W Pile rozdano 1000 lamp ledowych na rowery

1000 sztuk ledowych świateł do rowerów rozdano w niedzielne popołudnie w Pile. Wszystko w ramach akcji „Światełko na jesień”.

Policjanci od dawna apelują do użytkowników rowerów by po zmroku poruszali się nie tylko w kamizelkach odblaskowych, ale także mieli sprawne światła z przodu i z tyłu roweru. Niestety apele policji nie zawsze przynoszą zamierzony skutek i wielu użytkowników dwóch kółek jeździ bez oświetlenia roweru. Dlatego urzędnicy z pilskiego Urzędu Miasta oraz WORD w Pile zorganizowali wspólną akcję „Światełko na jesień”. W jej trakcie rozdano 1000 ledowych światełek do rowerów.

Uważam, że dzięki tej akcji w znaczący sposób poprawi się bezpieczeństwo na naszych drogach – mówi Zbigniew Przeworek, dyrektor WORD w Pile, jeden ze sponsorów akcji.

W czasie akcji można było także oznakować swój rower. Zdjęcie roweru i jego dane trafią do policyjnych danych. W przypadku kradzieży ułatwi to znacznie odzyskanie naszej własności. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Piły.

Relacja wideo niebawem w Telewizji Internetowej www.ITVPILA.pl.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart