Wielkanocne Pisanki” znów na ulicach Piły.

Akcja ma na celu utrwalenie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo i jak wiele my, jako użytkownicy dróg możemy zrobić w tej dziedzinie poprzez prawidłowe i rozważne działanie. Organizatorzy akcji rozdawali również prezenty wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wśród nich znalazły się elementy odblaskowe oraz słodkie czekoladowe zające.

– Termin przeprowadzenia akcji został wybrany celowo. Jak co roku w okresie przedświątecznym na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Niestety proporcjonalnie do zwiększającej się w tych dniach ilości samochodów rośnie również ilość popełnianych przez kierowców wykroczeń. Należą do nich przede wszystkim nadmierna prędkość czy nieprzestrzeganie znaków drogowych – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

-Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyjątkowo szczególną rozwagę… Pamiętajmy na drodze o wzajemnym szacunku oraz zdrowym rozsądku. Pamiętajmy, że prędkość zabija, a więc warto zdecydowanie zwolnić i dojechać bezpiecznie do celu – apeluje asp. sztab. Marek Pływaczyk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart