W niedzielę mecz o wszystko

W niedzielne popołudnie na torze przy Bydgoskiej Euro Finannce Polonia Piła zmierzy się z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Dla pilan będzie to mecz o wszystko!. Ewentualna przegrana przekreśli szansę naszego zespołu na udział w fazie play-off, dlatego w składzie meczowym na Opole rzucamy do boju wszystko co mamy najlepsze.

W ostatnich kilku spotkaniach managerowie Euro Finannce Polonii rotowali składem szukając optymalnych rozwiązań pod kątem każdego ze spotkań. Wiadomo było jednak, że po przegranej na własnym torze z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz to mecz z Kolejarzem będzie kluczowym, jeśli chodzi o udział w fazie play-off rozgrywek, dlatego przed zbliżającym się spotkaniem przy Bydgoskiej pełna mobilizacja.

Goście ze stolicy polskiej piosenki udział w finałowej czwórce mają niemal pewny. W tabeli zajmują bezpieczną trzecią pozycję, a do rozegrania mają jeszcze zaległe spotkania. Nie należy się jednak spodziewać, że mecz z Kolejarzem będzie dla nas łatwym. Wręcz przeciwnie. Opolanie to drużyna kompletna, która od początku sezonu nie ukrywała ambicji walki o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. W swym składzie mają znających pilski obiekt Michała Szczepaniaka i Bjarne Pedersena. Trzecim z liderów jest bardzo solidnie punktujący Niemiec Kevin Woelbert. W awizowanym składzie opolan trener Mirosław Korbel pozostawił wolne miejsce pod numerem cztery. Najprawdopodobniej przypadnie ono komuś z trójki Mads Hansen, Danis Gizatulin, Oskar Polis. Niewykluczone, że decyzja na kogo postawi w Pile zapadnie po piątkowym meczu w Krakowie. Przed meczem z Polonią opolanie będą jeszcze odrabiali ligowe zaległości pod Wawelem.

Skład Polonii to najmocniejsze zestawienie, jakie wydaje się możliwe na ten moment. Po świetnych występach w Danii i na Wyspach szansę debiutu w tym sezonie dostanie Ramus Jensen. Duńczyk już wcześniej brany był pod uwagę do składu zespołu, niestety terminy meczów Polonii dość często pokrywały się z innymi startami Rassera. Pozostali zawodnicy awizowani po stronie Polonii to sprawdzeni już w boju liderzy z Tomasem Jonassonem i Andreasem Lyagerem na czele.

Niedzielne spotkanie to być albo nie być dla Polonii w play-off rozgrywek. Cel postawiony przez działaczy przed sezonem to awans do czołowej czwórki i udział w finale ligi. Wszystko jest jeszcze możliwe! Pierwszy z dwóch kroków, który trzeba jeszcze wykonać to zwycięstwo w najbliższą niedzielę. Kolejnym będzie dobry rezultat w ostatnim meczu fazy zasadniczej w Rawiczu. Na ten moment skupiamy się jednak na niedzieli i pokonaniu OK Bedmet Kolejarza Opole.
Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła
9. Andreas Lyager
10. Karol Baran
11. Oskar Bober
12. Rasmus Jensen
13. Tomas H. Jonasson
14. Nikodem Bartoch
15. Piotr Gryszpiński

OK Bedmet Kolejarz Opole
1. Kevin Woelbert
2. Hubert Łęgowik
3. Michał Szczepaniak
4.
5. Bjarne Pedersen
6. Patryk Wojdyło (gość)
7. Damian Lotarski

Początek meczu: 7 lipca (niedziela), godz. 14:00

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart