Wakacje ze strażakami

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą” oraz akcji „BEZPIECZNE WAKACJE”, uczestniczyła w okresie wakacyjnym w licznych pokazach, spotkaniach i pogadankach.

Głównym tematem spotkań było bezpieczne zachowywanie się w czasie wypoczynku letniego, w tym zagrożenia jakie występują na strzeżonych i niestrzeżonych akwenach wodnych. W spotkaniach brały udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe wypoczywające na terenie powiatu chodzieskiego. Ponadto odbyły się pokazy sprzętu strażackiego będącego na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Pokazano również procedurę udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, czyli jak sprawdzić stan świadomości, udrożnić drogi oddechowe, sprawdzić oddech oraz jak prawidłowo wykonać uciskanie klatki piersiowej w NZK (Nagłym Zatrzymaniu Krążenia).

W kilkunastu spotkaniach, pokazach i pogadankach wzięło udział około 400 osób. W związku z trwającym okresem letnim apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart